Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

Stabilna wersja CyanogenMod 9 .1


Rafal_0

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstaluję Stabilną wersję CyanogenMod 9.1 dla Galaxy Tab P1000

bez robienia " Wipe Data Factory Reset" czyli nie zostaną skasowane aplikacji i gry i ich ustawienia

Stabilna wersja CyanogenMod 9.1 ukazała się 2012-08-29

CM9 ze strony: http://get.cm/?devic...=p1&type=stable ( cm-9.1.0-p1.zip )

Kernel Overcome mam ze strony : http://www.teamoverc...000/?page_id=21 - ( Overcome_Kernel_v4.0.0.zip ) [ link zastępczy niżej ] - został zainstalowany przy instalacji CM 9 teraz nie będzie instalowany.

Inny link do kernela : http://tabfirmware.c...ernel-v4-0-0-♫/

Aplikacje Google takie jak Sklep Play (Android Market), Google Talk, ze strony http://goo.im/gapps wersja dla CyanogenMod 9.0.x : 20120429 - Gapps zostały zainstalowane przy instalacji CM 9 teraz nie będą instalowane.

Instaluję przez Recovery ( CWM )

Wkrótce napiszę jak się sprawuje co działa a co nie działa

Wymagania co do wgrania CM 9.1

Potrzebny jest root urządzenia

Wgrywanie CyanogenMod 9.1 na Galaxy Taba

1. Ściągamy pliki ze strony i umieszczamy na karcie pamięci lub w pamięci Taba

- potrzebne pliki to CM 9.1, Kernel, Gapps - pliki ściągamy z linków podanych kilkanaście linijek wyżej

2. Instalujemy ze Sklepu Play, aplikację " ROM Manager " - "ClockworkMod"

3. W aplikacji CWM klikamy uruchom w trybie recovery

4. w trybie recovery wybieramy opcję:

a. wipe data factory reset

b. wipe cashe partiction

c. instal zip

- CM9.1 ( cm-9.1.0-p1.zip )

- kernel ( Overcome_Kernel_v4.0.0.zip )

- gapps ( gapps-ics-20120429-signed )

5. reboot now

6. Czekamy aż się uruchomi ( może to potrwać dłużej )

Zainstalowany CM9.1

Znalezione problemy, błędy i funkcje które miło zaskoczyły mnie

- Problem z robieniem zdjęć, często aplikacja Aparat przestaje działać

- Możliwość instalacji Google now

- niektóre gry nie działają (Sky Force Promo-przy właczonym internecie),

- Gra Bad Piggies HD się trochę tnie

- Google now czasem się zacina, działa z opóźnieniem

- Bluetooth nie ma opcji zawsze odbieraj z tego urządzenia, poza tym działa dobrze, jest opcja czasowej (od kilku minut do godziny i zawsze) widoczności bluetooth

- Ustawienia ręczne czujnika oświetlenia (należy dać mniejsze wartości w kolumnie ekran o 80% mniejsze w części 5-220 a resztę można bez zmian pozostawić)

Edytowane przez Rafal_0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie widzę że link nie działa, ale niestety cała strona www.­teamovercome.­net padła, myślę że jak strona będzie działać to ten link też, daję link zastępczy :

http://chomikuj.pl/Rafal_0/tel.+kom*c3*b3rkowe/Samsung/Samsung+Galaxy/Galaxy+Tab/Galaxy+Tab+P1000/Romy+dla+P1000/CyanogenMod/CM9/CM+Stable

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasowo dopuszczam chomika - ale proszę monitorować temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasowo dopuszczam chomika - ale proszę monitorować temat.

JA wręcz przeciwnie nie jestem za portalem "chomikuj.pl" oraz sciągnie stamtąd dany plik.Pewnie najlepiej sciągnąc plik i robić mirrory romów (a to nie jest legalne) Prawo developerów mówi,ze nie wolno robić mirrorów romów,kerneli itd.

Warto poszukać oryginalny temat tutaj:http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=807&order=desc zanim wrzuci się "do siebie plik na chomikuj"

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na XDA nie ma tego tematu :( dziwne.

Na razie niestety muszę dopuścić chomika - chyba że znajdziesz oficjalne źródło, wtenczas wymoderuje temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na XDA nie ma tego tematu :( dziwne.

Na razie niestety muszę dopuścić chomika - chyba że znajdziesz oficjalne źródło, wtenczas wymoderuje temat.

Aha rozumiem czyli robiła jakaś oboba która nie wrzucała na XDA DEV.. zapewnie teraz na xda dev są nowsze wersje i stabilniejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalne źródło padło ( www.teamovercome.net )

Ale link do chomika - a nie do servera gdzie ściągnąć może np. każdy (do chomika potrzebne są punkty lub kasa).

Aha rozumiem czyli robiła jakaś oboba która nie wrzucała na XDA DEV.. zapewnie teraz na xda dev są nowsze wersje i stabilniejsze :)

Na to wyglada, ale prawda jest taka że rom 9.1 został oficjalnie wydany przez CM więc nie rozumiem. CM9 został zamknięty na XDA więc dla mnie jest to naprawdę dziwne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rom CM9.1 ( cm-9.1.0-p1.zip ) jest ze strony cyanogenmod'a a że na XDA nie ma ...

To że podałem link do chomika gdzie nie każdy może ściągnąć bo nie ma konta - to już jego sprawa, nie znam innych linków więc podałem taki który znam, jak nie chcecie linka do chomika, to go skasuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o sam rom tylko o temat. "Kernel Overcome mam ze strony" Można przecież niepodawać kernela - bez tego bedzie działać.

Ale zastanawiający jest brak dyskusji na XDA. Zawsze jest tam dyskusja która wprowadza wiele informacji na temat zaobserwowanych błędów, i przyczynia się do wydania nowszych Lepszych wersji romów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale link do chomika - a nie do servera gdzie ściągnąć może np. każdy (do chomika potrzebne są punkty lub kasa).

Na to wyglada, ale prawda jest taka że rom 9.1 został oficjalnie wydany przez CM więc nie rozumiem. CM9 został zamknięty na XDA więc dla mnie jest to naprawdę dziwne...

Tak prace zostały wstszymane dla wszystkich modeli z 2011/2012 ze względu na to,że więszkość urzadzeń już dziła prawidłowo.Dlatego od razu ruszyły prace na CM10 (JellyBean).Zapewnie zostało zakmnięte ,poniewaź autorzy nie chcieli mieć pytań " wyszła nowa wersja czemu jej tu nie ma?" , "kiedy rusza dalej prace nad CM9 wkońcu ? " itd.

Też by mnie to denerwowało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego od razu ruszyły prace na CM10 (JellyBean).Zapewnie zostało zakmnięte ,poniewaź autorzy nie chcieli mieć pytań " wyszła nowa wersja czemu jej tu nie ma?" , "kiedy rusza dalej prace nad CM9 wkońcu ? " itd.

Chyba nie wiesz o czym piszesz. Dlaczego nie zostały wstrzymane prace nad wersją 7?? przecież 9 pracuje stabilnie, a i 10 też :D

Bzdura, na wszysttkich tych polach prowadzone są działania. Ale prawdą jest że wiekszość działań przeniesione zostały na wersję 10 to fakt. Lecz nikt nie pożucił prac nad starszą wersją, i jeszcze starszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie wiesz o czym piszesz. Dlaczego nie zostały wstrzymane prace nad wersją 7?? przecież 9 pracuje stabilnie, a i 10 też :D

Bzdura, na wszysttkich tych polach prowadzone są działania. Ale prawdą jest że wiekszość działań przeniesione zostały na wersję 10 to fakt. Lecz nikt nie pożucił prac nad starszą wersją, i jeszcze starszą.

Ok czyli kłamię tak? zobacz sobie artykuł na Cyanogenmod oraz XDA developers i wiem o czym mówię,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności