Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Galaxy S3] CM11 Orange Cash NFC


wariat_wawa

Pytanie

I mam nowy problem. Jak wiemy SIII z orange ma mozliwosc korzystanie z platnosci mBank nfc dzieki specjalnej karcie sim. Wszytsko dzialalo na oprogramowaniu orange jak i niebrandowanym od Samunga. Natomiast na CM11 nightly 11-20140514 juz nie. NFC dziala, mozna wyslac zdjecia, korzystac z tagow. Wczesniej wystarczylo miec wlaczone NFC podswietlony ekran i bylo ok teraz brak reakcji. Mysle ze problemem jest albo CM11 albo sam android 4.4.2. Na stronie Orange jest napisane ze przy androidzie 4.4.2 moze byc wymagana aplikacji mBank Wallet ktorej oczywiscie niemoge sciagnac ze sklepu bo mam niezgodne urzadzenie. Ewentualnie SAmsungi S4 S5 maja aplikacje NFC PASS ktora niby znalazlem ale niemoge jej zainstalowac :/ link do orange: http://www.orange.pl/kid,4000377334,id,4002836765,title,Orange-Cash,article.html

 

Bylbym wdzieczny jakbysmy rozwiazali ten problem bo przydatna usluga dla mnie. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.com.bre.prepaid.orangecash&hl=pl - to ci nie działa ta? Szukałem, ale najwidoczniej za słabo by znaleźć wersje .apk tego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ten program działa wszystko ok. Ale on służy jedynie do sprawdzenia środków na koncie w tym momencie. Wcześniej płaciłem telefonem zanim wydali tą apke i po tym jak ją wydali wszystko bez zmian. Teraz na 4.4.2 po zbliżeniu telefonu terminal nie reaguje. mBank wallet według strony orange cash jest potrzebny dla telefonów z androidem 4.4.2 i nawet już go pobrałem przez stronę internetową ;) ale za to się nie chce zainstalować :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Poszukaj plików .odex tej aplikacji i je usuń, jeżeli takowych nie ma zainstaluj ją jako systemową (Wrzuć do /system/app)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Daj aplikacji takie uprawnienia jak na screenie przykładowym:

post-7223-0-88176600-1400590004_thumb.jp

 

Potem zapisz i wyłącz- włącz

Aplikacja powinna się pojawić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

OK faktycznie pojawiła się (czegoś się przynajmniej nauczyłem) ale komunikat niestety, aplikacja mBank wallet została zatrzymana :/ więc kończą mi się pomysły jak uruchomić płatności NFC na tym romie z tym androidem. Podobno na wcześniejszym działa ale generalnie na różnych forach chyba nikt nie rozwiązał tego problemu. Jakbyście mieli jakiś pomysł to nadal czekam z utęsknieniem na rozwiązanie problemu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam. Podpinam się pod temat czy ktoś opatentował już metodę płatności NFC na CM?? Mój tel. I9305, Nfc Pass wrzucone do /system/app (działa ale nie wykrywa karty orange  cash). Aplikacja mBank Wallet również zainstalowana ale wywala komunikat ,że została zatrzymana. Dodam ,że na brandzie banglało aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności