Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

Co zrobić, żeby LG9 nagrywało na karcie SD


Waldek_l44

Pytanie

pomimo tego, że zaktualizowałem androida do 4.1.2, nie wgrywają mi się aplikacje na kartę SD. Jak wejdę w Ustawienia - Pamięć, to na samym dole pokazuje, że mam kartę SD, jej Całkowitą pojemność, Dostępne, Odłącz kartę SD i Wyczyść kartę SD. Fona nie ma zrootowanego, czy muszę root zrobić? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witaj, teraz pytanie, czy masz te 4GB pamięci czy masz może te 4GB podzielone na pamięć telefonu i wewnętrzną kartę pamięci??
Jeśli masz 4GB pamięci telefonu to wystarczy że przejdziesz do ustawienia -> aplikacje i tam klikniesz aplikacje/gre i przenieś na kartę microSD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witaj, teraz pytanie, czy masz te 4GB pamięci czy masz może te 4GB podzielone na pamięć telefonu i wewnętrzną kartę pamięci??

Jeśli masz 4GB pamięci telefonu to wystarczy że przejdziesz do ustawienia -> aplikacje i tam klikniesz aplikacje/gre i przenieś na kartę microSD

Mam podzieloną pamięć wewnętrzną, niestety i nie wiem co mam z tym zrobić.

Poczytaj sobie w poradnikach ogólnych

Gdybym szczegółowo znalazł odpowiedź, to bym tutaj się nie pytał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hahah ja dlatego wlasnie szukałem pomocy i trafiłem tu :) Z tego co wiem tworzysz partycję na karcie pamięci . ale jest i haczyk :) masz kartę 4GB, nie ? Gdy zrobisz partycję o pojemności np 500MB sama karta pamięci straci część pojemności i z 4 zostanie ok 3,2 GB (to jest przykład :) nie wiem czy u każdego tak będzie) Gdzies to czytałem postaram się znaleźć jakiś przydatny link.  Ktoś zadał pytanie czy aplikacja app2sd wymaga roota. Oczywiście. Inaczej nie da rady. Chyba że ten sposób Kinomam0`a działa ;) przyjdzie mi w piątek karta pamięci z adapterem to spróbuję ;) Poczytajcie na googlach to może coś się znajdzie  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Myślę że problem będzie większy.

Wyczyść telefon (fullwipe)

Formatuj kartę (w telefonie)

Wtedy zainstaluj wybraną nawigację

Zainstaluj (już wymienioną) App2Sd

Przenieś aplikację nawigacji - módl się by się udało.

 

LG ma problem w tym modelu z użyciem karty SD. CM częściowo go rozwiązał, ale jeszcze nie w 100%.

 

ale jest i haczyk :) masz kartę 4GB, nie ? Gdy zrobisz partycję o pojemności np 500MB sama karta pamięci straci część pojemności i z 4 zostanie ok 3,2 GB (to jest przykład :) nie wiem czy u każdego tak będzie)

To tyczy się wielkości plików - FAT32 może obsłużyć (teraz to ja pewności nie mam) do 64GB.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

może coś dopiszę jeszcze, wgrałem nowego Androida 4.1.2 i problem się rozwiązał, mam kartę 16gB i na karcie wgrały mi się 3 nawigacje, dzięki temu pamięć w telefonie nienaruszona. Ponadto niektóre programy wgrywają się na kartę (ewentualnie można je przenieść). Już myślałem, że L9 pójdzie do sprzedaży. Żona ma L7 i na nim nie ma żadnych problemów z wgrywaniem programów na karcie. Wcześniej miałem Androida 4.0.0 obrandowanego z Play, teraz "goły i wesoły", czysty android od LG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety u mnie tak wesoło nie jest - niby przenosi na kartę ale niestety na SD0 a nie na SDEX. Niestey CM też nie uporał się z problemem...

Przyjdzie nam jeszcze poczekać chwilkę.

ps. niektóre apki są mądre i instalują się na SDEX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja zrobiłem tak . Jak masz zrotowany tell to ściągasz sobie z marketu aplikacje GL to SD . Super user poprosi cię o pozwolenie na dostęp .. Zezwalasz .. W aplikacji Gl to SD w prawym górnym rogu klikasz takie 3 kropeczki- przenoszenie danych i wybierasz sobie aplikacje którą ma przenieść . Po przeniesieniu aplikacji musisz odpalać Aplikacje przez ten program klikając przy danej aplikacji "otwarte" i to wszystko . POZDRO :D

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ponoć w CMie nie ma już problemu z tym, ew możesz zainstalować rom od mateo - on juz bardzo dawno temu rozwiązał ten problem.

Sent from my LG-P760 using Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności