Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Galaxy J5] Problem z wgraniem czystego softu


Grzegorz Bober

Pytanie

Dzień dobry,

Mam pewien problem z którym spotykam się pierwszy raz.

Dostałem nowy tel od znajomego z softem PLAY. Chcąc usunąć wszystkie modyfikacje play-owskie i wgrać inny soft dzieje się coś dziwnego z czym się nie spotkałem.

A mianowicie po wgraniu przez ODIN softu XEO niby soft jest zmieniony ale nadal samoczynnie instalują mi się aplikacje PLAY tj. PLAY NOW, PLAY 24, Nawigacja PLAY, itp. to samo jest jeśli wgrywam soft OPV (ORANGE) same aplikacje PLAY zero ORANGE. Możecie mi wyjaśnić dlaczego tak się dzieje? Może coś źle robię? Dodam jeszcze że wersje tzn. daty softu zmieniają się zgodnie z typem i datą wgrywanego softu.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Problem został udostępniony na grupie

https://www.facebook.com/groups/cyanmod/permalink/2042194992686057/

edit:

Cytat

myślę ze gdybyś wgrał 3 plikowy rom albo 4 plikowy, problem by zniknął, ale mogę się mylić ;)

Piotr

Cytat

Miałem tak na s6, pomogło wgranie customa, potem wleciał stock i siedziało bez apek play'a :)

Патрик

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tego co pamiętam. To w telefonach przynajmniej tych z Androidem jest tak, że soft jest jakoś powiązany z danym operatorem i numerem IMEI. To oznacza w praktyce to że jeżeli mamy telefon np  z play, wyjdzie aktualizacja systemu do nowszej. Dostępna dla wszystkich. Nasz operator nie wypusci aktualizacji systemu na czas. To my takowej nie otrzymamy jak reszta ludzi co mają telefony z wolnej dystrybucji. O co mi chodzi. O to że jakimś cudem, nie wiem jak. Branding jest czasami powiążany z numerem IMEI danego urządzenia. Może być tak że operator zapisuje numer IMEI sprzedanego urządzenia jest jakaś baza danych co zdarza się że nawet wgranie czystego softu nie pomaga w debrandingu.

Aczkolwiek pewien nie jestem. Gdzieś o tym czytałem w internecie jakiś czas temu, ale linka znalezc nie mogę. 

Ogólnie niech się jeszcze ktoś wypowie. Bo ja dawno w temacie smartfonów nie siedziałem. Jakieś pół roku i moja baza danych przestała być w miarę aktualna.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czy przypadkiem aplikacje nie są pobierane ze sklepu automatycznie? Możliwe, że przywraca się historia instalowanych aplikacji. 

Ciężko mi uwierzyć, żeby wszystko działa tak żeby zmusić użytkownika do użytkowania ich aplikacji. Spróbuj zainstalować oprogramowanie jeszcze raz, ale nie łącz z kontem ani z internetem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności