Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Galaxy S 4] Root problem po aktualizacji /system/xbin/su


Gość fijalkm

Pytanie

Witam!

 

zwracam się do Was z prośbą o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.

 

Na początku wspomnę, że korzustam z PhilyZ Touch'a wersji "philz_touch_6.57.8-jflte", który jechał na Cyanogenmodzie "cm-11-20140915-NIGHTLY-jflte".

 

Dziś postanowiłem zaktualizować swojego Cyanogenmoda do wersji "cm-11-20140920-NIGHTLY-jflte".

 

Problem zaczął się, kiedy po instalacji CM'a chciałem restartować telefon. Pokazał się komunikat, że jest problem z rootem w folderze "/system/xbin/su”. W tym oknie wybrałem "TAK", no i recovery rozpoczęło restart telefonu. Problem jest w tym, że na tym restart telefonu się zatrzymuje. To, co pokazuje ekran widać w załączniku w tym poście.

 

Proszę o szybką pomoc :)

 

z góry dziękuję!

post-3344-0-92615500-1411297893_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Recovery działa?

Spróbuj przywrócić orginalny soft http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/2059-galaxy-s-4-aktualizacja-samsunga-galaxy-s-4-442-odin/

I wykonaj wszystko ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki kolego, już sprawdzam - dam znać

 

Recovery działa, ale od czasu do czasu. Parę razy muszę wyjmować baterię i po kilka razy włączyć, żeby zaskoczyło.

 

 

A swoją drogą, ciekaw jestem jak telefon wytrzyma downgrade z 4.4.4 na 4.4.2. Z tego co wyczytałem, że z tym bywa różnie...

 

W każdym razie z sammobile nie mogę pobrać(błąd 502), a zassanie z innej strony zajmie 14h... :/

Edytowane przez fijalkm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak uda CI wejść w recovery, zrób wipe (data, cache, dalvik), i pobierz z innego źródła czystego KK 4.4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z kąd mam takiego czystego andka pobrać? :) pytam, bo szukałem tu http://www.android.com/versions/kit-kat-4-4/ i na szybko nie widziałem niczego, co wiązałoby się z pobraniem go..

 

Z góry dzięki za link.

 

 

 

Hm, odkryłem, że jeśli zrobię full wipe wszystkiego i zainstaluję TYLKO Cyanogenmoda, to telefon się podnosi.

 

Natomiast, kiedy zrobię drugi wipe i instaluję gappsy, to telefon znowu się rozkracza... Ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam ODINA v3.09, reszta j/w w pierwszym poście z tą różnicą, że udało mi się wgrać Cyanogenmoda z 20 września, ale mam go bez gappsów :P

 

Mam pokazać screen odina, jak wyrzuca fail? :) Powiem szczerze, że trochę się boję teraz wrzucać stockowego ROMa, nie chcę uceglić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Okno przed i po + log:

 

<ID:0/004> Added!!
<OSM> Enter CS for MD5..
<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..
<OSM> Please wait..
<OSM> I9505XXUFNC4_I9505PRTFNC1_I9505XXUFNC4_HOME.tar.md5 is valid.
<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..
<OSM> Leave CS..
<ID:0/004> Odin v.3 engine (ID:4)..
<ID:0/004> File analysis..
<ID:0/004> SetupConnection..
<ID:0/004> Initialzation..
<ID:0/004> Get PIT for mapping..
<ID:0/004> Firmware update start..
<ID:0/004> SingleDownload.
<ID:0/004> sbl1.mbn
<ID:0/004> NAND Write Start!! 
<ID:0/004> sbl2.mbn
<ID:0/004> sbl3.mbn
<ID:0/004> Complete(Write) operation failed.
<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)
<ID:0/004> Removed!!

post-3344-0-96795100-1411378539_thumb.jp

post-3344-0-01017100-1411378542_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nowy Odin i nowy masz bootloader?

Tym aktualizowałeś sobie stock firmware ?

Tak, na to wygląda. Powiedz, czy to źle i jak bardzo :)

 

Nie posiadam aż takiej wiedzy żeby stwierdzić, że to błąd czy nie. Wychodziłem z założenia, że nowsze wersje oprogramowania potrafią poradzić sobie ze starszymi ROMami, tak jak zakładałem, że starsze wersje nie 'ogarną" nowszych wydań CM'a

 

 

Ogl z tym Failem kiedyś też miałem problem, próbowaleś zainstalować przez inny port USB ? 

Tak, próbowałem - bez zmian niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jestem na etapie zainstalowanego (nie wiem, jakim cudem - poważnie) CM'a wersję "cm-11-20140920-NIGHTLY-jflte" , bez gappsów.

 

Wolę nie robić nic bez jakiejś rady od Was, niż zacząć przy tym grzebać i uwalić słuchawkę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

O dziwo w tym czasie możesz wejść do recovery i wgrać wersję, 4.4 ale taką wersję KK, która nie ma bugów, ściągnij jakąś najstabilniejszą wersję KK, i zainstaluj przez cwm. Oczywiście zrób Wipe Data/dalvik/cache

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

O dziwo w tym czasie możesz wejść do recovery i wgrać wersję, 4.4 ale taką wersję KK, która nie ma bugów, ściągnij jakąś najstabilniejszą wersję KK, i zainstaluj przez cwm. Oczywiście zrób Wipe Data/dalvik/cache

 

 

A co z google apps? :) za każdym razem, kiedy zainstaluję gapps, mam problemy z rootem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Spokojnie, najpierw zainstaluj stabilna wersję Romu, bo NIGHTLY to wersja niestabilna i z błędami, a później zainstaluj paczkę z Gappsami, tu masz wiekszą paczkę  https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=15799

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Spokojnie, najpierw zainstaluj stabilna wersję Romu, bo NIGHTLY to wersja niestabilna i z błędami, a później zainstaluj paczkę z Gappsami, tu masz wiekszą paczkę  https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=15799

 

Poprzez stabilną wersję masz na myśli stabilnego CM'a ? :) Ale to oznacza downgrade, którego androidy ponoć nie lubią, poza tym mam nowego cwm'a itd itd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hmm czy ja wiem czy nie lubią, zależy jaki :) Moj s Advance przeżyl przeskok z 4.4 na 2.3 :) 
Tu masz przykład Stabilnej wersji KK dla i9505

http://www.ibtimes.co.uk/install-cyanogenmod-11-m9-android-4-4-4-stable-rom-samsung-galaxy-s4-lte-gt-i9505-1462414

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale jak myślicie - co jest przyczyną tego bałaganu? CM działa, to GAppsy wyrzucają error...

 

Spróbuję zainstalować tą stabilną wersję CM'a i GApps - jak to zrobię, to będzie można upgrade'ować ? Chociaż też jestem ciekaw, jak telefon wytrzyma CM sprzed prawie 2 miesięcy, a GAppsy z wczoraj..

 

 

Tak jak podejrzewałem, przy instalacji GAppsów z wczoraj do tego stabilnego CM'a wyrzuca error, a zainstalowanie GAppsów dla CM11 z 20140606 prowadzi do punktu wyjścia

Edytowane przez fijalkm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

a moze to wina, ze masz wadliwą podstawę ? (mówię tu o Stocku), ja jeszcze bym był skłonny za tym, aby Sklep Play zainstalować z pliku .apk, może tak da też się wrzucić SP, albo ewentualnie wyciągnąć z gappsów potrzebne pliki do działaia sklepu i wklejać z poziomu systemu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Haa, dobra, problem rozwiązany.

 

Wczoraj grzebiąc w ustawieniach natchnęło mnie. Ustawienia -> System -> #Superuser -> Ustawienia.

 

Pozmieniałem dostępy na Aplikacje i ADB, zmieniłem zadeklarowane uprawnienia, następnie do cwm i zainstalowałem GApps. Działają :)

 

Dzięki Wam za pomoc ! (chyba do zamknięcia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności