Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

wilczur0

Pytanie

Witam, 

Jakiś czas temu próbowałem zmienić Androida 2.3.6 na CM 2.3.7, ponieważ uznałem Androida za syf. Podłączyłem telefon do Odina (ale jeszcze wcześniej wgrałem na swojego Samsunga GT-S5830 softa właśnie 2.3.6 bo chciałem mieć nie brandowanego) wrzuciłem wszystkie pliki tak jak kazano w poradniku i gdy już wszedłem do recovery menu i przeczytałem że "trzeba ponownie włączyć telefon", więc to zrobiłem. I w tym momencie po wyłączeniu, telefon nie reaguję na nic. Odin znalaz go ale do póki nie zahaczyłem ręką i nie wyjąłem kabla USB z portu. Pamiętam także, że przed zahaczeniem ręką  Odin nie wyszukiwał telefonu, ale dopiero gdy włączyłem kiesa razem z odinem, odin wyszukał telefon po raz ostatni.

 

Moje pytania to:

- co mogło się stać?

- czy mój Ace to już brick?

- czy jeśli nie jest brickem, da się go jakoś naprawić?

- co mogłem skopać przy instalacji CM 2.3.7?

 

Ps. byłem już z nim w dwóch serwisach i w pierwszym wymieniono mu jakąś taśmę (nie wiem o co dokładnie chodzi bo mi nie mówiono), a w drugim serwisie właśnie Samsunga powiedziano mi że na płycie głównej skopała się jakaś nie wymienialna część i że nie opłaca się już go wgl. naprawiać. Kolega który jest na kier. informatycznym powiedział mi że usunąłem tylko całego softa i wszystko co związane z zawartością softa. Czy kolega może mieć choć trochę racji? :huh:

 

Sorry za ew. błędy które tu zrobiłem ale zmęczony jestem bo to już jest trzecie forum gdzie szukam odp. na mój problem :( . Prośba żeby próbując pomóc nie pisać fachowych nazw bo nie wszystkie ogarniam jeszcze  :unsure: . 

 

 

Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie się tematem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jest możliwość usunięcia plików sterujących odpowiadających za wgranie softa.

Ktoś tak z robił Galaxy S2. 

Jest możliwość wgrania od podstaw (zaprogramowanie ukłądów) ale mało kto ma taki box.

 

Prościej jest wymienić płytę.

I nie ma pewności czy uszkodzeniu nie uległ układ scalony. A tego juz nie wymienisz, bo one są micro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

a czy możliwe by było wgranie od podstaw przeze mnie, a nie przez serwis? Jeśli tak to czy ktoś mi mógłby powiedzieć jak to zrobić bo wymiana na nową płytę główną to strata czasu bo Ace kosztuję średnio 300 zł, a robocizna i płyta główna u mnie w serwisie to ponad 300 zł :(

 

Ps.: tel. nie reaguję już na nic. Jedynie jak podłączy się go do ładowania to grzeje się lekko po jakimś czasie, ale z tym grzaniem to było tak nawet wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności