Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

CommunityMove v1


dasiek

Rekomendowane odpowiedzi

Mój pierwszy zmodyfikowany rom na Alcatela Ot 908 S/F / T-Mobile Move icon_biggrin.gif

Nie znalazłem żadnych błędów w działaniu, Zmieniony Całkowicie wygląd (Przypominający bardziej Androida 3.0). Dodatkowo Dodany Root , BusyBox, CMW Recovery, Klawiatura TouchPal i wiele innych.

Spolszczenie nie jest całkowite (ponieważ aplikacje z romu którym bazowałem nie miały języka polskiego, ale menu i ustawienia są po polsku icon_smile.gif)
Screeny icon_smile.gif

shot_000003.pngshot_000006.png

Instalacja - Ściągamy plik i wrzucamy go na SD. Włączamy telefon w trybie Recovery i instalujemy jak każdy inny rom.

Do ściągnięcia:
https://docs.google.com/open?id=0B9-Yxe-7_BOBVHVEXzFRaU5wWHM

Edytowane przez aloisy
Romy staramy się wrzucać na tymczasowy serwer dla dużych plików !!
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

bardzo mi sie podoba nowy soft po dlugiej walce udalo mi sie go zainstalowac, tylko mam pytanie tam gdzie na oryginalnym sofcie mialem cofnij teraz nie wiem co jest bo w niektorych miejscach nei dziala a np na ekranie glownym otwiera przegladarke internetowa, przycisk od ustawien w oryg sofcie sluzy do cofania a w srodkowym sa ustawienia powiadomienia itp, aha i te spolszczenie to takie jeszcze slabe, psuje to troche obraz softa pol po angielsku pol po polsku, ale ogolnie bardzo mi sie podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa spolszczenia - Aplikacje z Softa na którym bazowałem nie mają języka polskiego i pomimo dekompilacji Frameworka jedyne co udało mi się to spolszczyć Ustawienia. Wobecnej chwili walczę z tym (już nie jako członiek CommunityTeam) mając kod źródłowy aplikacji (mam nadzieje że Te podstawowe uda mi się spakować w formie instalacji spolszczenia)

W sprawie Niepoprawnego działaniu Klawiszy - W moim T-Mobile Move ich Schemat ten jest zupełnie inny niż w Alcatelu. Proszę skorzystać z "łatki" autorstwa russcan.callin'a z xda developers


http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=25108514&postcount=5&nocache=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Rom tool manager. Wszystko można zmienić

wytapane ze zrootowanego P760

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Witam

 

Posiadam telefon T Mobile Move (Android w wersji 2.2.2), wczoraj go zRootowałem za pomocą programu SuperOneClick i teraz chciałbym się dowiedzieć czy warto na nim instalować Androida 2.3 czy jakiegoś innego zmodyfikowanego i czy później uda mi się go zRootować ponownie bo oczytałem się na różnych forach, że ciężko to idzie na romie w wersji 2.3. Chciałbym też zrobić coś z pamięcią kupiłem do niego 8 GB ale nie bardzo wiem jak zrobić te dwie partycje ext i fat bo gdzieś znalazłem, że robić za pomocą programu MiniTool Partition Wizard a inni piszą, że za pomocą Recovery i już sam nie wiem co najlepiej wybrać żeby nie zrobić z tego telefonu "kostki". Aha co do aktualizacji to miałem na nim wcześniej Androida 2.3 ale po jakimś czasie telefon wylądował w serwisie gdzie wymienili mi płyte główną i z powrotem mam system w wersji 2.2.2, którego teraz nie mogę zaktualizować ani za pomocą One Touch Upgrade ani Move Upgrade.

 

Proszę o pomoc i Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy warto na nim instalować Androida 2.3

Oczywiście - więcej programów wspiera ten system.

czy jakiegoś innego zmodyfikowanego

A jest na ten telefon?

czy później uda mi się go zRootować

Jak telefon jest zrootowany to drugi raz nie trzeba.

gdzieś znalazłem, że robić za pomocą programu MiniTool Partition Wizard a inni piszą, że za pomocą Recovery

To nie ma znaczenia jakim programem to zrobisz, Jedynie Recovery z tego co się oriętuje robi to w miarę szybko.

sam nie wiem co najlepiej wybrać żeby nie zrobić z tego telefonu "kostki"

Na to pytanie raczej odpowiedzi nie ma. Choć trudno jest ubić telefon z androidem to nie jest to niewykonalne, dlatego jak brakuje ci wiedzy i nie wiesz czy podołasz - odpuść sobie.

którego teraz nie mogę zaktualizować ani za pomocą One Touch Upgrade ani Move Upgrade.

Nie wiem czy te literka F w modelu ma znaczenie ale byćmoże ma i do twojego Hardware nie wyszedł odpowiedni rom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmodyfikowany jest nawet w tym poście się znajduje rom Communitymove-v1, co do pamięci to już sobie poradziłem znalazłem gdzieś na XDA i teraz właśnie przerzucam aplikacje za pomocą link2sd na karte pamięci i usuwam niepotrzebne. Najbardziej mi zależało na dostępnej pamięci chociaż Android w wersji 2.3 też by się przydał bo na 2.2.2 nie działa internet Aero2 który przed oddaniem telefonu do serwisu działał na Androidzie 2.3, a jedyne co nie działało to zrobienie roota przez SuperOneClick bo się program wysypywał w połowie (wcześniej myślałem, że to wina Windowsa 8), nie wiem tylko dlaczego teraz nie mogę zaktualizować telefonu przez oficjalny program Alcatela jeszcze spróbuje przeinstalować wszystkie sterowniki może wtedy pójdzie.


Dobra, przeinstalowałem sterowniki zainstalowałem Move Upgrade i niestety wyskakuje komunikat o braku aktualizacji na ten telefon, tak samo sprawdziłem Alcatel One Touch Upgrade i ten sam komunikat na wszystkich modelach OT-908, 908F i 908M niestety. Gdyby ktoś z forum miał proste rozwiązanie jak zainstalować na tym telefonie Androida 2.3 i później bez problemowo ponownie go zrootować to jestem wdzięczny, a i zainstalowałem przed chwilą na tym telefonie jakiś program rom installer niby do instalowania romów dla laików popróbuje jeszcze tym coś poinstalować o ile jest taka możliwość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Capekrc - Alcatel wycował się z  możliwości aktualizacji tego telefonu. Na moim dropboxie jest dostępny backup zrootowanego stockowego romu 2.3.4 na ten telefon (pupy nie urywa ale GB to zawsze lepsze niż froyo) obecnie kiedy zmieniłem telefon z Move na L5 nie mam obawy że pozostanę bez telefonu i szukam plików odpowiedzialnych za 2.3.4 by w przyszłości móc zrobić instalator GB.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CheQ - No to bym pobrał tą kopię systemu od Ciebie z drop'a tylko jak byś podał link, bo nie bardzo mogę znaleźć na forum. Przydało by się wiedzieć jeszcze jak zainstalować ten ROM, narazie po tym co wyczytałem to domyślam się, że dobrze, że mam root'a zrobionego na moim telefonie, muszę wgrać Recovery (to wgram ten co wstawiłeś na forum) tylko jak zacząłem temat bardziej ogarniać to bardziej sobie namieszałem bo przeczytałem, że trzeba mieć jakiegoś Fastboota i tutaj właśnie nie bardzo wiem co to jest, jakiego najlepiej pobrać i skąd? Później jak mam Recovery to wrzucam ROM na kartę pamięci i uruchamiam telefon wciskając i trzymając klawisze HOME + VOL robię Full Wipe (tu też nie bardzo wiem o co chodzi - tylko, że full wipe to jest jak wszystkie opcje z wipem w nazwie uruchomi), później backup ROMa i na koniec Update z karty pamięci :) Załapałem coś czy o czymś zapomniałem ?

 

PS: Jak narazie pobrałem CommunityMove, chocolateKernel i OT_909_GB_20120725 tylko nie bardzo wiem czy coś z tego mi się przyda :)

Edytowane przez Capekrc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Fastboota i tutaj właśnie nie bardzo wiem co to jest, jakiego najlepiej pobrać i skąd?

 

Fastboot jest z już jak zainstalujesz Google USB z Android SDK. 

 

napewno wykonasz backup telefonu - potem wrzucisz folder z pliku (https://www.dropbox.com/s/9shwgc88ixoik8v/Android234RevcoveryBackup.zip) wrzucasz na SDcarde / clockworkmod/backup i w recovery bierzesz restore i wybierasz ten folder. 2.3 zainstalowane. Jak masz telefon od nowości z 2.2.2 to mówię - 99 % że nie załaduje się rom ze względu na to że bootloader jest przystosowany na 2.2.2 a nie 2.3.4 (nad czym "cały czas pracuję") .

 

co do plików


CommunityMove, chocolateKernel i OT_909_GB_20120725

To po kolei rom bazujacy na 2.2.2 , kernel dzięki któem podręcisz telefon do 800 MHZ oraz kody źrółowe softu GB (nie pełne >.<) 

 

Pytania? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności