Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

CM9 dla Galaxy Tab


Rafal_0

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wiadomo kiedy będzie stabilna wersja CM9 na Galaxy Tab'a ?

Ile czasu może potrwać zanim wyjdzie stabilna wersja CM9 ?

Czy ktoś instalował wersją CM9 RC dla Galaxy Taba i mógłby opisać jak działa, a także ile wytrzymuje na baterii ?

Także bym chciał aby mi ktoś napisał instrukcję wgrywania CM9 dla Galaxy Tab P1000, dokładnie krok po kroku.

Z góry dziękuję za pomoc, ja postaram się odpowiadać na pytania innych użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiadomo kiedy będzie stabilna wersja CM9 na Galaxy Tab'a ?

Myślę że sam cyano nie wie kiedy wyda pełną wersję swojego romu.

Ile czasu może potrwać zanim wyjdzie stabilna wersja CM9 ?

Jest aktualna wersja RC1. Z tego co widzę pozostały 3 problemy. 2 z usb (moim zdaniem pierdoły, no chyba że udostępniasz neta przez USB)

Czy ktoś instalował wersją CM9 RC dla Galaxy Taba i mógłby opisać jak działa, a także ile wytrzymuje na baterii ?

Nie mam tego tableta, nie wypowiem się. Na komórce czas zmienił się drastycznie - na plus oczywiście.

Także bym chciał aby mi ktoś napisał instrukcję wgrywania CM9 dla Galaxy Tab P1000, dokładnie krok po kroku.

Z góry dziękuję za pomoc, ja postaram się odpowiadać na pytania innych użytkowników.

Daj mi trochę czasu - coś zorganizuję.

ps. sorry za długi czas reakcji. ale miałem ograniczony dostęp do komputera. Na telefonie trudno szuka się takich informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że są już prace nad CM 10 dla tego taba - wersja alpha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje które udzielił mi aloisy, nie zamierzam udostępniać neta przez USB, więc to niedopracowanie mi nie przeszkadza, mam nadzieję że działa pamięć masowa USB lub jest dostęp do plików przez bluetooth?

Jeśli na CM9 smartfony działają dłużej na baterii to bardzo dobrze, mam nadzieję że mój Galaxy Tab też będzie działał dłużej, czekam na instrukcję wgrywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie - masz odina i roota :?: bo jak nie to dajesz mi dodatkowe zadanie domowe :D

Ja jakiś czas temu rootowałem samsunga galaxy S więc będę musiał sobie przypomnieć i odświerzyć pamięć. Jak masz roota to poszukam instrukcji flashowania.

Zainstaluj CWM Recovery (ClockworkMod).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam na Windowsie Odin3v1.7 którym wgrywałem ROM JQ1 na Mojego Galaxy Taba, i rot także jest.

Mam zainstalowanego CWM Manager v1.50 - to chyba to, i mam jeszcze taką samą ikonkę w zainstalowanych aplikacjach z napisem "Tweaks" - nie wiem do czego jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tweaks" - nie wiem do czego jest.

Ja też ci nie odpowiem bo nie wiem

ale przynajmniej wiem już czego szukać.

Znane błędy:

-USB Tethering nie będzie działać w systemie Windows (działa w Ubuntu, nietestowane na OSX)

-Wewnętrzna sd jest / mnt / sdcard i zewnętrzna jako / mnt / EMMC

-Host USB działa z kablem Y jak karta nie jest zasilana, nie ze standardowym adapterem Samsunga w nowych kartach.

Flashujemy?? podejmij decyzję i wezmę się za tłumaczenie (nasz tłumacz na wakacjach :( - fajnie ma ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info o błędach, z USB Tethering raczej nie będę korzystał, ale miło że działa na Ubuntu, którego czasem używam, OSX nigdy nie miałem i nie używałem, na Windowsie szkoda że nie działa bo go wszyscy mają.

Wewnętrzna karta SD widzę że nie zmieniła nazwy i lokalizacji, a microSD nie posiadam na razie.

Wprowadzili funkcję host USB? - czyli można pendriva podłączyć???

Nie wiem co to za kabel "Y" ?

Mam nadzieję że resztę funkcji działa bez problemu, np. Hot spot WiFi, aparat, GPS, i pozostałe.

Mam pytanie z jaką max. rozdzielczością są nagrywane filmy, z tą samą co do tej pory?

Oczywiście chcę zainstalować CM9 - jest wersja RC i widzę że prawie codziennie pojawia się wersja "nightly", pewnie wersja RC jest lepsza.

Czekam na instrukcję wgrywania.

czy mam może ściągnąć nowszą wersję Odina??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzili funkcję host USB? - czyli można pendriva podłączyć???

Nie wiem co to za kabel "Y" ?

Można ale z zewnętrzym zanilaniem (tab nie zasila pena). Y oznacza że skorsowany czyli na odwrót (we/wy i wy/we).

Schemat:

www.pbportal.de-paintball-2173353-1224-USB-Y-Kabel.gif

Widok w realu:

00039748abb.jpg

jak widzisz jest to troszkę uciążliwe.

Mam nadzieję że resztę funkcji działa bez problemu, np. Hot spot WiFi, aparat, GPS, i pozostałe.

To pozostawiam tobie do zaobserwowania i podzielienia się z nami po poprawnym flashowaniu.

Mam pytanie z jaką max. rozdzielczością są nagrywane filmy, z tą samą co do tej pory?

"nie napisali na opakowaniu" czyli pewnie działa jak powinno (lub z jakimiś mniejszymi problemami).

Oczywiście chcę zainstalować CM9 - jest wersja RC i widzę że prawie codziennie pojawia się wersja "nightly", pewnie wersja RC jest lepsza.

Wersja RC to jedna z nowaszych stabilnych wersji. Natomiast wersja "nightly" to najnowsza wersja - często dużo nowasza od RC. Ale może zawierać błędy których nie ma w wersji RC. Najczęściej jednak ma dodatkowe funkcje czy poprawione błędy (nawet takie których na pozór nie wiedać).

Czekam na instrukcję wgrywania.

czy mam może ściągnąć nowszą wersję Odina??

Postaram się zrobić to dzisiaj ale nie obiecuję. Co do odina zawsze warto mieć najnowaszą aktualizację.

Jeżeli masz zrootowane urządzenie to może nie być potrzeby używania go :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zależy aby bez komplikacji była przeprowadzona aktualizacja do CM9, więc stawiam na wersję RC, i nie śpiesz się z pisaniem instrukcji wgrywania, ja mogę poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i podaj dokładnie jaki model masz - widzę że jest kilka odmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Tableta: Samsung Galaxy Tab P1000T

Czyli obsługuje sieci:

GSM: 850, 900, 1800, 1900

3G 850(NextG), 3G 2100

A zwykły Galaxy Tab P1000 obsługuje sieci:

GSM 850 / 900 / 1800 / 1900

3G 900 / 1900 / 2100

Więc myślę że wezmę CM9 od zwykłego P1000

Na www.get.cm są cztery wersje:

P1 - czyli P1000

P1c - czyli CDMA

P1l - czyli nie wiem jaki to model

P1n - pewnie dla Niemiec ale nie jestem pewien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginał pochodzi z forum XDA:

Jedynym sposobem, aby powrócić do normalnego ROMu to zaflaszowanie standardowego Samsunga ROMu przez Odyna (z podziałem) zaznaczonym

Jak zaflaszować powyższe zipy:

Musisz wyczyścić swoją kartę jeśli używasz starego MTD buildu (tylko jeśli / system nie ma 406 MB, sprawdź to przez polecenie `df` systemu lub użyj aplikacji (np. root Explorer))

Jeżeli przyjeżdżasz z FSR (STL / BML) ROMu (aka Samsunga ROM - cokolwiek innego niż najnowsze CM9 buildów / czerpie AOKP, tzn. każdy ROMu GB, bez konieczności restock)

Jeżeli przyjeżdżasz z ROMu Froyo, trzeba błyskać zapas GB ROM, postępuj zgodnie z instrukcjami poniżej:

Przywracanie / czyszczenie:

idź na stronę zespołu by dokonać o uzupełnieniu zapasów przewodnik: [http://www.teamovercome.net/p1000/?page_id=17] i całkowicie czyść swoją kartę.

Kiedy już przeflaszujesz go, uruchom ponownie w trybie download ponownie wgraj dowolny jądro z recowery (wszelkie nie-MTD jądra z humberos.com.br lub xda forum, dla twojego modelu karty)

Po tym jak zaflaszujesz jądro, zrestartuj system do recowery, a tym razem, zainstaluj zip wystarczy pobrać go z serwera CyanogenMod.

Zainstaluj Google Apps, jeśli chcesz (GAPPS-ics-* od goo.im) [opcja]

Uruchom ponownie i cieszyć się tabem

Normalny zainstalować:

Musisz mieć kernel z recowery Cwm

Pobierz zip z powyższych linków do pobrania

Umieść zip na sdcard, zrestartuj do recowery i zainstaluj zip

To będzie restart kilka razy podczas instalacji, to normalne

Wszystkie pliki znajdują się >>TU<<

Gapps (android market) - >>TU<< - wybież najnowasze do ICS.

ps. odchodzę na dziś od kompa ale przez jakiś czas będę mobilnie dostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli rozdzielczosc jest standardowa (a z tego co wiem to jest) to nie masz czego się obawiać.

W razie problemów zawsze możesz wrócić do stockowego czy CM7 :)

Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Oryginał pochodzi z forum XDA "

Czyli to jest CM9 po modyfikacjach z forum XDA, czy to może jest ROM z XDA i nie ma dużo wspólnego z CM9 ?

Czy tylko ta instrukcja jest z forum XDA ?

Ja z tej instrukcji dużo nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum xda pomaga programistą z CM współprace z osobami z zewnątrz. Natomiast rom jest cianogena. Co do rozumienia, musisz napisać czego nie rozumiesz to poszukam informacji i wspólnie może w przyszłości zrobimy tutorial dla potomnych.

Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą instrukcję chyba tylko przepuściłeś przez google translate?

Ja nie rozumiem wiekszości skrótów:

MTD

polecenie `df` - nie wiem gdzie to polecenie wpisać ?

FSR (STL / BML)

zapas GB ROM

Gapps (android market) - co to jest? domyślam się że Sklep Play

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą instrukcję chyba tylko przepuściłeś przez google translate?

Oczywiście, ale nie chciałbyś czytac oryginału jakie wypluł translator - istna rzeźń :)

MTD

polecenie `df` - nie wiem gdzie to polecenie wpisać ?

FSR (STL / BML)

zapas GB ROM

To z całą pewnością są skróty - nie siedzę w temacie galaxy taba, ale jeżeli będzie to niezbędne to rozgryzę te skróty :D

'df' - pewnie wpisuje się w konsole (informacja o wolnej przestrzeni na dysku), el są inne sposoby na sprawdzenie miejsca na dysku.

MTD - dedukcją wnoszę że to oryginalny rom (samsunga)

FSR (STL / BML) - rom GB ale inny niż samsunga

Gapps (android market) - co to jest? domyślam się że Sklep Play

Kolokwialnie mówiąc - tak. Natomiast to jest zbór usług świadczonych przez google, począwszy od synchonizacji konta, po przez statystyki i gmail, aż do marketu...

Flashowałem kilka telefonów HTC , jednego HPka, i chyba 2 samsungi - flashowanie/łamanie zabezpieczeń w każdym urządzeniu jest zupełnie inne. Jedno co może cię pocieszyć to to że trudno jest uwalić urządzenie z anroidem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd można wziąć plik który odpowiada za transmisję internetu po sieci komórkowej(3G/HSPA)? dla CyanogenMod9 RC Galaxy TAB P1000 ?

Chodzi mi pewnie o plik "Modem"

A wersja jądra nie powinna się zmienić, bo mam taką po wgrania CM9 : 2.6.35.13 - g8d814c4 a miałem Android 2.3.3 : 26.35.7 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>TU<< masz spis plików modem.bin, a instrukcja jest banalnie prosta (musisz posiadać roota).

Wystarczy pobrać modem.bin i wgrać go w / Radio /
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który plik powinienem wybrać?

Czy mam po kolei próbować aż trafię na to które działa?

Obecnie mam " wersja pasma podstawowego P1000XXJPZ " to chyba o to chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności