Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

CM 11 p5100


Krzysiek318k

Pytanie

Witam chcę zainstalować CM 11 na galaxy tab 2 10.1 p5100 i mam pytanie, jakiś czas temu samsung zaczął pakować hardbrick w soft i nwm czy ten go ma czy nie.

Dane:

android 4.1.2

p5100xxdll2

jzo54k.p5100xxdmc3

 

Jeszcze coś, korzysta ktoś z tego softu, sprawnie działa i szybko? Jak przebiegła wam instalacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

To się nie trzyma kupy. Mógłbyś powiedzieć o co Ci chodzi? 

Po prostu nie wiesz o czym mówię bo nigdy tego nie słyszałeś, czyli raczej mi nie pomożesz. Samsung jakiś czas temu w część romów pakował tzw. hardbricka który przy zabawach z recovery czy z rootem uszkadzał (fizycznie) pamieć flash o ile dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zwarza sobie na komentarze co?

To developer i wie co pisze... 

Ja już miałem kilka samsungów i nie słyszałem o takiej opcji. 

 

Taki "hardbrick" jest elementem ryzyka wgrwyania romu/modyfikacji/root/ cwm.

Nie ma opcji, która uaktywania takie coś co napisałeś. 

 

Chyba, że chodzi Ci o KNOX-a. To co innego. 

 

SGS II (któraś generacja) miała taki układ, który powodował hardbricka. I trzeba było używać przy modyfikacjach, ale po za tym to już nic. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To developer i wie co pisze...

Oh Staph it you  :wub:

 

 

 

Samsung jakiś czas temu w część romów pakował tzw. hardbricka który przy zabawach z recovery czy z rootem uszkadzał (fizycznie) pamieć flash o ile dobrze pamiętam.

 

To się nazywa blokada bootloadera (a może KNOX - Neo popraw mnie bo wiele razy mi wyponiałeś że Samsungi nie mają bootloadera zablokowanego)

Poza Tym - Co to znaczy że producent pakuje zabezpieczenie który fizycznie uszkadza pamięć? Krasnoludek który wali młotkiem jak coś jest nie tak? Wysyła więcej prądu do konkretnej części? To jest ogromne ryzyko. poza tym : Użytkownik kupuje telefon i może zrobić z nim co chce - nie może producent go ograniczać - to nawet nie jest zgodne z prawami ogólnymi unii europejskiej. Jeśli taka jest rzeczywistość to w tym momencie proszę o potwierdzenie tych informacji jakimś artykułem z zaufanego źródła. 

 

Sam Proces rootowania nie powinien uwalic telefonu. co prawda - odwołujesz się do partycji systemowej ale tylko do niej. Nie do Recovery, Bootloadera - root to przede wszystkim możliwość zapisu na partycji systemowej. Błąd albo blokady w procedurze rootowania spowodują "popsucie się" systemu , jednak Fastboot i Recovery działają swoje.

Jeśli chodzi o Recovery i kernel - głównie ich flash i to jakiegoś customa to sprawa jest prosta. Bootloader sprawdza czy kernel/recovery są podpisane ważnym/konkretnym/jednym z konkretnych (niepotrzebne skreślić) certyfikatem, jeśli go nie ma - Bootloader odmawia dalszej współpracy przez co mamy bricka. Przypominam jednak że Android ma magiczne narzędzie takie jak fastboot - które pozwala formatować dane partycje i je flashować, nawet jak data,recovery,boot (nie sprawdzane) i system odmówiły posłuszeństwa - wszystko w trybie bootloadera. Więc podsumowując - telefon nadal działa, jedynym warunkiem jest nie bać się linii poleceń i trochę poczytać/ zapytać. 

 

Podsumowując - Zanim cokolwiek zaczniesz - zrób backup za pomocą nie CMW tylko Terminalu, na forum kiedyś podawałem. 

Zacznij się bawić.

Coś pójdzie nie tak - fastboot i przywracasz. 

 

 

 

Zwarza sobie na komentarze co?

Weź na luz Neo - po prostu nie rozumiałem  co miał na myśli gdyż inaczej kojarzę terminy niż inni.wolałem się upewnić zanim coś powiem,  nic złego nie napisał.  ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co do knoxa.

To jest program w zasadzie i funkcja w bootloaderze.

Która nie pozwala na ingerencje w telefon. Po prostu samsung dobrze się wycwanił, idzie to obejść. Ale są problemy po jego zdjęciu. Zanim wgrałem CWM poprzez ODINA (custom recovery) wgruywałem je aż 22 razy zanim się udało. Widać jak Knox blokuje mozliwość wgrania danych na partyje systemowe. 

 

Czemu napisałem program? Poniewasz on jak policjant sprawdza aplikacje, sprawdza czy jest legalnie podpisana certyfikatem itp.

Ale dziś knox nie stanowi problemu.

Nowy problem stanowi nowszy bootloader z Knox i nowszy ODIN, który pojawił się od telefonu Note II zwyż.

Jak ktoś gra najnowszy firmware ( i nie wie ze tam jest nowy bootloader), to traci możliwość downgrade. Samsung nie śpi. Kombinuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności