Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

Urban50

Pytanie

Witam mój problem dotyczy tego że mam tak jakby 3 pamięci :

1-pamięć wewnętrzna telefonu , według mnie to jest pamięć systemowa która w ogóle nie powinna być używana (ma 1,33 GB)
2-pamięć wewnętrzna telefonu , która jest traktowana jako karta sd (ma 4,79 GB)

3-pamięć karty SD , do niczego przez telefon nie jest używana tylko galeria i odtwarzacz muzyki znajduje pliki na niej (ma 14,63 GB)

 

Jak ściągam np. grę z sklepu play to instaluje się na pamięci 1 czyli niby wewnętrznej . jak przenoszę tą gre w ustawieniach aplikacji używając funkcji "przenieś na kartę SD" to jest przenoszona do pamięci 2 czyli wewnętrznej , a powinna znaleźć się na 3 czyli SD

 

Telefon wykorzystuje pamięć systemową czyli nr 1 jako wewnętrzną , a wewnątrzną nr 2 jako zewnętrzną (czyli SD) . pamięci nr 3 w ogóle nie wykorzystuje , nie jest brana pod uwagę .

 

Android 4.1.2 . Korzystałem z http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/525-jak-wgra%C4%87zainstalowa%C4%87-rom-samsung-galaxy-s-plus-i9001/

 

Proszę o pomoc . I tłumaczenie jak do dziecka ponieważ dopiero zaczynam z androidem .

 

Załączone miniatury

 

post-7750-0-98959600-1386443248_thumb.pn post-7750-0-78479700-1386443261_thumb.pn post-7750-0-13037600-1386443309_thumb.pn post-7750-0-44207600-1386443315_thumb.pn post-7750-0-59165000-1386443318_thumb.pn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

App2sd i ustaw gdzie dokładnie ma przenosić. To co pokazujesz to naturalna rzecz dla samsunga.

Sent from my LG-P760 using Tapatalk 4

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie pomogło apka przenosi tak samo jak bym używał fabrycznych ustawień samsunga , czyli do pamięci wewnętrznej a nie do pamięci SD .

Korzystam z https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.infolife.app2sd

Mam kartę SD 16GB a w programie pisze 4.79 GB a tyle wynosi pam. wewnętrzna

Zdjęcie z programu - https://imageshack.com/i/0wqlx5p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Źle zrozumiałeś, bo tak jest w tych szajsungach...

1,33 GB to pamięć /data

4,79 GB to pamięć wewnętna (traktowana jako sd, byś mógł mieć na niej pliki muzyki itd.

16 GB (Karta micro SD) jest traktowane jako pamięć przenośna (pendrive/czytnik kart) ;)

W urządzeniach sony dało się zamienić te pamięci (nap. na MT27i),a w samsungach to nie wiem ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dlatego... developerzy konwertują pamięć RFS na ext...

Telefon działa szybciej i pamięci może mieć więcej- ale to do systemu 2.3.6 :]

 

Do nowszych musisz kombinować.

I nie ma tu znaczenia gdzie ma przenosić, to od aplikacji zależy gdzie i jak zapisuje sobie dane aplikacji.
Dlatego razu instaluje na data, a raz na sdcard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Uroki android-a kolego.

Jak masz telefon z dużą pamięcią...np 16 to się nie martwisz.. a jak widać współdzielona 8...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności