Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

Wady w porownaniu do Androida, jak je naprawić?


hajtaksg

Pytanie

Witam, przed chwilą zainstalowałem CN9 i pierwsze co mi sie rzucilo w oczy to fakt, że nie chodzi przycisk HOME. Co zrobić, żeby ponownie po naciśnięciu tego przycisku pojawiał mi się główny ekran? Pytanie 2: Czy jest możliwość, aby w ekranie pionowym w momencie wpisywania nie było klawiatury qwerty tylko ta na wzór z klasycznych telefonów? Pytanie 3: Chodzi o kontakty. Czy da się zrobić, dokladnie takie same jak byly na androidzie? Głównie chodzi mi o opcje przesuniecia kontaktu w lewo (sms) i w prawo (wybieranie numeru) oraz o literki po prawej stronie ktore kieruja nas pod litere danego kontaktu.

Z góry dzieki za pomoc.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

1. Jak nie dziala przycisk home to albo nie zrobiles czyszczenia (wipe) albo rom uzyty jest niedokonczony. Czasem wystarczy zainstalowac ponownie rom.

2. Jest - nie w kazdym romie sa ustawienia w ustawieniach klawiatury. Lub dograc klawiature z takimi ustawieniami.

3. Nigdy tego nie testowalem, wiec nie mam pojecia. Nigdy taka funkcja potrzebna mi nie byla.

Wysłane z mojego HTC Vision

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A CM to jaka wersja i przez kogo wydana?

Wysłane z mojego HTC Vision

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
CM 9, sciagnieta z waszej strony.

Podaj linka - ja nie jestem w temacie który to może być rom. Najlepiej dokładnie całą nazwę.

błąd serwera przy włączaniu google play

A gaaps dogrywałeś?? Czasem nie ma tego "w zestawie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

cm-10-20121120-NIGHTLY-i9100.zip. nie dogrywalem google apps i pytanie brzmi czy moge je dograc teraz bez reinstalacji systemu na nowo

i nie potrafie zrozumiec akcji ze jak ktos do mnie dzwoni to jest jeden sygnał (ktory do mnie nie dochodzi) a pozniej mowi ze numer jest zajety? o co chodzi?

Z innych telefonow gdy dzwonie do siebie samego, pisze ze jest przekierowanie a pozniej sie nic nie dzieje, polaczenie sie po prostu konczy. Przekazywanie mam wylaczone, ale gdy wchodze w opcje przekazywania polacze to ciagle wyskakuja jakies bledy sim badz operatora. Dodam ze smsy moge wysylac normalnie, i odbierac rowniez. Tylko problem jest z polaczeniami przychodzacymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nighty to seria nie koniecznie stabilna - pewnie nie ma sie czego czepiac, gdyby nie cyferka z przodu (10).

CM10 to nie dokonczony jeszcze rom - czyli nie wszystkie funkcje dzialaja prawidlowo, lub w ogole dzialaja. Wersja 9 z :) .

Co do gaaps - to mozesz je dograc w kazdym momencie (wipe nie jest wymagany, ale zalecany).

Wysłane z mojego HTC Vision

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

a powiedz mi czym sie rozni Samsung Galaxy S II (G) od Samsung Galaxy S2 T-Mobile czy Samsung Galaxy S2 ATT LTE. Ja wogole aktualna wersje CM mam dla Samsung Galaxy S II (intl), ale jak juz mowiles jest to wersja CM niestabilna. Do urzadzen ktore podalem sa wersje stabilne lecz zadna niestety nie chodzi bo przy instalacji robia sie bledy i instalacja sie przerywa :/ Próbowałem zainstalować wersje CM9 stabilna dla urzadzenia Samsung Galaxy S2 ale tez nie działa.

Więc jeszcze raz:

1.Czy ma znaczenie jaki dokladnie to jest model

2.Czy ma znaczenie ze ClockWorldRecoverMod zainstalowałem 3 razy?

3. Czy ma znaczenie jak przy instalacji na karcie mam kilka wersji CMa i po prostu kiedy jest krok choose zip from sdcard ja mam ich tam kilka i sobie wybieram?

Z góry dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

1. Tak.

2. Nie.

3. Nie.

Wersja SGSa ma znaczenie bo rozne firmy wydawaly ten model (kwestia glownie oprogramowaniem), jako samsung ale dedykowany (czyli wydane przez np. amazon z LTE).

Co do wgrywania odpowiedniej wersji, to sproboj odinem (link jest gdzies na forum) powinno ruszyc jako swykly SGS (jezeli kupiony w polasce).

Wysłane z mojego HTC Vision

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie zakumalem chyba, jak wgrac odinem? Mozesz podeslac link? A jak nie to musze po prostu czekac na wersje stabilna dla mojej wersji tj. Samsung Galaxy S II (intl)? To powinna byc chyba kwestia dni prawda to czy nie?

I jeszcze jedno pytanie, w ustawieniach telefonu mam mozliwosc aktualizacji cm do wersji stabilnej 9.1.0, czy aktualizacja do starszej wersji zalatwi sprawe?

I jeszcze jedno pytanie, w ustawieniach telefonu mam mozliwosc aktualizacji cm do wersji stabilnej 9.1.0, czy aktualizacja do starszej wersji zalatwi sprawe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moze od tylu. OTA (aktualizacje automatyczne) sa w fazie testow i chyba dopiero w stabilnej wersji CM10.1 beda mozliwe (gdybam bo oficjalngo info niema).

Co do tutkow to po weekendzie bo czasu brak. Po za tym wydaje mi sie ze gdzies po drodze popelniasz jakis blad ktory skutkuje takimi czy innymi problemami.

Wysłane z mojego HTC Vision

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

wzorowałem się na tym: http://my.opera.com/LiKoT/blog/2012/02/07/instalacja-cyanogenmod-na-samsung-galaxy-s-ii-pod-systemem-windows

musze cos zrobić z telefonem, bo nie jest on w stanie odbierać połączeń przychodzących a to jest niezbędne...

powiedz mi jak mam wgrac spowrotem androida, zamiast cm. musze to zrobić przynajmniej do momentu wyjścia stabilnej wersji dziesiątki na moj fon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziewiatka jest stabilna. W ostatecznosci moze byc 7.2. I tak bedzie znacznie sybszy od skocka.

Wysłane z mojego HTC Vision

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności