Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

przesiadka na S2 - pytania początkującego - upgrade, CM9...


miguelos

Pytanie

Hej

Przesiadłem się właśnie na Samsung Galaxy S2 z HTC HD2. Jako, że tam używałem sprawdzonego Hyperdroida z Cyanogenmod (7) postanowiłem spróbować tego samego (ale w wersji 9) na S2... W związku z tym parę pytań.. pytałem już na forach CM, ale nikt nie spieszy się z odpowiedzią

- najpierw wykonałem upgrade do 4.0.4

- potem czytając instrukcję http://wiki.cyanogen...ll_Update_Guide, spróbowałem wersji stable 9.1 (myślę, że 9.0 dotyczy 4.0.3 - choć nigdzie o tym informacji nie znalazłem)

- mając doświadczenia na stockowej wesji 4.0.4 zacząłem testować CM9...

w związku z tym parę pytań :

- gdzie podziały się ustawienia jakości zdjęć, rozdzielczości video w kamerze ? są one uboższe niż w samsungowym 4.0.4, tam jest do wyboru jakość jpga, oraz conajmniej 6 rozdzielczości video (po cichu marzę u ustawieniach bitrate w video - jak ktoś wie gdzie i jak to proszę o info)

- w CM7 miałem w "Call settings" - Internet call settings - czy to specyficzne do CM7 a może do Hyperdroida z HD2 ? Nie widzę telefonii internetowej w CM9...

- domyślnie karta pamięci jest podmieniona z pamięcią wbudowaną - tzn. /mnt/sdcard i /mnt/emmc są zamienione - troche czasu zajęło mi odwrócenie sytuacji - i oczywiście zero oficjalnych opisów dlaczego tak jest zrobione i jak to odrócić...

- czy w związku z powyższym próbować nightly builds ? czy mają one więcej ficzerów? jak ze stabilnością tych wersji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
- gdzie podziały się ustawienia jakości zdjęć, rozdzielczości video w kamerze ? są one uboższe niż w samsungowym 4.0.4, tam jest do wyboru jakość jpga, oraz conajmniej 6 rozdzielczości video (po cichu marzę u ustawieniach bitrate w video - jak ktoś wie gdzie i jak to proszę o info)

Nigdzie - cyan nie wspiera dodatków tylko ma identyczny interfejs co android. Jeżeli potrzebujesz mnogości ustawień ściągnij aplikację LG camera - tam ustawisz nawet bitrate video.

- domyślnie karta pamięci jest podmieniona z pamięcią wbudowaną - tzn. /mnt/sdcard i /mnt/emmc są zamienione - troche czasu zajęło mi odwrócenie sytuacji - i oczywiście zero oficjalnych opisów dlaczego tak jest zrobione i jak to odrócić...

Tu nie pomogę bo mnie ta sytuacja też dziwi - ale nie irytuje.

- czy w związku z powyższym próbować nightly builds ? czy mają one więcej ficzerów? jak ze stabilnością tych wersji ?

Ficzerów - jak ja tego słowa nie lubię :D

System cyanogenmod nastawiony jest naprędkość (to ma działać szybko i płynnie), natomiast dzięki gaaps możesz doinstalować sobie "ficzery".

Cyan to najbardziej goły z systemów - to ty decydujesz jak go zmodyfikujesz.

ps Ja używam Zoom FX moim zdaniem najlepsza ale nie oferuje takiej mnogości ustawień (ma za to rozbudowaną edycje fotek), no i nie filmuje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

dzięki za odpowiedź, gaaps to owszem, instaluje

chodzi mi o dodatki, które są w samym cyanie... stąd te pytania

zoomfx - zgodzę się, zakupiłem jak był za 80gr.. spróbuję też tego LG..

czy instalka CM to kompletny system czy tylko dogranie paru rzeczy ? (w opisie wymagano bym miał wgrany już 4.0.4... stąd pytanie)

pozostaje kwestia nightly i telefonii sip, ktoś zna odpowiedź ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
zoomfx - zgodzę się, zakupiłem jak był za 80gr.

Ja też :D

czy instalka CM to kompletny system czy tylko dogranie paru rzeczy ? (w opisie wymagano bym miał wgrany już 4.0.4... stąd pytanie)

Pokaż mi gdzie pojawia się takie stwierdzenie.

Tak CM to kompletny system - nie dodatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Daj linka, bo słowa wyrwane z konteksty żeczywiście mogą mówić zupełnie co innego niż całkowite znaczenie całego tekstu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności