Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

Dyskusja na temat urządzenia oraz ROOTowania & etc.


gilal

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego na co masz zwrócić uwagę?

Przede wszystkim czy chcesz aby na pewno zrootować telefon.

Jak Ci wspomniałem już, masz wbudowanego KnoX-a

 

Knox to takie dodatkowe oprogramowanie wdrożone przez samsunga, aby użytkownik był chroniony (znaczy jego dane)

Ten knox działa jak policjant i filtruje twoje działania i aplikacje. Jak mu się któraś nie spodoba to ją blokuje.

Ale on ma drugą stronę medalu... Dorzucili do również do bootloadera... Jeżeli wgrasz jakiś custom kernel to zmieni się wartość z 0 na 1 i po gwarancji jest. 

 

Knox-a da się obejść, ale nie da się na razie wyzerować jego statusu ( na pewno nie w moim note 2)

 

To tak naprawdę nie nie jest jakieś tragiczne- ten cały knox, ale mogą nie uznać gwarancji - i tu jest problem w razie problemów z telefonem.

Przywrócenie stocka nic nie da. Jedynie wgranie nowego bootloader-a coś by dało.

 

I jeszcze warto dodać, że samsung wprowadza nowszy bootloader, który nie obsługuje starszej wersji ODIN. 

 

Czym zrootować.

Aby nie nabić flagi to możesz spróbować programu Kingo ROOT

A jak ci na tym nie zależy, to masz napisane sposoby..np cf- root.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)


Kolego na co masz zwrócić uwagę?

Przede wszystkim czy chcesz aby na pewno zrootować telefon.

Jak Ci wspomniałem już, masz wbudowanego KnoX-a

 

Knox to takie dodatkowe oprogramowanie wdrożone przez samsunga, aby użytkownik był chroniony (znaczy jego dane)

Ten knox działa jak policjant i filtruje twoje działania i aplikacje. Jak mu się któraś nie spodoba to ją blokuje.

Ale on ma drugą stronę medalu... Dorzucili do również do bootloadera... Jeżeli wgrasz jakiś custom kernel to zmieni się wartość z 0 na 1 i po gwarancji jest. 

 

Knox-a da się obejść, ale nie da się na razie wyzerować jego statusu ( na pewno nie w moim note 2)

 

To tak naprawdę nie nie jest jakieś tragiczne- ten cały knox, ale mogą nie uznać gwarancji - i tu jest problem w razie problemów z telefonem.

Przywrócenie stocka nic nie da. Jedynie wgranie nowego bootloader-a coś by dało.

 

I jeszcze warto dodać, że samsung wprowadza nowszy bootloader, który nie obsługuje starszej wersji ODIN. 

 

Czym zrootować.

Aby nie nabić flagi to możesz spróbować programu Kingo ROOT

A jak ci na tym nie zależy, to masz napisane sposoby..np cf- root.

nigdzie nie mogę znaleźć tego drugiego sposobu na zrootowanie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękować :)

 

Edit Neo

Proszę nie cytować poprzedzającej wypowiedzi- odnosisz się do niej.

PS. uzupełnij profil.

m.in o model telefonu. 



Witam

zero reakcji odin3 na tel, wogóle ne widzi program tel :( o co biega?

tryb debugowania usb włączony, komputer normalnie tel widzi :(

nie ma podświetlonej na żółto tej opcji w odin "ID:COM"


ok, już mam :)  zainstalowałem kies-a, sterowniki i poszło:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

A więc problem z moim telefonem wyglada tak, że po prostu nie jestem zadowolony z jego działania, co nie powinno występować we flagowym modelu. W połowie gier spada wydajnośc, telefon ostatnio dużo razy łapie zawieche. Warto zrootować telefon, wgrać jakiś nieoficjalny system przykładowo cm12 i pozbyć się syfu samsunga? Telefon jest z sieci orange, wgrałem oficjalny rom 5.0 samsunga, ale nadal nie jestem zadowolony z działania.

Druga kwestia dotyczy knox'a. Rozumiem, że jeszcze nikt nie znalazł rozwiązania dzięki któremu knox wraca do wartości 0, bo na wartości 1 gwarancja przepada.

Ktoś doradzi co będzie lepsze? Wgranie romu i pozbycie sie gwarancji czy może jeszcze poczekać do wersji 5.1 i wtedy zadecydowac?

Pozdrowionka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalety CM:

  • Nie masz aplikacji  samsunga
  • Zawiera podstawowe aplikacje, resztę możesz dograć sobie sam
  • Mniej obciążony system 
  • Więcej pamięci

Wady: (wyłącznie do samsunga)

  • możesz mieć problem z mmsami
  • Telefon przyśpieszy, ale możesz napotkać małe błędy (z tego wzgl. iż cm jest ciągle rozwijany)
  • Nie będą działać aplikacje samsunga
  • Aparat może robić gorsze zdjęcia 

 

CyanogenMod to odrębny system, on jest budowany na kodzie AOKP, dlatego są diametralne różnice.

U ciebie za takie działanie winny jest touch wiz.

 

Możesz spróbować custom romu na bazie stocku. 

 

CO do knoxa, w note 3 idzie już zmienić flagę na 0, a S5 nie przeglądałem pod tym kontem, ale pewnie nie..bo jest nowszy system lollipop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się juz w custom romy na SGS+ i SGS3 tylko że dotychczas wystarczyło 20min i telefon był jak nówka, a teraz porobili zabezpieczenia i nie ruszać bo gwarancja itd. Mocno ograniczają użytkowników telefonów tej marki, a szkoda bo z tych telefonów można wycisnąć wiecej. Cały czas sie zastanawiam, custom rom czy gwarancja - telefon kupiony w połowie grudnia a pamiętam, że w SGS3 padł dotyk jakieś 3 miesiące przed końcem gwarancji. O dziwo samsung przyjął telefon bez problemu mimo, że były na nim prawa roota i wgrany cm11, wymienili moduł wyswietlacza przedniego i telefon działa do dziś. Może się zdecyduję i najwyżej pozbędę się gwarancji, a w najbliższym czasie może komuś się uda i znajdzie sposób na resetowanie flagi knox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tą instalacja nie pozwoli Ci już ODIN.

Tak zrobił Samsung. 

 

Oczywiście downgrade da się zrobić ale  innym sposobem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zrobić tak, że po prostu uzyskać dostęp do roota, od razu backup efs, wgrać jakikolwiek system modyfikowany przy okazji wgrać inne recovery, a kiedy będę chciał zrobić knox do wartości 0 zrobić downgrade do 4.4.2 i podanym na xda sposobem wgrać te pliki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda.

Tylko może wystąpić jeden problem.

Nowy lollipop może wgrać najnowszy bootlaoder, a aktualne zabezpieczenia nie pozwalają na downgrade. 

Ale nie mówi się tu nic o tej możliwości jak się ma roota.

Podmienić pliki można programem odin Mobile.

 

Ps. nie kasowałem licznika więc nie powiem Ci dokładnie jak to się robi.

Po prostu nie maiłem takiej potrzeby. A też nie chce Cię wprowadzać w błąd.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jednak chodzi o to, że flaga knox nie nabija się poprzez wgrywanie romu ze stockowym jądrem systemu samsunga za pomocą programu Odin MOBILE. Wgrywając rom nie opierający się na bazie romu samsunga lub recovery flaga knox zostaje dotknięta i już niby nic nie można zrobić, ludzie nawet kombinowali z innymi bootloaderami i nie dawało to efektu. Także Cyanogenmod = knox 0x1. Mam nadzieje, że tylko na jakiś czas :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności