Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

Dlaczego aplikacje potrzebują tyle uprawnień?


gal123

Rekomendowane odpowiedzi

Nadal nie wiem jakie to uprawnienia.

Pewnie ci chodzi o politykę prywatności zanim zainstalujesz grę/ aplikacje

"Na co niby wpływa" Taki wymóg google. Nie jesteś prezesem banku, nie robisz kobiety w ciula to nie masz czym się przejmować tak naprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w sumie masz obawy.

Te aplikacje ponoć są szyfrowane, ale istnieją również aplikacje z pewnymi dodatkami, które mogą wykraść dane.

W tym przypadku bezpieczne są chyba telefony samsung z KnoX...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikacja z Bankiem Telefon -> Bank, Bank -> Telefon wygląda tak. 

 

Telefon-> Aplikacja -> Skrypt na stronie banku -> Serwer Banku -> Skrypt na stronie -> Aplikacja -> Telefon. 

 

nie daj Boże żeby Bank łączył się podając dane połączenia w aplikacji , wtedy zmieniać bank >.<. Skąd wiesz że pomiędzy nimi nie ma żadnych "niechcianych pośredników"? Banki reklamują "Gdziekolwiek jesteś możesz zarządzać kontem bankowym" (NeoCM nie czepiaj się , 8.17 to środek nocy gdy nie śpi się do 6tej :P ) więc teoretycznie możesz logować się (to najlepsze słowo - wpisując login i hasło do banku) z kafejki pijąc na randce kawusie z Panną. A skąd wiesz że Szef nie był taki cfany i nie zapisuje każdych wysłanych POSTem lub GETem danych , w tym login i hasło? To jest możliwe i co najgorsze - ludzie to praktykują (i w tym momencie przypomina mi się kiedy po zrobieniu dłuższego wykładu na podobny temat "pewnej znajomej" o podkradaniu jej danych, skończyłem kiedy zapytała się mnie przerażona "Czy musi zmienić hasło na Fejscie żeby jej nikt nie wbił". OH GOD!) 

Sam fakt że Android pozwala na "wyłapanie" momentu połączenia się z siecią (obojętnie jaką) pozwala "bardzo złej osobie" napisać "bardzo prostą rzecz która przejmie takowe dane i wrzuci do siebie, a Ty jakby nigdy nic nie będziesz o Tym wiedział" (miałem napisać jak by to mniej więcej miało działać bo mam "takiego wirusika" w głowie ale nie napiszę z prostego powodu - bo nie ;) )

 

Ja sam boję się logować do banku przez Laptopa z Linuxem (istnieje legenda że kiedyś był na ten system wirus) a o korzystaniu z Konta bankowego nawet nie myślę. Śmieje się z ludzi którzy korzystają a nie mają pojęcia o zagrożeniu - potem śmieje się z Wiadomości jak mówią o takich osobach. Nie piszę tego żeby Cię wyśmiać gal123 , wprost przeciwnie -  napisałeś temat - ja wyraziłem Swoją opinie i ostrzegłem - teraz Ci pomogę i polecę JEDNĄ NIEZBĘDNĄ RZECZ jeśli chcesz skorzystać nadal z konta bankowego mobilnie. ;)

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.trier.infsec.koch.droidsheep.guard.free&hl=pl

 

jeśli łączysz się z Wi Fi i będzie pomiędzy Telefonem a (przykładowo) skryptem Logowania się na FB/Do konta w banku i będzie jakiś "pośrednik" (żeby np zabrać dane) aplikacja poinformuje Cię o Tym. 

 

Pozdrawiam.  :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności