Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Galaxy S Advanced] Jak zainstalować androida 4.4?


pij11

Pytanie

 Cześc wszystkim.

 

Jestem nowym użytkownikiem forum. I mam problem. Mianowicie potrzebuję zainstalować najnowszego androida 4.4 na moim advance. Jest to dla mnie ważne, ponieważ jak wiadomo Jellybean jest nieużywalny na tym telefonie, a Gingerbread jest już stary i wiele aplikacji na nim nie działa. Dlatego potrzebuję nowego i szybkiego androida 4.4. I przechodzę do sprawy... Mianowicie nie mam pojęcia jak to zrobić. Przeczytałem wiele wpisów na tym forum, i na innych i może częsć z nich zrozumiałem, ale większości nie i nie wiem wielu rzeczy. Krok po kroku flashowanie jest dla mnie za trudne, a mianowicie nie wiem np. o co chodzi z recovery, wipe i te inne rzeczy. Tak samo na filmikach, nie ma pokazane np. jak zrobić to recovery, tylko jest sam system, a ja tylko nabieram smaka na niego :). Chciałbym aby ktoś mądry i obeznany w temacie pomógł mi czyli krok po kroku wytłumaczył jak to mam zrobić, i każdy punkt dobrze opisał, żebym nie robił nic w ciemno. Użytkuje już ten telefon od ponad dwóch lat(za niedługo 3 styknie :)), i bardzo liczyłbym na waszą pomoc, tymbardziej że ja telefonu nie zamierzam zmieniać, bo do moich zastosowań jest jak w sam raz i nigdy nie miałem z nim większych problemów, tylko w końcu potrzebuję nowego systemu. Szkoda że muszę prosić o pomoc, bo jak widac samsung olewa totalnie wszytkich z aktualizacjami, i nawet nie chce mi się już wyzywać go za to co zrobił z Jellybeanem i nie chce mi się opisywać (jak dla mnie) trudów powrotu do Gingerbreada, a miałem z tym problem, ponieważ się na tym nie znam i robiłem to w ciemno.

 

Dziekuję Wam bardzo za fachową pomoc i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Odinem musisz zainstalować CWM (custom recovery przez które zainstalujesz KitKata 4.4)

Przez to CWM instalujesz 4.4 (pobierasz wybrany rom i go instalujesz poprzez opcje w CWM Install From SD Card czy coś podobnego)

 

Najlepiej najpierw pobierz sobie wybrany ROM, pod niego jest zazwyczaj CWM i je zainstalujesz przez Odina. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

najłatwiej pobrać 2 paczki, z rootem i update z cwm i wgrywac przez stockowe recovery, moim zdaniem jest o wiele szybciej

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za odpowiedzi.

 

No dobra. Czyli tak. Najpierw muszę zainstalować recovery czyli te CMW przez odina, tylko nie wiem skąd je pobrać. Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś jeszcze zapodał mi linki i wyjaśnił co zainstalować, w sensie gdzie co w odinie wskazać i już w tym samym recovery bo na razie w końcu rozjaśniliście mi sytuację :). Mam na myśli to, że tak jak kolega wspominał, żeby android pasował do recovery i na odwrót. Aha, i jeszcze ostatnio czytałem, że najnowszy android 4.4.4 to najlepiej by było gdyby mi ktoś tego właśnie obczaił.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No to na dobry poczatek by wgrać androida 4.4 musisz miec stockowego roma od samsunga, i za razem najnowszą wersję czyli Jelly Bean. 

1.Jak instalujemy stockowe oprogramowanie? 

Odsyłam do poradnika użytkownika @aloisy. (http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/367-aktualizacja-samsunga-galaxy-s-advance-412-odin/)

2. Po wgraniu stocka, pobrać 3 paczki:

- paczka z rootem: (http://forum.cyanogenmod.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_id=1398)

- paczka z cwm: (http://forum.cyanogenmod.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_id=1399)

- paczka z androidem (Tutaj możesz sobie wybrać jakiegokolwiek androida 4.4, do wyboru do koloru. Np.: (http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/1683-galaxy-s-advance-nieoficjalny-cyanogenmod-11-android-442-kitkat-maclawstudio/) )

 

3. Wszystkie paczki .zip kopiujemy na kartę pamięci (Nie wypakowujemy archiwum !)

4. Wyłączamy nasz telefon, wciskamy jednocześnie VOL+, HOME i POWER, trzymamy aż poczujemy wibracje

5. W stockowym recovery przechodzimy do zakladki "apply update from external storage" I wyszukujemy paczki z rootem, czekamy az zainstaluje i restartujemy telefon

6. Czynność tą powtarzamy i wgrywamy tym razem paczkę z cwm

7. Po uruchomieniu cwm robimy "wipe data/factory reset" czekamy, następnie to samo z "wipe cache partition"

8. Wchodzimy w zakładkę "install zip from sdcard", następnie "choose zip from sdcard", wyszukujemy paczkę z romem i instalujemy

9. Czekamy az zainstaluje się paczka z romem, 

10. Cieszymy się Androidem 4.4 :) 

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cześc jestem zupełnie zielony wiec wole się spatać niż jak mam coś spier...

 

 

1.Jak instalujemy stockowe oprogramowanie? 

Odsyłam do poradnika użytkownika @aloisy. (http://forum.cyanoge...vance-412-odin/)

 

Czy jezli mam oryginalne oprogramowanie w wersji 4.1.2 to równiez musze przechodzić prze krok nr 1 ?

 

Z góry dzikuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niewiedzialem że Samsung wypuscil Galaxy S Advanced :D myslalem że jest S Advance ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności