Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[TUTORIAL] Rootowanie Tabletu Lark 70.5 DVB-T


aloisy

Pytanie

1. Ściągamy i instalujemy sterowniki do motoroli.

MotorolaDriver.msi

2. Ściągamy i rozpakowujemy pakiet oprogramowania SuperOneClick.

SuperOneClickv2.2-ShortFuse.rar

3. Ustawiamy Larka w tryb debugowania USB

Ustawienia->Aplikacje

tu zezwalamy na instalowanie aplikacji niepochodzących z usługi Market i dalej Dla programistów tu zezwalamy na tryb debugowania, gdy podłączone jest USB.

4. Restartujemy komputer, po restarcie i uruchomieniu systemu podłączamy Larka pod USB komputera. Po chwili, gdy ukaże się komunikat o znalezieniu nowego urządzenia i że jest ono gotowe do użycia ... uruchamiamy SuperOneClick.exe Wciskamy Root

Wykonujemy polecenia ukazujące się na ekranie komputera (kilka razy kliknąć OK), a po chwili na ekranie urządzenia pojawia się komunikat o uzyskaniu dostępu do Superusera.

Dodatkowo możemy na tablecie zainstalować aplikację Superuser - instalator Superuser.apk w katalogu Root pakietu SuperOneClick

W celu sprawdzenia dostępu do konta Superuser proponuję zainstalować aplikację Root Checker

W trakcie uruchomienia "wyskakuje" okienko o dostępie do uprawnień Superuser (bez root'a nie można było mieć wymaganego dostępu Superuser).

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

niestety to są jedyne jakie znalazłem - sorry, ale nie będę szukać niesprawdzonych sterów.

Nie chcę narażać ciebie na ew. straty.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za troske ;)

Poszło bez sterowników , zrootowany!:) Urzyłem też superoneclick 2.3.1 , ten v2.2 zawieszał się na moim kompie.?.

Mam problem z backup-em tz. Wchodze w ROM Menagera , nasępnie Zrób backup ROMu i akceotuje nową nazwe backupu , urządzenie się restartuje.Ukazuje się androidek z trójkątem z wykrzyknikiem i nie znika (20min).Jak przytrzymam BACK/HOME wchodzi w system recowery.

Dlaczego nie moge zrobić backupu?

Dzięki za tutoriala! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z poziomu recover zrób. Albo wgraj nowszą bazę recovery.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.koushikdutta.rommanager&hl=pl <-- pierwsze zdjcie (flash ClockworkMod recovery). Przeflashuj mimo wszystko.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ja mam u siebie 4ext - więc wygląda to troszkę (znacznie) inaczej jak CWM. Ale powinna być opcja backup w trybie recovery.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

w recovery są jeszcze tylko pocje

-reboot system now

-appy sdcards : update.zip i kuniec.

4EXT Recovery Updater 2.4.3 ale w nim nie ma opcji backup.

No trudno może się nie da zrobić kopii zapasowej...

Z innej beczki walcze już pare dni nad uruchomieniem radia fm.Mam zainstalowane apki "FM Radio" i "FM TwoO".Ta pierwsza każe podłączyć słuchawki ale jak podłącze to i tak sie nie uruchamia i wyskakuje ta sama informacja (brak słuchawek).Następnie dróga apka się włącza i moge ustawiać fale ale nie gra...Z kamerką podobna sytuacja , urządzenie jej nie widzi a testowałem na kilku aplikacjach(kamerka zwykła internetowa trust hd).Czy żeby tab obsługiwał radio , kamerke trzeba coś poprzestawiać jakieś komendy ...czy wiesz jak temu zaradzić...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A czy ty wgrales CMa?? Bo lark to niszowy model i niespodziewalbym sie dobrego romu. Jezeli probojesz odpalic radio i kamere na oryrinalnym romie no to jest problem. To moze oznaczac ze masz uszkodzonego larka.:blink:

Wysłane z mojego HTC Vision

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No wlasnie nie mam pomyslu. Na kablu (line in) radio powinno dzialac bez zazutu. Moze przeflashowac oryginalne oprogramowanie.

Wysłane z mojego HTC Vision

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Napisz do larka - opisz sytuację że mieszkasz kawałeczek od polski i bardziej opłaca ci się przeflashować larka niż zawieźć i żądać wykonania gwarancji - tam też pracują ludzie i pewnie pomogą.

ps. nie sprawdziłeś tego radia przed rootem??

Bo można ponownie go "odrootować" i wysłać na gwarancji.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

no to trzaśnięte jest coś programowo albo co gorsza hardwareowo - wtedy tylko wysyłka na gwarancji.

Pech chciał że takie bugi zdarzają się sporadycznie i akurat tobie się trafił.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Napisz do larka. Dopóki nie ma backupa - nie bawiłbym się we wgrywanie nowego romu. Różnie to bywa, a powrotu nie będzie. Pytanie czy lark nie ma zabezpieczonego bootloadera - czyli kiszka z wgraniem nowego romu.

Warto uzbroić się w cierpliwość, i poczekać co lark na to...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Znalazłem na innym forum:

Cena tabletu podkusiła mnie do włożenia odrobiny pracy celem wyposażenia samochodu w nowy gadżet. Do tego tuner DVB-t, możliwość pogrania w jakieś gierki czy słuchania teledysków zamiast płyt czy radia - rewelacja! Problemem przy montażu okazały się przyciski LARK'a, ponieważ po włożeniu tabletu w miejsce monitora seryjnej nawigacji nie byłoby do nich dostępu. Jednak w samochodzie jest pilot do nawigacji, który ma swoją "kieszonkę", czy schowek w środkowym panelu (na fotce w niebieskiej ramce). Zrezygnowanie z seryjnej nawigacji spowodowało, że był bezużyteczny. Postanowiłem więc wykorzystać przyciski pilota jako przyciski LARK'a.

3 przyciski = 6 przewodów. Od monitora nawigacji do pilota idzie przewód seryjnej nawigacji - wtyczki, złącza, wszystko daje możliwość demontażu - w razie W. Jednak w instalacji auta mimo, że wtyczki posiadają 6 pinów, puszczone zostało tylko 5 przewodów. Nie będę opisywał co i dlaczego, bo nie o tym mowa. Jednak z doświadczenia wiem, że zazwyczaj przyciski maja wspólny potencjał i de facto wystarczą 4 przewody. Wykorzystałem tym sposobem fabryczną instalację i został jeszcze jeden wolny przewód. Jednak co się okazało przewody nie szły bezpośrednio do pilota i gdzieś jeszcze były podłączone do obwodu samochodu lub któryś z przycisków jest inaczej sterowany niż pozostałe (na przykład zwierany jest plus a nie minus po wciśnięciu przycisku). Zauważyłem to w momencie, kiedy tablet uruchomił się poprawnie (kilkanaście resetów przyciskiem) i włączało się i wyłączało menu na ekranie głównym. Odlutowałem przewody od przycisków LARK'a i wszystko działa jak należy.

Podsumowując: sam doprowadziłem do "uszkodzenia" tabletu, co na szczęście nie okazało się usterką.

Teraz podlutuję przewody (6 żył) bezpośrednio do przycisków pilota i jeśli to nie zakłócenia od przetwornicy starego wyświetlacza, powinno być wszystko OK.

Dzięki za pomoc i zainteresowanie tematem.

Pozdrawiam.

panelmazda.png

Gra jest wart świeczki :D

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeszcze nie odpisali z larka.Ale żeby sie nie nudzić to może rozwiążemu ten problem foto .Tak wygląda tablet po hard resecie (czy go zrobie poprzez kombinacje klawiszy czy też za pomocą opcji "ustawienia fabryczne"), pozatym urządzenie normalnie odpala i android uruchamia się.Stał się to po instalacji apki do podkręcania cpu lub Chainfire3D.Obydwie są już odinstalowane i cofnołem wszystkie zmiany które zrobiłem za pomocą tych aplikacji(a bynajmniej tak mi się wydaje).Co może być przyczyną tej awari?Spotkaliście się już z czymś takim??A i jak wchodze w recovery jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

O stary - takie rzeczy tylko w erze :D Nie mam pojęcia. Na XDA trzeba znaleźć czy przez fastboota można przywrócić ustawienia fabryczne. Może źle się odpalił sterownik od grafy - ale to już strzelam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Da się. :) Chyba? :P

Można zrobic full wipe za pomocą fastboota. Ale czy to cos da to nie wiem.


fastboot -w
erase userdata

To drugie wpisz, jak nie zadziała pierwsze.

Nie wiem, czy Ci to nie wyczyści czegoś ważnego.

Ciekawe, czy jest na niego CM :rolleyes:

Heh. :D Zapomniałem powiedzieć, jak wejść do fastboot.

Nie jestem pewien, ale chyba da się przez MENU + POWER

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności