Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Galaxy Mini] Telefon zaczął "wariować"


blaprz

Pytanie

Witam od pół roku mam zainstalowany cm11 (aktualnie najnowszy nightly build z dnia 2014.09.13). I od wczoraj zaczęła się dziać dziwna rzecz. Mianowicie nie działa przycisk POWER. Telefon mogę odblokować poprzez naciśnięcie przycisku HOME. Telefon co jakiś czas się restartuje a nawet powiem, że cały czas się restartuje. Nie mogę zainstalować starszego recovery niż 6.0.5.0. Co za tym idzie nie mogę zmienić systemu na jakiś inny. Zainstalowałem OmniRom raz ale telefon się restartuje po półgodzinnym wczytywaniu systemu (system nawet nie odpala sam bootanimation). Dodam jeszcze, że próbowałem zainstalować stanardowy system froyo dla mojego samsunga ale system windows oraz odin nie wykrywa mi telefonu (mam windows 8.1 i nie wiem jak sobie z tym poradzić, na winodwsie 7 wszystko działało dobrze). Jeszcze jedną rzecz dodam, że teraz przy włączaniu telefonu pokazuje się napis samsung telefon się znów tak jakby restartuje i od nowa samsung i już odpala normalnie. Kiedyś raz się pokazywał napis samsung i telefon odpalał. Czy jest ktoś w stanie mi pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Windows 8 ma problemy z akceptacją starszych sterowników.

Musisz wyłączyć sprawdzanie instalatora pod kontekstem certyfikatów:

http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/1333-fastboot-adb-driver-fix-dla-windows-8-z-komunikatem-wating-for-devices/

 

A jak zainstalowałeś Omni rom ? wykonując pełne wipe? czy przeinstalowałeś soft ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

OmniRom zainstalwałem z CWM 6.0.5.0 Cm11 mogę zainstalować z CWM 6.0.5.3 i tylko te dwa CWM mogę zainstalować. Próbowałem i z Full Wipe i bez i wynik jest taki sam telefon się restartuję. Doszedłem wogóle do tego, że przycisk POWER tak jakby był cały czas wciśnięty. Jak wyjmę baterię i ją włożę spowrotem telefon sam się włącza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

wlacz opcje programistyczne w telefonie poprzez wejscie w informacje o telefonie i stukanie jakies 7 razy w numer kompilacji, jak sie cofniesz powiiny byc na samym dole wejdz w nie i zobacz czy nie masz wylaczonej opcji wybudzania samym przyciskiem home

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W opcjach programistycznych nie znalazłem takowej opcji. Po drugie jak kilka razy kliknę bądź dłużej przytrzymam bądź zacznę się jakkolwiek bawić przyciskiem POWER, to raz zadziała, drugi raz telefon się zawiesi (zrestartuje), 3 raz nic się nie stanie. Są to losowe przypadki. 

 

edit:

 

naprawdę tak jakby przycisk POWER był cały czas wciśnięty... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

OmniRom zainstalwałem z CWM 6.0.5.0 Cm11 mogę zainstalować z CWM 6.0.5.3 i tylko te dwa CWM mogę zainstalować. Próbowałem i z Full Wipe i bez i wynik jest taki sam telefon się restartuję. Doszedłem wogóle do tego, że przycisk POWER tak jakby był cały czas wciśnięty. Jak wyjmę baterię i ją włożę spowrotem telefon sam się włącza. 

    O tym mowie

spojrz na te strone http://wiki.cyanogenmod.org/w/Install_CM_for_tass

"The procedure described in the article below is intended for the S5570 (Pop / Mini) and WILL NOT WORK ON THE S5570i (Pop Plus / Mini).

For S5570i users only: to root your phone and install ClockworkMod Recovery see this TeamAndroid articleThere are NO OFFICIAL CYANOGENMOD FIRMWARES FOR THE S5570i; see the XDA forum for actively developed 3rd-party firmwares."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Właśnie chyba może być tego przyczyna. Tak jak mówiłem przy próbie "wyciągania" przycisku bądź wciskania różne rzeczy się dzieją. Może spróbuje rozkręcić telefon i go przeczyścić. 


Wyciągnąłem cały przycisk a telefon dalej sam się włączą, czy to może być wina software'u? Czy może być to uszkodzony telefon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Poruszałem trochę stykiem przycisku i nagle się nie włącza sam telefon. Przemuchałem cały telefon sprężarką ponieważ nie mam przy sobie żadnego spray'u. Potestuję chwilę i dam znać czy jest jakaś poprawa. Ale nie zmienia faktu, że dalej nie mogę zainstalować starszych wersji CWM. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Lubię testować inne wersje CM. I wiemy w czym leżał problem jeżeli chodzi o resetowanie się telefonu. Ta gumka (przycisk POWER) naciskała za mocno na (prawdziwy) przycisk dlatego POWER nie działał (znaczy działał ale cały czas był wciśnięty). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A może mi ktoś jeszcze wytłumaczyć który flashtool mam zainstalować aby Windows 8.1 mógł mi wykryć telefon w Odin'ie? 


Trzeba

 

podam przykład:

 

CM11 NIGHTLY mogę zainstalować z CWM 6.0.5.3

CM11 RS10 CWM 6.0.5.0

CM10 CWM 5.0.2.x

 

OmniRom TWRP oraz CWM 6.0.5.0

 

Tylko tak mogę zainstalować poszczególne romy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

chłopaku żeby ci wgl telefon na windows 8.1 wykryło to musisz odblokować instalowanie sterowników z poza windows . w 7 łatwo sie instalowało stery ale windows 8 i 8.1 maja blokade ktora musisz wyłaczyc


tu masz film co i jak zeby odblokowac 
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wykonałem krok z wyłączeniem podpisywania sterowników ale który plik zainstalować aby Odin mi wykrył telefon? Po drugie jak ja podłączam normalnie telefon to system mi go wykrywa jako urządzenie multimedialne lecz Odin nie więc ten filmik trochę się nie zgadza z moim telefonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności