Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Galaxy Ace S5830i] ROOT i CWM (ClockworkMod Recovery)


NeoCM

Rekomendowane odpowiedzi

[Galaxy Ace S5830i] ROOT i CWM (ClockworkMod Recovery)

Prosty sposób na zrootowanie i wgranie CWM dla Galaxy Ace s5830i

ROOT:

1. Pobierz plik update.zip

2. Wrzuć go na kartę pamięci

3. Wyłącz telefon

4. Uruchom go w trybie Android Recovery

(power, Home i Volume up)

5. Z listy wybierz "update.zip"

6. Po wgraniu wybierz opcję Reboot

CWM Recovery:

1. Pobierz plik ClockWorkRec...zip

2. Umieść go na karcie pamięci

3. Uruchom tryb recovery

4. Z listy wybierz "Select update zip"

5. Wyszukaj plik i go wgraj

6. Reboot

W razie problemów zmień jego nazwę na update.zip

update.zip

ClockWorkRec5830i.zip

 

Aby mieć pełne CMR proszę postąpić instrukcją tu : 

 

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Próbuje już z 20 raz wciąż nie pozostaje na stałe tylko do ponownego uruchomienia... Sciągałem inne cwm ale nie działają w ogóle.. Kurczę no musze to jakoś wgrać bo chce wgrać rom. :(

Wgrałem nawet czysty oficjalny rom, bo miałem branda play. i też nic to nie dało.. Już mi sił brakuje na ten złom ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

(Status 0) Instalation aborted

Próbowałem wgrać stockowego roma przez odina i zwiecha na "setup connection"

 

Są postępy. Dzięki tutkowi na tym forum (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1841904), udało mi się zainstalować cwm, które nie znika po ponownym wywołaniu restore. Ale w dalszym ciągu mam problem z instalacją romu "[Galaxy Ace S5830I] CyanogenMod 10.2 - Stable-2014 03 09", dalej wywala "(Status 0) Instalation aborted".

Nie znam angielskiego, być może w dalszych postach jest i na to recepta. Pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na XDA znalazłem, że:
1. Albo pliki są niezgodne z telefonem (w co nie wierze...)

 

2. Otwórz Winrar'em (czy czego ty tam używasz) paczkę, która normalnie instaluje ci się na telefonie. Wejdź do meta inf>com>google>android i skopiuj wszystko z tej paczki, która ci działa do tej, która nie działa. Wtedy powinno się zainstalować...

Wszystko znalazłem na forum XDA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbofunk możliwe że po prostu CM 10.2 nie zainstaluję się u ciebie ja miałem dokładnie identyczny problem. Sprubuj zainstalować CM9 bez żadnych zmian w plikach mi zadziałało link do tematu w którym pomagał mi CheQ tam znaidziesz link do CMa 9 ;) :http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/2525-galaxy-ace-cm-102-eror-bad/

 

 

Pomogłem ci ??

Jeśli tak to jeśli możesz pomóż mi w tym samym temacie co wyżej ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całą moją pomoc i zarys całej mojej sytuacji masz w linku wyżej ktury podałem ci na mojim wcześniejszym poście ;)

Jak by co mój problem to zacinanie się fona na logu Samsunga przez wgranie złego CWM inny temat z tym samym problemem masz w tym linku :)  :

http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/2540-gt-5830iwgra%C5%82em-z%C5%82y-cwm-po-czym-telefon-zawiesza-si%C4%99-na-logo-samsunga/

 

PS. Dzięki za wszelką pomoc jaką mi udzielisz. :lol:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielony najlepiej byłoby jakbyś całą operację przeprowadził od początku, czyli zaczął od ustawień fabrycznych, lub jak nie możesz zrobić tego z poziomu telefonu to w trybie recovery, nawet tym stockowym, czyli wipe data/reset i wipe cache partition.

Później wgrał przez odina jakiegoś stockowego roma, ja, poniewarz odin nie chciał zainstalować jedno plikowca posiłkowałem się przy pomocy tego tutka (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1840645), temat: How to Unbrick Ace 5830i / How to use odin, jest filmik co i jak krok po kroku, ja wgrałem tego "open australia".

Potem ściągasz plik "cwm0824.zip" z tąd (http://www.mediafire.com/?roumzypyrdilrca). Potem plik root i cwm z początku tego tematu. Wrzucasz wszyskie pliki na sformatowaną kartę SD. Potem odpalasz recovery i instalujesz jak wyżej, najpierw plik update.zip, reboot, znów recovery i ClockWorkRec5830i, po zainstalowaniu pozostanie w tym trybie. Teraz instal zip from sd, odszukaj plik "0824cwm" i zainstaluj i reboot. po wyłączeniu i ponownym uruchomieniu recovery powinno być już CWM.

Jak już będziesz miał sprawne CWM to próbuj z tym cm9.

Jak to pisałem było już późno i po pifku, więc może trochę chaotycznie, jak czegoś nie zrozumiałeś to pytaj śmiało.

Ps. ten stockowy rom wgrywałem  odinem z tego pierwszego linku.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)Ściągnij roma z tąd (http://live.samsung-updates.com/index.php?device=GT-S5830i), najlepiej najnowszego, ja ściągnąłem tego ORS.

2)Ściągnij odina 3.07.

3)Wypakuj roma, najlepiej do folderu z odinem.

4)Odpal odina.

5)Kliknij na PDA i wybierz "S5830iXXMJ2_S5830iORSLK1_S5830iXXMJ1_HOME.tar.md5", poczekaj chwilę aż się załaduje.

6)W polu przy PDA ma być ptaszek

7)W polu Auto Rebot ma być ptaszek

8)W polu F.Reset Time też ma być ptaszek, poza tym inne pola mają być czyste.

9)Uruchom tel. w trybie download, czyli trzymasz jednocześnie vol+/vol- i power, ten od głośności najlepiej kciukiem po całości i przytrzymaj aż pojawi się napis "Warning!!" i wciśnij przycisk głośności do góry.

10)Jak już będzie w trybie download podepnij kabelek i poczekaj aż w odinie podświetli się pole ID COM

11)Teraz wciśnij start i cierpliwie czekaj aż w odinie pojawi się napis PASS

A tu mała pomoc

(

)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ten telefon stosujcie ODIN wer. 1.84 ( ze względu na wiek urządzenia)

Samfirmware umieszcza najnowsze wer. ODIN. a one nie działają na wszystkich telefonów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

to nie te same telefony, ten z i ma lepszy procek,bt oraz lepszy moduł RIL, jednakże na własną odpowiedzialność możesz spróbować, w każdym razie ostrzegłem Cie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności