Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

Jak dodać obrazek w sekcji O telefonie do themu??


BR4KUS

Rekomendowane odpowiedzi

https://github.com/CyanogenMod/android_packages_apps_Settings/blob/cm-11.0/res/xml/device_info_settings.xml

 

w DeviceInfoSettings (informacje o Telefonie - plik który podałem) Tworzysz nowy element "preference" któremu nadajesz autrybut

android:background="@drawable/plik_obrazka" 

Nie sprawdzane. Z głowy. Tak bym to zrobił ja. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, jak będę już na typ etapie tworzenia themu, spróbuję :D

Aaaaa teraz sie zorientowalem, ze to i tak nie jest to, co chce osiagnac :/

Ja chce cos takiego, zeby dodawalo ten kawalek kodu do danego xml'a, ale to juz raczej niewykonalne :(

Mi chodzi o to dlatego, ze chce zrobic raczej uniwersalny theme, a ktos moze miec inny uklad tych belek, albo wiecej/mniej...

Ale i tak dzieki ;)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem Ci podeśle przerobionego screenshota ;)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

W załączniku dodałem na szybko przerobiony ss :D

Chodzi mi o to, żeby motyw, niezależnie na jakim romie zostanie zainstalowany, przeniesie wszystkie "belki" w sekcji Informacje o telefonie w dół, a nad nimi będzie mój obrazek, w tym wypadku logo magazynu, do którego będę pisał (słaba rozdziałka, wiem :P )...

 

Żeby obrazek pojawiał się w danym systemie, to nie ma problemu, bo mogę tylko dodać do XML`a kilka linijek, ale żeby do tego XML`a dodawały się linijki to już raczej cięższa robota i nie wiem czy wykonalna :(

post-4965-0-34430400-1404889770_thumb.pn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy przypadek który przychodzi mi do głowy skończy się na tym, że bez modyfikacji Aplikacji odpowiadającej za ustawienia nie obejdzie się a nie jestem do końca pewny czy o to Ci chodzi. 

4 godziny snu i godzina przed 10 mi nie służy. UH. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, że sam nwm jak by to można było rozwiązać...

No chyba, że można dodać do themu aplikację, którą by się stworzyło i ona dodawałaby do tego XML`a te kilka linijek... tzn. modyfikowała Settings.apk ale nwm czy tak idzie xD

 

Popatrz: nie mogę do motywu dodać wyedytowanego pliku XML z jakiegoś romu np. carbona, to jak ktoś bedzie miał ten motyw na np. CyanogenMod`ie to albo będzie ForceClose ustawień, albo po prostu Informacje o telefonie będą rozwalone... mogą być puste sekcje, bo system nie będzie wiedział, skąd ma brać informacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No chyba, że można dodać do themu aplikację, którą by się stworzyło i ona dodawałaby do tego XML`a te kilka linijek... tzn. modyfikowała Settings.apk ale nwm czy tak idzie xD

 

Idzie idzie... ale to jest niewarta + nieoptymalna praca.   :rolleyes:

 

 

Pierwsza sprawa - Powiedz mi czy to co robisz to Mają być zmodyfikowane pliki Systemu czy po prostu motyw do Theme Choosera itp? Bo to jest najważniejsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności