Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

Stabilna wersja CyanogenMod 9


Rafal_0

Rekomendowane odpowiedzi

Stabilna wersja CyanogenMod 9 ukazała się dzisiaj (2012-08-10 )

Zainstaluję po weekendzie bo na pewno warto aktualnie mam CyanogenMod 9 RC

Może nie będzie błędów takich jak ja miałem np, bak dźwięku naciskania klawiszy, pstryknięcia aparaty i naciskania na klawiaturze, mimo że mam zaznaczone te opcje.

Jaki zainstalować kernel dla CM9 i skąd go wziąć bo aktualnie mam

CM9-Kernel-P1000-20120428

kernel to jądro prawda?

wersja jądra 2.6.35.13-g8d814c4

na Wikipedii napisali że wersja jądra dla ICS to 3.0.1

To jaki kernel jest najlepszy dla Galaxy Taba i CyanogenMod 9 stable ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukasz dziury w całym - jeżeli wersja sysemu jest ICS to znaczy że na starszym kernelu udało się wszystkie opcje uruchomić w sposób stabilny i "chyba" szybki. Oczywiście kernel dla ICS to 3.x ale wiele wersji dziła na kernela 2.6x w zwysz. Dlatego gdy Cyano pisze że działa ICS to nie analizuj tak dogłębnie co jest w środku a jedynie wady (np. nie działa to czy tamto).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za odpowiedź

Już drugiego dnia wyłączył się samoczynnie gdy nic nie robiłem, a włąnczanie pobiera dużo baterii z około 89 - 95% do 77%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam karty microSD, a co do tego ma microSD, bo nie rozumiem?

pewnie chodzi o skanowanie multimediów?

CM9 dużo szybciej skanuje multimedia niż Android 2.3

Zainstalowałem Stabilną wersję CyanogenMod 9 dla Galaxy Tab P1000

CM9 ze strony http://get.cm/?device=p1&type= ( cm-9.0.0-p1.zip )

stabilna wersja ukazała się 2012.08.10

Kernel Overcome mam ze strony : http://www.teamoverc...000/?page_id=21 - ( Overcome_Kernel_v4.0.0.zip )

Aplikacje Google takie jak Sklep Play (Android Market), Google Talk, ze strony http://goo.im/gapps wersja dla CyanogenMod 9.0.x : 20120429

Instalowałem przez Recovery

post-53-0-31828400-1345034401_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam karty microSD, a co do tego ma microSD, bo nie rozumiem?

Android zapisuje odniesienia do karty SD i znich korzysta. Jak jest coś niepasującego to cały system się krzaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy i utrudnienia stabilnej wersji CM9 Galaxy Tab

- Tablet się samoczynnie wyłączył podczas korzystania przy stanie 45% baterii

- Znowu wyłączenie tabletu przy około 40-43% baterii - instalowałem aplikację chrome

- Chrome wyłącza się gdy kliknie się ustawienia w Chrome, pozatym działa świetnie

- Po ponownym włączeniu Taba głośność dźwięków przestawia się na domyślny poziom (średnia głośność)

- aplikacja Fruit Ninja nie działa na pełnym ekranie, ( są widoczne przyciski ekranowe i zegarek) co do innych gier jeszcze nie wiem.

- problem z automatycznym podświetleniem ekranu ( czujnik oświetlenia)

- czasem zdarza się że aplikacja " Camera " się zamyka i jest problem ze zdjęciami seryjnymi

- latarka nie działa, nie chce się włączyć (bez używania aplikacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy czyściłeś "full wipe" tableta - bo jak kernel zmienili z 2 na 3 to normalne - wystarczy że przeinstalujesz z pełnym resetem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, robiłem "Wipe data / factory reset" zaraz po tym zrobiłem "Wipe casche partition" a potem zainstalowałem CM9 stable, kernel Overcome i Gapps i restart tabletu, a teraz instaluję aplikacje

i własnie Tab zaliczył znowu samoczynne wyłączenie stan baterii około 20%

Jutro zrobię kalibrację baterii przez " Battery Calibration " https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nema.batterycalibration

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kalibracja nic nie daje - to ściema. ale możesz wgrać najnowszy - http://get.cm/?device=p1&type=

To oznacza że znaleźli tyle bugów że ty dopiero je poznajesz :D Długa droga przed CM9 ale ja zawsze instaluje najnowsze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Automatyczne podświetlenie nie zmienia jasności ekranu ( ciemne pomieszczenie, na zewnątrz budynku), ciągle tak samo podświetla ekran - jak to ustawić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym oprogramowaniu CM9 dla HDZ (Htc Desire Z) nie mogę zrobić zrzutów ekranu, więc nie pokarze obrazkowo jak to wykonać, ale w ustawieniach systemowych, w zakładce system, masz możliwość sterowania jasnością ekranu, przesuwając palec po górnej belce.

Pasek stanu zmienia ustawienia na taskbarze. Są one naprawdę zadbane w CyanogenMod co jest uwzględnione w CM7, jest możliwość machnięcia lewo lub w prawo na pasku stanu, aby zwiększyć lub zmniejszyć jasność ekranu. Poręczne i subtelne, powodując zachwyt wśród znajomych i przyjaciół. Aby to umożliwić musisz włączyć pasek kontroli stanu jasności w ustawieniach paska stanu.

To jeszcze nie dokładne tłumaczenie tematu na stronie głównej "czym jest cyanogenmod". Widać kto nie czytał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że ręcznie można zmieniać podświetlenie przesuwając palcem, ale chodziło mi o automatyczne podświetlenie, czyli jak przechodzę z jasnego pomieszczenia do ciemnego automatyczne podświetlenie powinno ściemnić ekran, a gdy przechodzę z ciemnego pomieszczenia do jasnego ekran powinien się rozjaśnić.

U mnie nie zmienia się jasność podświetlenia, jak to ustawić?? Jakie wartości dać, co zaznaczyć ?

Dodam że na Androidzie 2.3.3 działało bez problemu.

post-53-0-19161400-1346167063_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja rozumiem, tylko nie zawsze jest to sprawne. Programisci skupiaja sie na stabilnosci i dzialaniach funkcji o wyzszych priorytetach. Dlatego to jest dobra alternatywa. Ja uzywam tylko tego. Sprawdza sie rewelacyjnie i mam do tego dostep nawet na zablokowanym ekranie.

Wysłane z mojego HTC Vision

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wypowiedzą się jeszcze inne osoby na temat automatycznego podświetlenia w CM9 ??

Ukazała się( 2012-08-29 ) nowa wersja CM 9.1.0 dla Galaxy Tab

Czym się różni, jak zainstalować aby nie trzeba było kasować CM 9 ? czyli jak zrobić aktualizację ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrac robiac jedynie czyszczenie wipe (to zaznaczone domyslnie). Wtedy nie tracisz danych, a jedynie aktualizujesz system. Mozesz zrobic rowniez backup dla bezpieczenstwa automatycznie wgrywajac rom. Informacje na temat nowosci w romie z cala pewnoscia uzyskasz po angielsku na forum xda w dziale twojego tabletu.

Wysłane z mojego HTC Vision

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na to pytanie to juz nie znam odpowiedzi :D

Wysłane z mojego HTC Vision

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wiem jak zrobić aby aplikacje i gry działały na całym ekranie - trzeba przełączyć wygląd z tabletowego na smartfonowy w pliku build.prop

Dotyczy to romu CyanogenMod 9 i wymaga roota i restartu a także zmiany w pliku build.prop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności