Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Galaxy S 2] Kończące się miejsce w telefonie


Danon

Pytanie

Samsung S2 i9100

Cyanogenmod 10.2

 

Od pewnego czasu atakowany jestem komunikatem:

"Kończy się miejsce

Niektóre funkcje systemu (np. synchronizacja mogą nie działać poprawnie. Zwolnij miejsce, usuwając lub odpinając takie elementy jak aplikacje i multimedia."

 

Pamięci wewnętrznej mam może zajętej z 20%. W tym tylko kilka zainstalowanych aplikacji.

Mimo odinstalowania kilku apek nie mogę już zainstalować żadnej nowej z powodu braku miejsca.

Czyżby cyan podczas instalacji zarezerwował tak małą przesteń dla siebie?

Jakieś rozwiązanie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jak instalujesz ROM to...

jak masz przykładowo 16 GB pamęci, to dla ciebie jest 12 GB na pliki itp

pozostałe 4 GB jest na system ROM, gdzie zapisuje się sam system + dodatkowe aplikacje.

 

Sprobuj zmienić kernel. Poszukaj z supportem na ext 4 (lub podobnej treści) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jest sposób można przepartować kartę SD na 2 dyski ext 4 a drugi na FAT by coś można było zapisać, bo ext 4 nie widzi manager plików. I potem komendy terminalu i cieszymy się dodatkową pamięcią na apki. Jak chcesz zrobię o tym poradnik dla swieżaków.

Wysłane z mojego GT-S6500

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

U mnie problem leżał zupełnie gdzie indziej i z resztą leży nadal.

U mnie android i nie tylko wersja cyanogenmod tworzy logi w katalogu data/log (pliki nazywają sie "dumpStatexxxxxxx.log", logi dotyczą problemy z siecią (zasięgiem).

Ostatnio miałem ich około 1 giga. Wystarczy je wywalić i nagle robi się ogromna ilość wolnego miejsca.

Używam do tego programu DiskUsage, (potrzebny jest root)

Jak go uruchomisz wybierasz opcje [Root required] następnie /data i zaczyna się skanowanie.

Wyskoczy zawartość całej pamięci 2GB

 

U mnie widzę teraz pojawił sie dalvik-cache 274mb czegoś czego wcześniej nie było i zaraz to wywale.

 

Mam free space 534 i to by się zgadzało.

 

Musisz patrzeć za logami lub podejrzanym "cachem"

 

Używam też programu SolidExplorer (root potrzebny) i też kontrolnie wchodze do katalogu data/log i kasuje na bieżąco.

 

I gadanie że apki przenosić na karte sd coś pomoże to lipa, to dotyczy zupełnie innej części apki , to co ma zostać w tej części pamięci i tak zostanie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności