Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Galaxy Ace 2] Pierwsza instalacja CyanogenMod obawy


bojka222

Pytanie

Witam . Od około tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem tego telefonu . Czytałem trochę o sofcie cyanogen i podobno telefon działa na nim o wiele szybciej . Stąd chciałbym zdać kilka pytań . 

 

1.Wszystkie funkcje działają prawidłowo (smsy,internet,itp.) na cyanogen modzie

2.Jest jakieś prawdopodobieństwo, że telefon zostanie uszkodzony przy instalacji softu

3.Da się to zrobić bez kabla usb .

 

Z góry bardzo dziękuje za odpowiedzi , życzę miłej nocy i pozdrawia . Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dobra , poradziłem sobie po prostu spisując kontakty . Temat do zamknięcia :) Dzięki wszystkim za pomoc . Karty nie wyszukiwało bo źle włożyłem  :huh:  :huh:


Siema . Mam pytanie odnośnie instalacji aplikacji . Za każdym razem gdy próbuje zainstalować jakąś aplikację wyskakuje ,,za mało miejsca na dysku" . Aplikacje zajmują po 2-3 mb a mam wolne 120 . Próbowałem na wiele sposobów zmieniać lokalizację instalacji aplikacjii na kartę sd ale bezskutecznie . Pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Instalacja

1. http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/479-root-dla-ace2-android-jellybean/

2. http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/1151-galaxy-ace-2-cwm-recovery-6-gt-i8160/

3. http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/1337-galaxy-ace-ii-442-cyanogenmod-110-fully-working-by-maclaw-studio/

 

Telefon nie jest oficjalnie wspierany nie możemy obiecać że wszystko będzie działać.

Jest możliwość uszkodzenia jednak nigdy się nie spotkałem z tym. Da się zrobić bez kabla pobierasz wszystko przez telefon i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli coś nie będzie działać , jest możliwość instalacji ,,powrotnej" do softu tego który teraz mam tzn. 2.3.6  ?

I mógłbym gdzieś przeczytać albo po prostu jeżeli mógłbyś mi napisać resztę zmian jaki wprowadza cyanogen (wiem tylko że telefon działa szybciej) . I najważniejsze pytanie czy przy instalacji utracę wszystkie programy , gry które mam na telefonie ?

Pozdrawiam Konrad .


Odpowie ktoś na wyżej wymienione pytania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@bojka222 Tak, jest możliwość powrotnej instalacji 2.3.6. Robi się to za pomocą programu Odin (tu masz poradnik: http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/642-galaxy-ace-2-wgrywanie-nowego-romu-pda-jednoplikowy/

A CyanogenMod wprowadza:
- Tak jak mówiłeś: Szybsze działanie telefonu.
- Nowy system (np.: CM 10.2 = 4.3.2, CM 11 = 4.4.2)
- Wygląd
(moim zdaniem lepszy)
- Nowe funkcje
- Bootanimation (od Cyanogen'a)
- I wiele więcej...


Czy stracisz programy i aplikacje ?
- Tak. Przy instalacji nowego systemu wymagane jest zrobienie Full Wipe. (czyli usunięcie wszystkich plików które zostały w starym systemie, gry i programy które zawierały pliki do starego systemu)


 

Pozdrawiam
Veeon

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bardzo Ci dziękuje za odpowiedź . Aparat,smsy,dzwonienie wszystko działa normalnie ? Jeżeli tak biorę się do roboty . Prosiłbym na razie o nie zamykanie tematu ponieważ gdyby przy instalacji pojawił się jakiś problem to napiszę tutaj .

 

 

PS.Sklep google jest także dostępny po instalacji, tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuje Ci bardzo . Instalację przeprowadzę dopiero w poniedziałek , ponieważ czasu nie mam i tak jak wyżej proszę o nie zamykanie do tego czasu . Dziękuję bardzo. Pozdrawiam i miłego dnia !


Siema . Chciałem sobie zainstalować dzisiaj więc na początek wymagane jest zrootowanie jak pisaliście mi wyżej . Gdy chcę pobrać przez telefon plik root.zip wyskakuje błąd pobierania ponieważ telefon nie obsługuje formatu pliku czy coś takiego . Po drugie wrzuciłbym sobie to na kartę pamięci i potem na telefon tylko jak to zrobić? Jak wrzucić coś na telefon skoro gdy włącze ,,moje pliki" odrazu czyta z karty SD .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Instalacja:
1. Pobierz zip i umieścić go na telefonie
2. Reboot do recovery
3. Wybierz install update from external storage
4. Wybierz root.zip plik.
5. Uruchom ponownie

 

Z poradnika  http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/479-root-dla-ace2-android-jellybean/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A czyli można . Dobra to próbuję .


Dobra root.zip mogę w każdej chwili wgrać , tylko mam pytanie co do recovery . Trzeba go umieścić na telefonie, niestety nie mam kabla usb obecnie a pobrać nie mogę z poziomu telefonu nie mogę z wyżej wymienionych powodów .

Jutro dokończę , jeżeli macie odpowiedzi na powyższe pytania proszę śmiało pisać , jutro przeczytam . Dobrej nocy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z żadnego . Chciałem na początek zrootować ale wyskakuje ten błąd . O ile wiem (nie znam się na telefonach) dopiero po zrootowaniu bym zainstalował ten recovery .

 

PS.Chyba, że chodziło ci o wersję która się włącza po vol up + home + power . Android system recovery <3e>


Skoro ten cyanogen mod nie działa u mnei chciałbym sobie zaktualizować oprogramowanie . Program Kies będzie dobry do tego ? Niektórzy piszą, że ace II wolniej działa na andoidzie 4.1.2 (bo to jest chyba najnowszy jaki można mieć ) to już sam nie wiem czy aktualizować czy nie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przy próbie wgrania recovery ten sam błąd

E:failed to verify whole-file signature

E:signature verification failed

install_package = (2)

 

 

PS.Wyczytałem, że przed instalacją tego CWM trzeba zrobić full wipe czyli wyczyścić cały telefon , ale ja się obawiam, że wyczyszczę wszystko i wtedy nie zadziała dalej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności