Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

Tablet MPMAN mp1047 - google play fix


eldolaso

Pytanie

Witam, ostatnio we Francji z nudów wpadł mi w ręce tablet MPMAN mp1047, był tylko za 180 euro, wiec pomyślałem że jak będzie niewypał to zawsze może robić za deskę do krojenia chleba. No i zaczęło się, tablet nie miał w sobie "sklepu google play", po instalacje apk sklep odpalał się ale potem wieszał za każdym razem, nie dało się z niego skorzystać. Okazało się że google play nie wspiera tego tabletu w ogóle i nie jest możliwe korzystanie z niego na tym tablecie :lol: . Oczywiście nie ma rzeczy nie możliwych, wyjście jest dość proste i to bez ingerencji w ROM.

Android fix bez ingerencji w ROM :

1. ściągnąć "android_market_-_fix.rar"
2. rozpakować
3. skopiować rozpakowany katalog do tableta
4. instalujemy aplikacje w takiej kolejności: A. GoogleServiceFramework.apk , B. OneTimeInitializer.apk, C.SetupWizard.apk, D.com.android.vending-3.1.3-signed.apk.
5. jeszcze nie otwierać sklepu google !!!
6. wyłączyć tablet i uruchomić ponownie
7. w trakcie uruchomienia wyskoczy okienko wyboru aplikacji, wybrać dowolną, jest to jednorazowy błąd, potem już się nie pojawi
8. od teraz mamy "google market" działający poprawnie

Fix ten można zastosować do innych tabletów z androidem 4,0 nieobsługiwanych przez "google play" .

Przy okazji dla zainteresowanych osiągami takiego dość trudno dostępnego tableta w Polsce podam jego wyniki w benchmarku Quadrant Free:
Wynik = 1726. CPU:1314, Pam: 1580, We/Wy: 3134, 2D: 1000, 3D: 1600

 

------------------------- Update 02.02.2015-----------------------------

 

MPMAN mp1047 - custom ROM CM10 (android 4.1.2) - LINK [ w gaaps jest najnowszy google play store, więc fix nie jest potrzebny ]

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam, ostatnio we Francji z nudów wpadł mi w ręce tablet MPMAN mp1047, był tylko za 180 euro, wiec pomyślałem że jak będzie niewypał to zawsze może robić za deskę do krojenia chleba. No i zaczęło się, tablet nie miał w sobie "sklepu google play", po instalacje apk sklep odpalał się ale potem wieszał za każdym razem, nie dało się z niego skorzystać. Okazało się że google play nie wspiera tego tabletu w ogóle i nie jest możliwe korzystanie z niego na tym tablecie :lol: . Oczywiście nie ma rzeczy nie możliwych, wyjście jest dość proste i to bez ingerencji w ROM.

Android fix bez ingerencji w ROM :

1. ściągnąć "Android Market - Fix"

2. rozpakować

3. skopiować rozpakowany katalog do tableta

4. instalujemy aplikacje w takiej kolejności: A. GoogleServiceFramework.apk , B. OneTimeInitializer.apk, C.SetupWizard.apk, D.com.android.vending-3.1.3-signed.apk.

5. jeszcze nie otwierać sklepu google !!!

6. wyłączyć tablet i uruchomić ponownie

7. w trakcie uruchomienia wyskoczy okienko wyboru aplikacji, wybrać dowolną, jest to jednorazowy błąd, potem już się nie pojawi

8. od teraz mamy "google market" działający poprawnie

Fix ten można zastosować do innych tabletów z androidem 4,0 nieobsługiwanych przez "google play" .

Przy okazji dla zainteresowanych osiągami takiego dość trudno dostępnego tableta w Polsce podam jego wyniki w benchmarku Quadrant Free:

Wynik = 1726. CPU:1314, Pam: 1580, We/Wy: 3134, 2D: 1000, 3D: 1600

link nie działa !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

google fix.zip

To jest inna instalka - działanie jest takie samo.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja ego tabletu nie mam ale na logikę można wywnioskować ze te apki są inne i musza być podmienione.

wytapane z Desire Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nadpisac. Czyli Root, backup, i wtedy działasz zgodnie z instrukcją.

wytapane z Desire Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Link do Pliku który udostępniłem w poście na początku : android_market_-_fix.rar, nie potrzeba roota z tym pakietem.

180 euro, to jest ok 800 zł, ja szczerze wolałbym dołożyć "parę groszy" i kupić iPada. Ogólnie jak się tablet sprawuje? Długo trzyma bateria?

no wiadomo, ale byłem parę dni w delegacji i po prostu potrzebowałem coś na szybko bo zżerała mnie nuda ;). Trzyma dość długo około 10 godzin nieprzerwanej zabawy, dałem go dzieciakom i o dziwo jeszcze go nie zajechały
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności