Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[HTC Desire 500] Zawiesza się na logo


black_ripper

Pytanie

Witam wszystkich.

 

Mam problem z HTC Desire 500 one sim. Telefonik dziś po włączeniu zawiesił się na logo HTC, po wyjęciu baterii można wejść do opcji Recovery, przywracanie ustawień fabrycznych nic nie pomaga. Dodam że telefon jest zablokowany, nigdy nic nie było z nim robione wcześniej. Proszę o info jak wgrać czysty rom, lub inne rozwiązanie problemu.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Nie nic nie musisz odblokowywac. Telefon przy wgrywaniu oryginalnego ruu bo tak to się zwie. Ma być najlepiej w stanie takim jak wyjęty z pudełka. Zero modyfikacji najlepiej.
Zaraz poszukam to podrzucę link.
Ruu wgrywa się jakbyś program w Windows instalował.
Samo wszystko robi za ciebie

Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka

http://forum.xda-developers.com/desire-500/development/rom-htc-desire-500-android-4-1-2-t2849467



Pobierasz odpowiedni rom pod wersję hboota i ogień.
Reszta pisze na XDA.
Wymagana podstawowa znajomość Angielskiego

Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
47 minut temu, Monokuma napisał:

No to zostaje tylko pobrać oryginalne ruu do desire 500 I wgrać przy pomocy komputera.
Na XDA widziałem bodajże kilka miesięcy temu

Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka
 

A mógłbyś kolego podesłać link?? Naszukałem się wczoraj trochę i nic nie znalazłem. Poza tym jeszcze nie wgrywałem Romu do HTC. Najpierw pewnie muszę odblokować bootloadera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki wielkie kolego za pomoc! :D

Udało się postawić telefonik. W zasadzie nie wiem czy wszystko zrobiłem ok, bo z instrukcji na XDA miałem pobrać firmware i ROM do wersji hboot. Ok, wszedłem na link, znalazłem się na dysku Yandex. I teraz nie mogłem pobrać całej paczki ( trzeba mieć konto?!) za to kliknąłem "View" i wyświetliły się pojedyńcze pliki :

-android-info.txt, boot.img, hboot_signedbyaa.img, radio.img ,rcdata.img, recovery.img. Pobrałem każdy z osobna, spakowałem je ponowne do nazwy firmware.zip i wrzuciłem na kartę. Uruchomiłem telefonik i pokazało się system update, po czym pokazał się ekran startowy i konfiguracja (jak po hard reset). Na stronie XDA była informacja by skopiować firmawer do ADB folder ?! (nie wiem o co chodziło), następnie Flesh CWM Recovery (również nie wiedziałem o co chodzi ;)) Pożniej czyszczenie pamięci ok-to rozumiem, następnie podłączyć telefonik do PC i wpisać komendy. Ale gdzie, normalnie wierszu poleceń ?! 

Komuś kto robił to wcześniej może wydawać się proste, ja natomiast mam niejasności. Jeśli byłby ktoś taki życzliwy, to proszę o info, przyda się gdy sytuacja się powtórzy.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałeś pobrać to wszystko i tylko w adb wpisać flash itp. Instrukcja na XDA przecież była.
No ale jak działa to wszystko ok.

Komendy wpisujesz w cmd jak zawsze przy flashowaniu w adb
Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Masakra. Widzę będę musiał poradnik napisać krok po kroku jak sflashować w htc. Pobierz od razu sterowaniki USB do tego htc. I htc sync bo się przyda. Wszystko zainstaluj, a htc sync usuń bo potrzebny jest tylko do dodatkowych sterowników.
Za 30 minut wracam z poradnikiem.


Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka

Tak na szybko masz na yt poradnik



Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Adb: interfejs debugowania w systemie operacyjnym Android

 

A tutaj masz libk przykładowy do czego można używać adb

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

1. Pobierasz pliki ROM i Firmware pod wersję swojego hboota. Wersję hboota sprawdzisz włączając telefon w tym trybie trzymając volume down i power jednocześnie.
2. Kopiujesz pliki ROM na kartę pamięci.
3. Pliki firmware do folderu fastboot i zmieniasz ich nazwę na firmware.zip
4. Wgrywasz CWM Recovery jeżeli twój hboot jest w wersji 1.02 lub 1.03
5. Robisz pełny wipe w recovery (data, cache, system, dalvik-cache)
6. Instalujesz zip z karty pamięci
7. Podpinasz telefon do komputera
8. Wlaczasz ADB I uruchamiasz telefon w trybie bootloadera
9. Wpisujesz komendy :
fastboot oem rebootRUU fastboot flash zip firmware.zip fastboot reboot

I wszystko stock wgrany.
ADB polecam z XDA adb minimal. Sam zawsze z tego korzystałem i zero problemów na Windows 7 i XP.
ADB najlepiej mieć na pulpicie lub na partycji c dysku twardego.
Piszę ze swojego doświadczenia.

Opis wszystkich trybów fastboot, hboot itp w htc.
http://www.droidforums.net/threads/how-to-access-hboot-fastboot-recovery-menu.190828/

To tyle z mojej strony.

Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wiem że może to być lekko irytujące dla was Panowie, ale powtarzam że robię to pierwszy raz. Trochę mi się rozjaśniło, zatrzymałem się teraz na wgraniu CWM recovery. Korzystam z tego LINKU i przy drugiej metodzie telefon poprawnie uruchomił się ponownie, ale po wejściu w HABOOT nadal jest "stare recovery". Sterowniki do ADB są zainstalowane, po podłączeniu kabla wyświetla się FASTBOOT USB więć chyba wszystko w porządku. Filmik wyżej za dużo mi nie mówi w tej sprawie, bo tam CWM już wgrany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A miałeś custom rom wcześniej? Czy nic nie modyfikawałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie jestem specem od htc,  jednakże..

By wgrać custom recovery typu cwm,  nie jest wymagany odblokowany bootloader? 

Hmm..  Na moje mususz odblokować bootloader wgrać cwm,  wgrać stocka i zablokować bootloader bo stock może się nie uruchomić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności