Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Galaxy S Advance i9070] Przygotowanie karty SD do pracy z telefonem


Małysz

Pytanie

Niestety nie mogę znaleźć tu takiej pomocy. Za dużo tu tego
Jeśli gdzieś jest ten problem to proszę o wyrozumiałość i odesłanie do właściwego wątku.
Zakupiłem kartę pamięci 16GB class 10.
Jakim programem i w jaki sposób utworzyć na niej odpowiednie partycje? Za co są odpowiedzialne jej poszczególne części? Google podaje często różne informacje a ja chcę porady od Was.
Interesuje mnie także tzw. partycja SWAP ale nie bardzo wiem z czym to się je.
Pomożecie? Uprzedzam, że do mnie trzeba cierpliwości i dokładnych tłumaczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

https://play.google.com/store/apps/details?id=lv.n3o.swapper2&hl=pl

W tworzenie partycji się nie baw, ta apka robi swap w pliku, Różnicy w wydajności tego rozwiązania nie widać a oszczędzisz sobie zabawy z kernelami i montowaniem partycji :)

Oczywiście musisz mieć roota co raczej oczywiscte :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Można zmienić za pomocą komputera. 

 

Start -> Komputer -> Prawym zarządzanie -> Zarządzanie dyskami - > Wybierasz swój dysk i prawym zmniejsz lub zwiększ rozmiar 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie rozumiem do końca jeszcze jednej rzeczy.

Mam Galaxy S Advance i9070. Utworzyłem partycję FAT32 - 2 GB, ext4 - 12 GB (na apki) oraz swap.

LINK2sd pokazuje natomiast następujące "wątki":

 

1. Pamięć wewnętrzna - rozumiem, że to wbudowana telefonu.

2.Karta SD - Tego nie kumam. Pokazuje tam: łącznie 3,91GB,zajęte 2,86 wolne:1,05? Nie tworzyłem czegoś takiego... Co tam jest niby?

3.Ext. SD (97%wolne) - to to stworzyłem i rozumiem.

4.2 partycja karty - Łącznie: 1,85GB, Zajęte:507mb, Wolne: 1,36GB - ??? Czy to jest FAT, który stworzyłem?

5.Systemowe - (18%) wolne

6.Cache

 

Yyyy... Chyba mam problema.

Aplikacje, które przenoszę są w tzw. pamięci USB urządzenia. To zdaje się jest wewnętrzna. Tylko skąd ma tyle pamięci? To wbudowana telefonu? Link2sd nie przenosi mi więc apek na kartę, bo są tam. Niby opcja przenoszenia działa a na partycjach niby coś jest ale chyba nie całe apki jak z tego wynika?

Jakaś pomoc i rada?


Właśnie doczytałem, że owszem, można przenieść "apki" na kartę ale ich dane zostają w pamięci usb telefonu. Jak zrobić by móc przenosić je całe?

Wysłane z mojego GT-I9070 przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chcesz powiedzieć więc, że karta okazuje się niewielkim dodatkiem do telefonu? Eeee... A jest sposób, by instalowało apki od razu na karcie? W ten sposób nie zajmowałbym tej pamięci USB, prawda?


Zdaje się, że jednak jest sposób. :)

 

Znalazłem coś takiego: http://galaktyczny.pl/2013/09/25/galaktyczny-poradnik-4-foldermount-czyli-przenosimy-dane-gier-i-aplikacji-na-karte-pamieci/


Hmmm... Jednak chyba nici.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

wielkość pamięci wbudowanej 8 GB
(7 GB dla użytkownika)
768 MB RAM

 

To i tak nie kumam, bo nie wiem gdzie jest 1GB na tych telefonach, skoro PAMIĘĆ URZĄDZENIA łącznie: 1,97 GB; PAMIĘĆ USB łącznie 3,91.

Łącznie około 6GB. Gdzie 1 GB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności