Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

Rozwiązany: Root i9000


pibe

Pytanie

Witam,

Ponieważ nie mam dużego doświadczenia z telefonem Samsung Galaxy i9000, proszę o pewną wskazówkę.

Przy rootowaniu ważny jest ROM. Ja posiadam telefon z sieci Verizon. Oprogramowanie w tym modelu to:

- I9000BUJF1,

- ECLAIR.I9000BUJF5.

Czy to oznacza, że powinienem szukać ROMu z oznaczeniem BUJF?

Gdzie to znaleźć? A jeżeli nie znajdę, to czy mogę to całe oprogramowanie jakoś "zamienić"?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ok wpierw rozszyfrujmy Twój Rom: BUJF5

Kod operatora BU = Vodafone, rok J = 2010, miesiąc F = czerwiec, wersja = 5

czyli masz dość stary Rom i zapewne brakuję Ci sporo opcji, do tego jest on brandowy czyli masz pełno śmieci od operatora… a więc tak, na początek muszę Cię zmartwić otóż nie ma kernela do Twojej wersji, ani nie udało mi się znaleźć Twojego Romu byś mógł go ewentualnie wgrać jeszcze raz gdyby coś poszło nie tak. Ale to wszystko nie problem, jeśli nie boisz się ryzyka :D… Wyjście jest tylko jedno - musisz po prostu wgrać zupełnie nowy ROM, a dopiero potem wgrać kernel do wybranego przez siebie ROM’u, a na koniec wgrać CM9 :).

Nie polecam wersji : I9000XWJW5 , często się zawiesza. Ściągnij ten Rom I9000XWJW1, Następnie zainstaluj go przez ODIN zgodnie z tą instrukcja :

1. Rozpakowujemy ściągniętą paczkę z ODINEM

2. Rozpakowujemy ściągnięty przez nas ROM

3. Przechodzimy do nowo utworzonego katalogu z ODINEM i uruchamiamy plik Odin3v1.3.exe , podłączamy tele przez USB w trybie download

4. Zaznaczamy PDA i tam wybieramy ściągnięty przez nas ROM, NIE ZAZNACZAMY Re-partition

5. Naciskamy Start, masz Nowy ROM

Potem postępujesz zgodnie z tą instrukcją , ale użyjesz tego kernela Gingerbread 2.3.6 Kernel v1.3 - I9000 XWJW1

Na koniec wgrywasz CM9 zgodnie z tą instrukcją

Edytowane przez aloisy
Zmieniamy serwery :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie masz szukać oprogramowania z BUJF bo trzy ostatnie cyfry oznaczają datę wydania oprogramowania, rok miesiąc bądź tydzień, dokładnie nie pamiętam.

Napisz w jakiej częstotliwości działa twój telefon np. WCDMA 2100, 3G 1800/900/850 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Rafal_0 - nie mam pomysłu jak sprawdzić z jakiej wersji fon pochodzi... może jest to gdzieś w informacji o telefonie.

@pibe - sprawdź w informacja o telefonie albo coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Spodziewałem się po tobie że wytłumaczysz koledze troszkę więcej a niżeli palcem wskażesz kto ma mu pomóc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobra dobra - a kolega eldolaso w temacie ROOT -Czyli jak cieszyć się wolnością tak sie namęczył :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli masz międzynarodową wersją Galaxy S i9000

Tak jak kolega ( moderator) aloisy napisał i podał linka co do ROOT, to tego się trzymaj, a gdybyś miał problemy z tym poradnikiem to najlepiej pisz do autora (http://forum.cyanogenmod.pl/index.php?/user/58-eldolaso/) poradnika

Więc jak chcesz nowe oprogramowanie to przyda się strona CyanogenMod.com a dokładny link do nowego oprogramowania dla Galaxy S i9000 http://download.cyanogenmod.com/?type=stable&device=galaxysmtd

Wersja CyanogenMod 7 to wersja Androida 2.3

Wersja CyanogenMod 9 to wersja Androida 4.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
a gdybyś miał problemy z tym poradnikiem to najlepiej pisz do autora (http://forum.cyanoge...er/58-eldolaso/) poradnika

Albo tutaj - nie wiem czy kolega tu jeszcze zagląda :D bo ... swoje już zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak dokładnie - końcówka w cyankach jest nieistotna. Polecam CM9 - mega pocisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Pozostaje również kwestia roota

Dlatego potrzeba kernela - albo zajdziesz przed de mną albo poczekasz trochę bo mnie nie będzie przez jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

moment :)

Nie ma kernela :(

Piszą ludzie że program oneroot.exe załatwia sprawę - ale nic więcej jeszcze nie powiem - sam muszę doczytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@eldolaso - trzeba było mnie powiadomić - wgrałbym to na serwer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Szanowny Eldolaso,

Właśnie takich konkretów oczekiwałem i bardzo dziękuję za wyczerpującą i szczegółową instrukcję :)

W przypadku kolejnych pytań, znowu coś tutaj naskrobię, bo aktualnie dzień wolny się skończył i muszę trochę popracować. Ale jak siądę do zmiany romu to będę informował co i jak :)

Jeszcze raz dziękuję wszystkim użytkownikom. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności