Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[HTC Desire 500] Zatrzymuje sie na logu


Krystian Wacławik

Pytanie

Witam mam problem ,kolega dziś przyniósł telefon gdyż siadł mu dialer ciągle wyskakiwał błąd nie pamietam jaki że mógł anuluj lub wysłać opis problemu coś takiego,a więc postanowiłem że mu zrobie roota i wgram od nowa system (dodam że przywracanie fona do ustawien fabrycznych nic nie dały) znalazłem poradnik na forum ( niby mam windowsa 8) ale zadziałało wszystko. Pobrałem jakiegoś roma co nie ma śmieci i ciągle wywalał błąd że nie można sformatować systemu,pomimo full vipe coś tam ustawił i telefon zatrzymał się na logu htc.. a więc pobrałem stock rom wgrałem przez instal zip from sd card i telefon dalej zatrzymuje sie na logo HTC wcześniej jak on coś porobił w CWM działało .. co takiego mogło się stać ? czy zrobić od nowa roota ale uruchomić w zgodności windows 7 czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeżeli wgrałeś ROM, to musisz przez fstboota wgrać teraz plik boot.img wydaje mi się, iż on tu robi problem z bootlopem. 

A jak nie pomoże.. to pobierz rom w postaci exe i wgraj go na kopie.

 

System nie ma tu znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

z romu musisz wyciągnąć, bo na pewno wgrywałeś jakiś custom prawda?

Z pliku .zip

 

hmm wykonałeś unlock bootloader i etc?

http://forum.xda-developers.com/desire-500/general/how-to-root-install-cwm-twrp-install-t2804938

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak wykonałem ok mam ten plik z romu boot.img i jak go wgrać przez tą konsolę (cmd)?

 

 

problem był taki wykonałe mmogę wejść w fastboot i mam napisane unlocked chciałem wgrać jakiegoś custom roma podczas full vipe występował błąd coś tam że nie można sformatować system czy coś takiego więc chciałem wgrać mu czystego roma wgrałem ale zatrzymuje się na logu jakbyś mógł mi napisać jak wgrać tego boot.img przez fastboota to będę wdzięczny


Najlepiej po polsku słabo znam angielski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

jak wgrałeś stocka. to wejdź w android recovery i wykonaj wipe. zobacz czy to daje efekt.

 

Znaczy sie.. nie chce cie w błąd wprowadzać.. ale ten boot.img wgrywa się do custom roma. ogołem support do tego modelu jest znikomy.

Daj link co wgrywałeś za stocka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

STOCK_HTC_Desire_500_ODEX_1.06.401.1 _v.1.0.1 link był bodajże na innym forum o androidzie .. tak robiłem full vipe i to nic nie daje dlatego myślałem że muszę boot.img dograć żeby się odpalił ogólnie bardzo trudno się wgrywa na tego HTC.. robiłem z samsungiem sony i było banalnie proste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No właśnie to HTC i tak z nimi jest, nie jesteś pierwszy co gryzie sobie język z telefonem. 

 

mam takie coś.. 2 post... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2626394

 

tam masz również informacje o tym boot.img- tam jest użyte jako recovery.img

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli bez różnicy czy dual czy nie ? bo ten jest niby dual ale na jedną kartę, czyli zrobić tak jak w tamtej instrukcji i powinno odpalić ?


Kurcze nic z tego nie rozumiem co tam jest napisane :/ muszę pobrać tego recovery i przywrócić do stocka czy jak..


czy po prostu przez  fstbota wgrać boot.img zamiast recovery tak ? po prostu w konsoli nie pisać recover** tylko boot.img tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ok ładuje teraz telefon i zrobię tak to dam znać :)


"C:\android>fastboot flash recovery boot.img

sending 'recovery' (16383 KB)... OKAY
writing 'recovery'... OKAY
" czy po tej operacji muszę zrobić vipe ? bo nie wstaje ;c

ok pomogło wyłaczenie fona i właczenie teraz chyba znów logo htc i nic... lol

 

mam pytanie bo tak jak mówiłem nie działał dialer wywalał błąd teraz jak klikam na ikonkę żeby zadzwonić nic się nie dzieje.. gdzie może leżeć problem ?głębiej gdzieś w systemie czy ?pobrałem mu apkę dialer+ to niby działa ale włożyłem kartę i znów logo htc i nic..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Coś jest nie tak z telefonem.

 

Spróbuj jeszcze raz wgrać stocka.

Jeżeli to nie przyniesie efektów to do serwisu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

nie wgrywałem od nowa działa włożyłem kartę swoją i dotyk działa tylko nie ma zasięgu i nie wiem czy simlock wgrany czy co ale teraz problem taki jak wchodzę w dialer wyskakuje  People przerwał niespodziewanie działanie co jest ? pobrany inny dialer działa na face htc znalazłem odpowiedź ale czekam na kolegę jak zaloguje się do google play i zrobi tak jak opisane "aby rozwiązać ten problem, zaloguj się do konta Google i przejdź do zakładki Kontakty. Następnie wykonaj kopię zapasową kontaktów i zapisz ją na karcie SD lub innym zewnętrznym nośniku. 

Jeśli wszystkie kontakty zostaną zabezpieczone, możesz wyczyścić listę kontaktów na koncie Google, co umożliwi poprawne zalogowanie się owym kontem na telefonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności