Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Galaxy S4 9506] CyanogenMod 12.1 - mBank i płatności NFC


jakub_pl

Pytanie

Cześć,

 

praktycznie od zawsze nie działa opcja płatności NFC w aplikacji mBank na telefonie S4 9506 z Cyanogenmodem 12.1. Zastanawiam się, czy to nie jest celowe działanie ze strony mBanku bo teoretycznie samo NFC w telefonie wydaje się działać.

 

Czy ktoś z was ma doświadczenia w tej kwestii? Czy da się zmusić aplikację mBanku do działania? Na stockowym Androidzie 4.4 i 5.0.1 aplikacja działała w 95% poprawnie (te 5% to sytuacje, gdzie wyświetlany był komunikat o niedostępności karty i nie mogłem zapłacić w sklepie telefonem).

 

Aha, dodam, że mam także SIM NFC.

 

Pozdrawiam,

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Teoretycznie samo działanie NFC działa bo smartband łączy mi się. Najlepiej byłoby sprawdzić z jakimś urządzeniem z NFC czy poprawnie się komunikuje. Od początku wersji testowych miałem wszystko poprawnie z komunikacją. Czy na innych telefonach ten sam błąd występuje? Custom rom działają poprawnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
18 minutes ago, Pawliniak said:

Teoretycznie samo działanie NFC działa bo smartband łączy mi się. Najlepiej byłoby sprawdzić z jakimś urządzeniem z NFC czy poprawnie się komunikuje. Od początku wersji testowych miałem wszystko poprawnie z komunikacją. Czy na innych telefonach ten sam błąd występuje? Custom rom działają poprawnie?

 

Byłem w stanie przetestować tylko z programem czytającym karty zbliżeniowe (przybliżylem do telefonu kartę paypass i odczytało mi ostatnie transakcje). Także zakładam, że NFC działa. Niestety nie mam innych telefonów obsługujących NFC na których mógłbym wgrać Cyanogenmod.

 

Quote

Custom rom działają poprawnie?

 

Co masz na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niektóre aplikacje rozpoznają root-a. U mnie nawet allegro krzyczy, że mam roota i czy jestem świadomy konsekwencji z tego powodu.
Wydaje mi się, że ta aplikacja ma zabezpieczenie i się blokuje. To jest celowe ze strony banku- no ja ich popieram, chyba nie chcesz się obudzić bez gotówki na koncie, bo ktoś cie okradnie.

Ps. ja nie korzystam z takich funkcji w telefonie, jest to łatwy kąsek dla "złodziei" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Musisz się sugerować tym, że ktoś posiada twoje dane i za nie odpowiada. A ty instalując niestandardowy rom, narażasz się na niebezpieczeństwo. 
Dla mnie to np. nic dziwnego.


Znaczy się ja Ciebie rozumiem, bo chcesz mieć pełen dostęp, a coś Ci go utrudnia. Też bym miał ale o takie "problemy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najlepiej wgrać Custom ROM, który nie ma ROOTa. Możesz też w samym systemie wyłączyć ROOT, ale czy będzie działać to nawet ja Ci nie dam gwarancji.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności