Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Galaxy Ace] Mało pamięci


Monika Rokita

Pytanie

Witam

Dzisiaj wgrałem na mojego Ace CyanogenModa 10.2.Telefon działa płynnie nic się nie zawiesza,mam tylko jedne problem otóż aplikacje z Sklepu Play instalują się na pamięci wewnętrznej urządzenia.Po zainstalowaniu Facebooka nie miałam już miejsca na inne aplikacje.Co zrobić aby aplikacje z sklepu były instalowane automatycznie na karcie zewnętrznej?

 

Pozdrawiam

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dlatego nie używam apki fb bo za dużo zajmuje , loguje się przez przeglądarkę

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2

Żeby przenosić apki zrób roota

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

kolego, żeby zrobić to co chcesz zrobic Twój telefon musi posiadać wgrany plik root.zip - to po pierwsze. (poczytaj o ROOT)

po drugie - usuń jakąś aplikację, zainstaluj force2sd, link2sd lub inny taki program i przerzuć apki na kartę SD, potem wgraj sobie tę którą usunąłeś

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ROOT był instalowany przy zmianie systemu(zapomniałem o  tym że go instalowałem).Przez program który podałeś mogę przenieść tylko Usługi Google a cała reszta czyli Facebook są na karcie lecz nie mogę zainstalować nadal żadnej innej aplikacji większej niż 20mb(dostępne miejsce w pamięci wewnętrznej to 23mb).Nie ma jakiegoś sposobu aby aplikację były automatycznie instalowane na Karcie SD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale właśnie ta aplikacja nic nie daje ponieważ wszystko co mogłam przenieść jest na karcie SD a i tam mam dostępne tylko 20mb wolnego miejsca i nie mogę instalować żadnych aplikacji. Apki instalują się w pamięci wewnętrznej urządzenia a tej pamięci po prostu niema.Więc co robić aby appki instalowały się na karcie SD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A ja Ci polecę link2sd plus, co prawda trzeba zainwestować w nią 6,77 PLN w Sklepie PLay, ale jak na nasze telefony to powiem tak - bez tego nie ruszy :) załóżmy że masz Usługi Google Play - dane które możesz przenieść to około 25MB, drugie 25 MB to dane wewnętrzne czy jakoś tak, których w wersji free nie możesz ruszyć, po zakupieniu wersji plus, możesz sobie elegancko przenieść całość. Przykładem mogę być ja :) Przed aplikacją miałem na telefonie zainstalowane 3 aplikacje około 35 MB wszystkie, teraz mam ponad 400 MB aplikacji i 103 MB wolnego miejsca na telefonie pamięci wewnętrznej i zero lagów, ale musiałem zainwestować te 6,77 zł, ale z czystym sumieniem mogę powiedzieć że jest warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

zainstalowałem link2SD plus, zrobiłem partycję ext2 na karcie SD (dla stock romu musiałem uzyć programu pod Windą i kartą w czytniku USB, bo link2sd nie chciał jej utworzyć) i nadal nie mogę uruchomić AB Rio ... owszem, mam teraz dużo miejsca do instalowania apek ale wciąż mało pamięci podręcznej dla gry. Czy tylko modzone ROMY mogą obsługiwać takie gry ?

P.S. Jak cofnąć zmianę aplikacji systemowej na użytkownika ? Miałem "Maps" czyli mapy w stock rom'ie i spróbowałem zmienić z systemowej na uzytkownika. Teraz nie mogę jej znaleźć jej w link2sd, a tym programem zmieniłem aplikację. Jest do tego jakaś funkcja ?

 

Ostatecznie wgrałem 2.3.5 ponownie. Nie ma to jak samemu poeksperymentować, dobrze że ten model łatwo się "naprawia" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, jeśli chodzi o przenoszenie apek na kartę sd, to jest taki program na pceta, zaczyna się na literkę M (nie będę spamował) po ściągnięciu apki na komputer, klikamy na apkę i wyskakuje okienko (z tego programu) i pyta czy przenieść apkę na kartę sd czy na pamięć wewnętrzną.Ma on też wiele innych opcji,program w języku eng.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności