Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Galaxy Note 2 N7105] Instalacja CyanogenMod 11 LTE


Pawliniak

Rekomendowane odpowiedzi

CyanogenMod 11

post-1-0-37334300-1395736666.jpg

W końcu został wypuszczony na nasze Notatniki najbardziej znany custom rom pod Androida czyli mowa o CyanogenMod 11.

Strefa Download: 
Rom: CyanogenMod Downloads
Gapps: Goo.im Downloads - Downloading gapps-jb-20121212-signed.zip

 

Zrzuty ekranu:

post-1-0-21634800-1395736764.jpg

Instalacja: 

Potrzebne będą:

1. CWM Recovery

2. Root

Dobra no to zaczynamy: 

1. Pobieramy i wrzucamy na telefon Rom i Gapps
2. Wchodzimy w recovery (vol +, home, power)
3. Robimy full wipe czyli: wipe factory reset, wipe cache, wipe Dalvic cache
4. Przechodzimy do funkcji install rom from sd card, szukamy naszego CyanogenMod 10.1 i instalujemy
5. Reboot
6. Opcjonalnie instalujemy Gapps (tak samo jak rom tylko bez wipe)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Czy wersja, którą mam (screen), bedzie updatowana, czy trzeba wgrywać nowszą, ręcznie? Chodzi o to, że ta ma bugi np. nie można sie zawsze połączyć z aparatem. Jest to wersja z 20 lutego, snapshot, a na stronie CM  są już nowsze, natomiast przez update nie wykrywa aktualizacji.

 

Prosze o pomoc.

 

post-1-0-08135800-1399835432_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd mamy wiedzieć skąd instalowałeś swoją wersje?

 

Zainstaluj z tego linku http://download.cyanogenmod.org/?device=t0lte&type= gwarantuje łatwe instalowanie aktualizacji po przez ustawienia :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalowałem przez Cm installer http://beta.download.cyanogenmod.org/install, który sam wybrał wersje romu i zainstalował wszystko.

Osobiście myślałem, że zaistaluje 10.2 stabilną. Tak czy siak, gdy klikam na system updates, wyskakuje brak dostępnych aktualizacji dla twojego systemu.


Dobra już sobie poradziłem ,zainstalowałem ręcznie cm-11-20140505-SNAPSHOT-M6-t0lte.zip i już widzę że w opcjach update można sobie wybierać wersje romów, czego we wcześniejszej wersji nie było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niestety jak dla mnie jest jeden wielki błąd. (strasznie cichy w porównaniu do oryginalnego softu głośnik rozmów) Miałem zainstalowany:

 

-cm-11-20140706-NIGHTLY-t0lte

-cm-11-20140703-NIGHTLY-t0lte

 

Szukałem dużo jak podgłośnić ten głośnik ale niestety nie znalazłem.

 

Pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Niestety, dopóki nie zostanie poprawiony problem ze zbyt małą głośnością aparatu podczas rozmowy, CM11 nie nadaje się do normalnego użytkowania :(

Przekopałem sieć w poszukiwaniu rozwiązania tego problemu, i próbowałem zastosować odnalezione rozwiązania, włącznie z modyfikacją nastaw telefonu w plikach konfiguracyjnych i wgrywaniem oprogramowania, ktore miało ten problem naprawić. Niestety nie udało się to a najbardziej efektywną radą było naciśnięcie "Volume -" a po chwili "Volume +", co powoduje mozliwość nastawy pożądanej głośności, ale jest rozwiązaniem niezbyt wygonym. Jednak IMO świadczy to o tym, że jest to problem samego CM a nie "nieoryginalnych plików sterujących wzmocnieniem, których używa CM", jak też już gdzieć indziej przeczytałem.

Nie jestem programistą i być może to jest bardzo poważny problem, trudny do rozwiązania - ale na pierwszy rzut oka laika wygląda na jakąś pierdołę z niewiadomych przyczyn pomijaną przy kolejnych update'ach... :blush:

Z chęcią napisałbym do twórcy/zespołu twórców, ktorzy robią naprawdę fajną robotę z CM, który poza tym bardzo mi się podoba w użytkowaniu, konfiguracji itd. i opisał cały problem, ale chyba wiedzą oni o nim, ponieważ opisywany jest na bardzo wielu stronach i to nie tylko w tematach dotyczących N7105.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CM nie korzysta funkcji aparatu od samsunga.

Więc co innego może być przyczyną niż brak sterowników/skryptu ? 

 

Developerzy CM nie skupiają się na tym, aby portować aplikację od Samsunga-tworzą własną. A działa jak działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CM nie korzysta funkcji aparatu od samsunga.

Więc co innego może być przyczyną niż brak sterowników/skryptu ?

 

Nie znam się i nie próbuję nawet rozpoznawać powodów a jedynie widzę efekty. A te są takie, że od kilku conajmniej wersji snapshot ten problem nie został rozwiązany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz pretensje o to do nas. Z jednej strony Cię rozumiem, że instalujesz rom i chcesz aby wszystko działało.

Tylko, że jest to Custom ROM i chociaż jest oficjalną wersją.. to jest modyfikacją grupy ludzi.

 

To nie jedyny problem, który nie jest rozwiązany. 

1. nie działają mmsy od wesji CM 10.2 

2. bugi przy instalacji Tematów pod CM

3. Można mnożyć.

 

Tym bardziej, jak problem już jest od pewnego czasu- to bez powodu Team CM nie zajmuje się nim.

Ponad to CM nie bardzo chce tak szybko chwytać się na nowe projekty jakim jest teraz Lollipop. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności