Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Galaxy Ace II] Jak zrobić roota, zaktualizować system itp, pomocy


cepa

Pytanie

Witam, jestem kompletnie zielony w temacie. Chciałbym wgrać nową wersje androida ale kompletnie nie wiem jak. W internecie wyczytałem o robieniu roota itp ale kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać. Nigdy nie robiłem takich rzeczy a na forum znalazłem taki poradnik http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/642-galaxy-ace-2-wgrywanie-nowego-romu-pda-jednoplikowy/ i chciałbym zapytać czy powienienem coś zrobić przed tym. Firmaware ściągnąłem to z komentarza dla polski (XEO) i co z tym zrobić bo z tego co wyczytałem dla wieloplikowych nic nie rozumiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam ponownie. Udało mi się wgrać j.b moją własną metodą : 

1 Włączam odina z podłączonym telefonem

2 Do pda wgrywam jedną część systemu

3 Do csc wgrywam tą drugą część 

4 Do phone wgrywam te dwie części

5 Klikam start

6 Czekam 

7 Zrobione 

 

Dzięki ,że ktoś w ogóle odpisał. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • 0

Jak wgram to CWM to potem mogę już zainstalować np to: http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/1337-galaxy-ace-ii-442-cyanogenmod-110-fully-working-by-maclaw-studio/ ? Nie trzeba używać Odina itp? Przepraszam ale nie znam się i nie chcę zabierać się za coś jeśli nie wiem co dokładnie robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chcę się tylko upewnić czy dobrze rozumuję :)

 

Instaluje CWM 

Wrzucam ROM i Gapss

Instaluje ROM (i Gapss?)

Cieszę się nowym systemem?

 

Czy to, że obecnie mam Androida w wersji 2.3.6 nie będzie problemem przy wgrywaniu tego ROMu który podałem wyżej? Jest on w wersji 4.4.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Więc zabieram się za instalację, mam nadzieję, że nic nie zepsuję, dziękuje za odpowiedź :)

 

 

 

 

Pierwszy krok i już problem. Wrzuciłem update.zip na karte pamięci (w 2 miejsca dla pewności) i w obu nie ma tego pliku gdy chcę go zainstalować (install update from sdcard). Zrobiłem full wipe, wchodzę w "Moje pliki" w telefonie i jest w obu miejscach, podłączam do komputera też jest a gdy chcę to zainstalować to nie ma. Wszystkie foldery z karty pamięci wykrywa więc to nie jest problem z kartą.

 

Wrzuciłem plik update.zip nierozpakowany.


Zaktualizowałem przez Kies i teraz wykrywa mi update.zip


Cały czas chyba robię coś nie tak. Zaktualizowałem przez Kies, dopiero wtedy zaczęło wykrywać update.zip. Zainstalowałem, wszytko ładnie, wrzucam na kartę ROM i Gapss, wyłączam kolejny raz telefon, uruchamiam recovery (chyba tak to się nazywa) i wraca mi do starego recovery, bez opcji advanced itp. update.zip wykrywa ale ROM i Gapss już nie. O co chodzi? co robię nie tak? Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pisałem, że od razu wgraj update.zip i wgraj rom.

A nie pierw update.zip i następnie room

Jak wgrasz CWM to kliknij reboot i znów uruchom recovery i będzie CWM recovery. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie ale ROM działa

 

Aparat strasznie miga podczas ruchu

 

Mam 2 pytania. Co daje postawienie krzyżyka przy zasięgu po rozwinięciu górnej belki i czy da sie zwiększyć ilość RAM bo mam 482 a miałem 550MB, wiem że po aktualizacji przez Kies mi zmniejszyło ale czy teraz mogę zwiększyć ilość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pobierz te gapps : http://wiki.cyanogenmod.org/w/Google_Apps

I w tedy zobacz.

 

ps. pobierz inną aplikację do robienia zdjęć z Google Play 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Póki co to muszę sprawdzić to co mam obecnie, może nie będzie źle, ale jeżeli mógłbym prosić o link do instrukcji byłbym wdzięczny.

Mogę przywrócić ustawienia fabryczne teraz? nie usunie to czegoś z plików systemowych? Pytam o to bo automatycznie mi się przywraca kopia zapasowa a nie chcę jej, chcę czysty telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Trochę się rozpiszę.

 

1. Jeżeli robiłeś kopię zapasową system (nandroid backup) starszego systemu- to przenieś sobie ją na PC i trzymaj. Bo ona sama się nie zrobi... :)
Jak ci przeszkadza to ją usuń. 

2. Przywrócenie do ust. fabrycznych..to wyjdziesz do punktu wyjścia pierwszego uruchamiania CyanogenMod-a. Bo on jest teraz integralną częścią systemu telefonu, a stary (wcześniejszy system) już został usunięty. 

3. Kopia zapasowa danych z gmail? To kontakty, kalendarz itp... nic ze starego systemu. Oczywiście gry i programy, które prędzej pobrałeś.

4. Masz tu info z mojego blog-a. http://androidos.webig.pl/samsung/galaxy-ace-2-mod-hack-ram-do-624-mb/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam podobny problem.. Wcześniej sam zrobiłem root (udało się). Chciałem usunąć aplikacje systemowe takie jak youtube , google+ itp. Po pewnym czasie pojawił się problem. Polegał on na tym że nic związanego z odtwarzaniem dźwięku nie działa :Odtwarzacz muzyki,aparat,youtube ; nawet jak do mnie ktoś dzwoni to nie mogę odebrać bo mi się czarny ekran robi (root robiłem za pomocą 2 programów [superSU i rootexplorer]). Pomyślałem ,że zainstaluje nowy system Jelly bean 4.1.2(mam telefon SAMSUNG Galaxy ace 2).Obecnie mam zwyczajny android 4.1.2 (nie znalazłem tam żadnej innej nazwy). Używałem też aplikacji CleanMaster upoważniłem go do dostępu do root przez superSU (myślę ,że to on mógł przez przypadek usunąć mi jakąś rzecz z systemu którą uważał za nie potrzebną.Potrzebuję pomocy krok po kroku co mam robić (system jb 4.1.2 mam już na komputerze),jestem początkującym w tych sprawach więc liczę na pomoc.


OK poradziłem sobie :D z tym poradnikiem (

) . Ale teraz mam nowy problem : już przy włączeniu telefonu gdy miałem zalogować się do konta google zauważyłem ,że nie ma tam klawiatury ,jest tylko opcja wprowadzania tekstu głosowo. Wiecie może jak wgrać na telefon taką klawiaturę ?

Do tego , poradnika już nie znalazłem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności