Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

Android dla zielonych, część 1 - Wydłużenie czasu baterii


ml13

Pytanie

Wielu użytkowników na naszym forum ma problemy z telefonami, a w szczególności narzekają na problemy z baterią.

Przedstawiam kilka sposobów by wydłużyć czas czuwania baterii.

 

1. Wyłącz transmisje danych i korzystaj z WiFi.

Pomimo, że smartfony służą do korzystania z sieci komórkowych to bierze ona spory kawałek baterii, dzięki wifi możemy czas wydłużyć czas korzystania z internetu. Jeśli nie masz dostępu do Wifi to warto włączyć autorski pomysł od Sony – tryb Stamina. Wyłącza on transmisje danych, gdy ekran jest wyłączony, dzięki czemu możemy wydłużyć czuwanie baterii nawet dwukrotnie.

 

post-5611-0-27721500-1396873160.jpg

 

2. Zabij ostatnie aplikacje

Głównym powodem szybkiego znikania baterii są usługi działające w tle. Zabijając je w ustawieniach lub po prostu czyszcząc je po przytrzymaniu Home wydłużamy czas baterii. Uwaga! Nie zalecam użycia task kilerów, bo one nie działają pozytywnie na baterie i obciążają procesor czy pamięć ram przez co użycie baterii wzrasta.

 

post-5611-0-09341600-1396873151_thumb.pn

 

3. Włącz automatyczną jasność ekranu

Ekran to główny powód dlaczego dzisiejsze telefony trzeba ładować ciągle, są duży i mają więcej pikseli niż monitory czy większość telewizorów, a pojemność baterii nie rośnie tak szybko jak one. Prawie w każdym telefonie można włączyć automatyczna jasność, która rozjaśnia lub przyciemnia ekran zależnie od pomieszczenia, w którym się znajdujemy. Ona też pobiera baterię, ale nie odczujemy tego. Jeśli rzadko kiedy zmieniamy pomieszczenie, warto przesunąć pasek jasności w okolicach minimum.

 

post-5611-0-31430900-1396873142_thumb.pn

 

4.  Wyłącz lub odinstaluj aplikacje, które są Ci niepotrzebne.

Aplikacje nie tylko zabierają pamięć telefonu, ale często same się włączają i pobierają baterie. Jeśli jakaś jest nam niepotrzebna to możemy ją odinstalować, lub jeśli okresowo jej nie używamy to wyłączyć w ustawieniach. Jak to zrobić? Wchodzimy w ustawienia, następnie w aplikacje i przesuwamy na ostatnią kartę, klikamy na aplikację i ją wyłączamy. Niestety bez root’a nie wszystkie aplikacje możemy wyłączyć. Najwięcej prądu pobiera dobrze wszystkim znany facebook, messenger facebooka, Youtube czy Skype. To pierwsze dodatkowo bardzo spowalnia nasz telefon.

 

5. Wyłącz synchronizację

Kolejnym ciekawym sposobem na oszczędność jest wyłączenie synchronizacji w ustawieniach. Opcja do wyłączenia to tz. Auto-Sync. To jeszcze nie wszystko.

Aplikacja Poczta czy Gmail też posiadają synchronizacje, więc wchodzimy w nie i włączamy synchronizację ręczną lub co dłuższy czas.

 

post-5611-0-42219700-1396873154_thumb.pn

 

6. Korzystaj z sieci 2G.

Sieć 3G pozwala na dużo szybszą transmisje danych, ale kosztem baterii. Jeśli korzystamy z wifi to warto przełączyć sieć na 2G lub jeśli mamy problemy z zasięgiem to włączyć automatyczne wybieranie sieci z preferowanym 2G. Niestety w niektórych modelach jest tylko automatyczny wybór z preferowanym 2G, więc ta opcja nam nic nie da.

 

post-5611-0-07659300-1396873145_thumb.pn

 

7. Wykryj aplikacje która pobiera najwięcej energii.

Android ma w swoim ogromie opcji statystyki co zużywa najwięcej baterii w telefonie. Wchodzimy w ustawienia, następnie w Zarządzanie zasilaniem po czy w użycie baterii. W moim przypadku to była gra Castle Clash. Używanie jej tylko kiedy jest ona potrzebna nie wchodzi w grę. Więc korzystamy z puntu 2 lub czytamy dalej.

 

post-5611-0-68942500-1396873158_thumb.pn

 

8. Włącz tryb oszczędzania energii

Producenci już od dawna więdzą, że smartfony pobierają duże ilości baterii. Większość z nich dodała do ustawień opcję oszczędzania baterii, a Sony zastosowało autorski tryb Stamina. Co nan on daje? Wyłącza niepotrzebne procesy oraz gdy ekran jest wygaszony wyłącza transmisje danych.

 

post-5611-0-78913700-1396873852_thumb.pn

 

9*. Wyłącz lub hibernuj niepotrzebne aplikacje.

O wyłączeniu aplikacji pisałem w powyższych punktach, ale teraz rozwinę ten temat. Jeśli posiadamy roota możemy bez przeszkód wyłączać wszystkie aplikacją Root uninstaller lub hibernować je, czyli nie wyłączamy ich tylko program usypia je kiedy z nich nie korzystamy, a do tego służy program Greenify.

 

post-5611-0-95598300-1396873854_thumb.pn

 

*Tylko dla zrootowanych urządzeń

 

Poradnik całkowicie mojego autorstwa,

zabraniam kopiowania bez mojej wiedzy w części lub w całości

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

A do tego bym dodał wyłacz usługi google play gdy nie korzystasz z fona i dla andorida 4.4 sprawdz czy właczone : ustawienia -> wifi -> zaawansowane-> skanowanie zawsze dostępne jeśli tak to wyłącz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

wiem i testowałem już od 4.4.2 naprawili to, przy 4.4.0 był problem z tym... nie ma u mnie różnicy :P za to do usług google to sie zgodze :P  czekac musze na roota i wywale te śmieciowe apliakcje a naliczyłem ich 35 usług do kosza, na grzyba tyle wrzucają tych śmieci skoro nie są używane a wpierd***a ram i baterie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

root znalazlem taki http://[link nie zgodny z regulaminem]/f1069/lg-l7-ii-p710-root-nie-dziaa-a-na-androidzie-4-4-2-a-332903/ ewentualnie jeśli masz jakies apki których nie chcesz uzywać możesz je po prostu wyłaczyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ostatni i bardzo ważny punkt który stosuję we wszystkich swoich urządzeniach z Androidem.
Root, instalacja xposed, instalacja greenify
I hibernacja wszystkich aplikacji oprócz launchera.
Bateria trzyma wtedy o wiele dłużej.
Oczywiście jeżeli nie kwalifikuje się już do wymiany.
W lg f70 dzięki temu uzyskałem 8h na włączonym wyświetlaczu z włączoną transmisją danych. Mocnego używania (Drastic DS, opera i jeden film).

Wysłane z mojego TouchPad przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności