Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Galaxy S 2 i9100] Nowe alerty - Transmisje komórkowe


RockNRolla

Pytanie

Witam,

Mimo ze w opcjach transmisji komorkowych wszystko jest wylaczone, to i tak dostaje rozne anonse, flirty i reklamy.

Titanium backup pomyslnie odinstalowuje ta aplikacje (cellbroadcastreceiver), ale za dzień dwa znowu to samo. Ktos ma podobny problem?

Na CM z androidem 4.3 Titanium sobie radzil za pierwszym razem, a 4.4.4 juz jest diupa

Pozdrawiam

rock

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam.

Też miałem taki sam problem. Szukałem porady, pomocy jak te niechciane alerty wyłączyć ,na różnych forach (powiązanych z Androidem czy CM).

Najczęściej podpowiedzi były świadczące o fakcie , że podpowiadający pojęcia nie ma o temacie. Dopiero gdzieś na forum XDA (chyba ) znalazłem rozwiązanie. 

Ponieważ zastosowałem je u siebie to mogę z czystym sumieniem pomóc innym.

A więc po kolei :  za odbiór niechcianych sms'ów (z reklamami, ofertami handlowymi ,erotycznymi itp) odpowiedzialna jest w androidzie apka systemowa "transmisje komórkowe".

 

Trzeba ją po prostu "wyciepać" z androida lub, tak jak ja to zrobiłem - po prostu wyłączyć.   Tu jest malutki problem, bo jest to usługa systemowa i do tego potrzebne jest narzędzie.  

Ściągamy z sklepu apkę  "link2SD"  - (darmowa) i mamy narzędzie.

  Po uruchomieniu  link2SD  widzimy wszystkie aplikacje i usługi.    Przewijamy tak by zabaczyć tą  naszą ( są ułożone) alfabetycznie.   Po zobaczeniu usługi "transmisje komórkowe"  klikamy paluszkiem i wybieramy  "Opcje".   

I tu nasze narzędzie umożliwia nam na odinstalowanie lub zatrzymanie (wyłączenie). Ja wybrałem opcje "zatrzymaj".

 

I tu uwaga po wybraniu opcji zatrzymaj (lub odinstaluj) apka  link2SD żąda dostępu do uprawnień roota.   Klikamy tak 

i po wszystkim.

Na koniec uwaga.   Wszystko to co opisałem powyżej działa u mnie na  SGS2  i CM11.

Nie mam żadnej wiedzy czy opisana procedura sprawdzi się na innych modelach smartfonów i z innymi wersjami andka.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@baba.jaga załózmy że ktoś korzysta w telefonie z internetu poprzez sieć komórkową, wg trzeba usunąć jeden z podstawowych modułów systemowych ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Transmisje komorkowe jak to usuniesz to ci internet przez sieć komórkowa nie bedzie chodził/.

 

Kolego  @jankessster.   Mylisz 3 różne pojęcia.   Zupełnie czym innym jest  usługa systemowa "transmisje komórkowe"  , czym innym jest "internet"  i czym innym jest "sieć komórkowa" .

W moim odczuciu jesteś klasycznym przykładem gościa piszącego na temat o którym niema najmniejszego pojęcia. (bez urazy).

Gorzej - bo w podobnych tematach widzę posty pisane przez forumowiczów  którzy mają w stopce  "administrator"  i również piszą podobne bzdury.

 

A wracając do tematu : jeżeli masz telefon komórkowy zwany smartfonem , z androidem  (a zakładam że masz będąc aktywnym na tym forum)   to zrób prosty test - zainstaluj apkę  link2SD przeprowadź  opisaną przeze mnie procedurę (niezależnie od tego czy masz problemy czy nie z nękającymi komunikatami)  i sprawdź czy internet działa - wtedy dopiero zabierz głos. To Ci zajmie nie więcej niż 5 min.

 

powodzenia życzę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności