Skocz do zawartości

Ranking

Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 22.12.2014 uwzględniając wszystkie działy

  1. Witam ! Przedstawię w kilku prostych krokach jak zainstalować CyanogenMod na swój telefon Pamiętaj że każda ingerencja w telefon można powodować jego uszkodzenie. Ja jak i całe forum nie ponosimy odpowiedzialności za usterki. Co będzie potrzebne: Telefon Kabel USB Komputer Sterowniki Co będziemy wgrywać: Root'a Recovery Odin CyanogenMod Skąd pobrać potrzebne pliki: Sterowniki (http://[link nie zgodny z regulaminem]/KauaM) Recovery (http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=654124&d=1310595425) Odin (Odin Multi Downloader v4.38 (Galaxy Mini).rar) CyanogenMod(http://www.mediafire.com/download/sp7661b23y5hcxk/cm-10.0.5-Venky_JB-tass.zip) Plik TASS (TASS_v1.0.rar) Proces instalacji: Instalacje rozpoczynamy od zainstalowania programu kies który zainstaluję nam wszystkie potrzebne sterowniki. Następnie pobieramy wszystkie potrzebne nam pliki recovery, CyanogenMod. CyanogenMod wrzucamy na telefon najlepiej do głównego katalogu na karcie. Rozpoczynamy instalowanie Recovery połączone z rootem Uruchomiamy program Odin'a Załączamy plik tass.ops w polu OPS Zaznaczamy One package W polu One package ładujemy plik tass-recovery-cwm.tar Wyłączamy telefon i przechodzimy do trybu Download (Volume down+HOME+ Power) Podłączamy telefon do komputera i wciskamy start w odinie Po zakończonym procesie telefon uruchomi się ponownie Brawo ! Jeżeli przechodzisz do kolejnego kroku to znaczy że najgorsze już za Tobą Przechodzimy do instalacji CyanogenMod'a Wyłącz telefon i uruchom go w trybie Recovery (Home + Power) Zrób wipe data/reset i wipe cache Wybierz install zip from sd / choose zip from SD Card Wybierz pobrany ROM i zaakceptuj instalację Wykonaj ponownie wipe data/reset i wipe cache Reboot Sukces ! Telefon uruchomi się ponownie. Pierwsze uruchomienie może trwać do 30 min. Bardzo dobrze ! To już wszystko czy było trudno ?NIE ! Jeżeli jakieś zagadnienie jest Ci nie znane sprawdź tutaj http://forum.cyanoge...-dla-zielonych/ Dałeś radę ? Kliknij
    1 punkt
  2. Przedstawiam wam nieoficjalnego Cyanogenmoda 11 na Swifta 2x, rom jest już używalny, ale brakuje troche do ideału. Zawiera Kowalski kernel, polecam OC do 1.5GHz. Nie trzeba instalować gappsów, rom zawiera Sklep Play, więc wszystko można sobie pobrać wg uznania. Wymagania: - CWM 6.0.2.5 - nowy bootloader, czyli potrzebujemy stockowy ICS Co działa? - wszystko Bugi - drobne problemy ze stabilnością czasami, po OC jest już w porządku Instalacja - wejdź w CWM - wipe data - wipe cache - wybieramy advaced > robimy wipe dalvik cache - instalujemy rom - reboot! Download https://s.basketbuild.com/devs/BS86/P990/CM11%20by%20tonyp Źródło http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2769730 Screeny PAMIĘTAJ, ŻE WSZYSTKO ROBISZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!
    1 punkt
  3. Na początku zaznaczam, że ten poradnik był testowany na L3, lecz powinien zadziałać na wszystkich telefonach. Co to jest SWAP? Partycja SWAP to partycja na karcie SD pełniąca funkcję RAM u Jako że nie masz za dużo pamięci RAM w swoim telefonie, nie da się uruchomić wielu pamięciożernych programów i gier. SWAP pomaga temu zaradzić. Nie jest to również partycja podobna do tych znanych z Windows - jest to po prostu plik na karcie, wykorzystywany przez kernel do gromadzenia danych. Mamy dwie metody utworzenia partycji SWAP. Jest wiele sposobów na stworzenie swapu, lecz ja zaprezentuje według mnie najprostszy i najłatwiejszy sposób na swap. Od razu zaznaczam, iż nie jest on mój. Oryginalny temat: http://[link nie zgodny z regulaminem]/f257/partycja-swap-110663/ Metoda ta polega na wpisywaniu odpowiednich komend (to co masz wpisać zaznaczone jest cudzysłowiem) do Terminal Emulatora. Komendy zatwierdzamy enterem. *1) Uruchamiasz Terminal Emulator 2) wpisujesz: "su" po czym (-->) enter i gdy wyskoczy okno SU klikasz zezwól 3) wpisujesz: "dd if=/dev/zero of=/sdcard/swap.swp bs=1048576 count=96" --> enter 4) wpisujesz: "echo 50 > /proc/sys/vm/swappiness" --> enter 5) wpisujesz: "sysctl vm.swappiness" --> enter Jeśli wszystko jest poprawnie do pokaże się na vm.swappiness = 50 ale jeśli nie to vm.swappiness = 60 6) wpisujesz: "mkswap /sdcard/swap.swp" --> enter 7) Włącz SWAP, wpisując: "swapon /sdcard/swap.swp" --> enter Teraz możemy wpisać komendę free - tak samo jak w poprzednim przypadku, wartości w linijce SWAP (środkowa nie koniecznie) powinny być różne od zera. Wyłącz SWAP, wpisując: "swapoff /sdcard/swap.swp" --> enter *Wyjaśnienie: 2) Nadajemy "prawa administratora". 3) Tworzymy partycję na karcie pamięci. WAŻNE: czytamy to, co pojawiło się po wpisaniu komendy. Jeżeli utworzony został plik mający 96 bajtów, usuwamy go, powtarzamy poprzednie czynności i zamiast pisać bs=1048576, wpisujemy bs=1M. Jeśli chcemy by SWAP miał na przykład 200 MB zamiast 96, wpisujemy count=200. Wartość zależy wyłącznie od nas, lecz chyba najlepsza wartość to 96MB. 4) Zmiana parametru odpowiadającego za priorytet korzystania systemu ze SWAPu. U autora oryginalnego artykułu, 50 daje najlepsze rezultaty. 5) Sprawdzamy czy poprzednia komenda dobrze zadziałała. Powinno się wyświetlić vm.swappiness = 50 6) Tworzymy SWAP 7) Uruchamiamy SWAP. Wady? Otóż przy każdym ponownym uruchomieniu telefonu musimy wklepywać do Terminala swapon /sdcard/swap.swp. Jeśli zaś chcemy podłączyć telefon do komputera, bądź wyłączyć SWAP, musimy wpisać swapoff /sdcard/swap.swp, lub resetować telefon. BARDZO WAŻNE: JEŚLI ZROBISZ COŚ NIEWŁAŚCIWIE I UCEGLISZ TELEFON BĄDŹ KARTĘ SD JA ZA TO NIE ODPOWIADAM!!!
    1 punkt
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności