Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Galaxy S4 i9505] Błąd przy zmianie ROM'u


GrzechU

Pytanie

Witam.

Mam mały problem. Posiadam Albe95 LolliROM Official 9.0 (link: http://forum.xda-developers.com/galaxy-s4/i9505-develop/rom-albe95-lollirom-official-1-0-t3049564) a chcę się przenieść na THOR S7 Style Rom v1.5 (link: http://forum.xda-developers.com/galaxy-s4/i9505-develop/thor-s7-style-rom-v1-0-t3379891)

Ale przy instalacji, a raczej próbie instalacji pisze failed.

Problemem może być aktualizacja Modemu HPA1? Bo przy instalacji Albe95 LolliROM Official 9.0 musiałem zaktualizować go i od tego czasu żaden inny rom nie chce się wgrać prócz stockowego androida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
11 godzin temu, King_Stone_69 napisał:

To wgraj stocka i THOR S7. Jeśli nie ruszy to z wipe data, cache, dalvik. Użyj TWRP. Powinno pomóc.

Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka

Wszystko to robiłem i własnie o dziwo nic nie chce ruszyc. Nawet wcześniejszy room którego miałem od Albe95.

8 godzin temu, dasiek napisał:

Jaki jest błąd instalacji?

 

WP_20160620_20_39_07_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 godzin temu, dasiek napisał:

Czy plik możesz otworzyć przez menadzer plików w telefonie / komputerze?

Tak. Na komputerze dam go otworzyć/wypakować, ale tel jednak sobie nie radzi. Ale dziwna sprawa bo w tej chwili z poziomu telefonu dam rozpakować tylko ten room co mam wgrany czyli "Albe95 LolliROM Official 9.0" a innych nie dam.

PS. Dodam że przed tym roomem miałem "Albe95 N9 Astra port v2.5" a w tej chwili to na telefonie też go niedam wypakować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No tak 1.70GB dokładnie, ale jest mega ;) A niewiem czemu to zdziwnienie jeśli sam lollipop waży ponad 2Gb.

Do rozpakowania na komp używam windows 10 :P hah noo dokładnie czegoś (systemowej aplikacji) co wyodrębina plików ale winrar też daje radę a na tel menagera.

Edytowane przez GrzechU
Nowe info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
20 minut temu, dasiek napisał:

A wybacz, ja się zatrzymałem na KK, gdzie rom zajmował max 250 mb. :P

heheh a no tak jest przebicie ;)

a co do mojego problemu to ja już pomysłów niemam. Teoretycznie po wipe data/system/davlik/cache powinno załapać nowy room a tu lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam u mnie np po zainstalowaniu S7 Style Rom v1.5 z włożoną kartą sim pisało "tylko połączenia alarmowe" wkurzyłem się i wszedłem w Ustawienia --> Sieci telefonii komórkowej-->Tryb pracy sieci

i zmieniłem z "tylko LTE" na LTE/WCDMA/GSM(auto) i zasięg i wykrywanie karty sim działa poprawnie

po za tym WRESZCIE działa konfiguracja MMS a nie jak we wcześniejszych wersjach 1.0/1.2 że nie działało tylko wyskakiwał błąd teraz wszystko jest OK :-)

System godny polecenia aczkolwiek trzeba się do niego odrobinę przyzwyczaić i dostosować do swoich upodobań

GrzechU ja polecam philz_touch_6.59.0-jflte.tar sam używam miałem problemy na iinych recorvery z zainstalowaniem romów a odkąd używam philz_touch_6.59.0-jflte.tar KAŻDY rom się instaluje bez problemów w razie czego służę pomocą :-)

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hmm... noo niemam pojęcia PhlizTouch nadal niemoże rozpakować tego roomu.
Wyjście jest jedno albo oryginalny soft albo Albe95 LolliROM Official 9.0, no ewentualnie cyanogenmod ale w nim mi się nie podoba aparat :P . Chyba że macie jeszcze jakieś pomysły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dnia 24.06.2016 o 20:29, King_Stone_69 napisał:

Ten rom jest pod SGS 4 zwykłe czy LTE? Tak, kończą mi się pomysły.

Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka

LTE czyli GT-I9505

 

18 godzin temu, King_Stone_69 napisał:

Ale w CM nie podoba mu się aparat!

Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka

Właśnie za słabe zdjęcia robi.

 

11 godzin temu, ddddddddddddddd napisał:

I co z tego miałem cm na s3 mini niepodobna mi się i wytrwały a teraz mam s5 z android em 6.0.1

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Ja to nie ty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hah ciekawa sprawa... DZIAŁA!! :o

Powiem tak.

Próbowałem wgrać CM12.1 i wyskoczył błąd za pierwszym razem, takisam jak z tymi roomami że nie nie da się wypakować czy coś w tym stylu. Ale za drugim razem ruszyło i sobie tak myślę... może by spróbował jeszcze raz i... poszło THOR S7 Style Rom v1.5 jest ze mną :P

Tak czy inaczej dziękuję wszystkim za pomoc. Pozdrawiam.

Dodam jeszcze że ruszyło na TMW ale CWM też raczej dało by radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności