Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Huawei P8 Lite] Czy mogę zainstalować cm?


bigder

Pytanie

Witajcie.

 

Wasza instrukcja pobierania CM installer jest nieaktualna - http://forum.cyanmod.pl/index.php/topic/1170-cyanogenmod-installer-jak-zainstalowa%C4%87-cyanogenmoda/

 

W każdym razie mam Huaweia P8 Lite Dual-SIM (ALE-L21) z fabryczną nakładką EMUI 3.1 (Android 5.0) i bardzo żałuję, że wybrałem ten telefon (rozstałem się z pracodawcą, który dał mi Xperię Z3 Compact i trudno wrócić do epoki kamienia łupanego, bo tak wygląda przy tym Huawei P8 Lite).

 

Chcę zainstalować na nim Cyanogenmoda w możliwie najnowszej wersji. Jestem świadomy konieczności wykonania kopii zapasowej, utraty gwarancji itd.

 

Nie wiem skąd pobrać instalację - w Waszej instrukcji jest 404. Mojego modelu nie ma na liście wspieranych urządzeń. Wierzę, że są kompilacje CM "uniwersalne", z których mógłbym skorzystać. Czy nie ma? Na pewno istnieje coś, co uda się zainstalować. Może czysty Android, niekoniecznie CM? Czy warto? Czy nawet jeśli będę w stanie jakoś zainstalować CM, to skąd CM będzie wiedział np. ile telefon ma rdzeni, których może użyć, ile MPix może używać w aparacie foto, itd?

 

Mam dosyć EMUI, chciałbym zainstalować CM. Brakuje instrukcji dla nooba. Tak, użyłem opcji "szukaj" :(

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

@bigder

Brakuje instrukcji dla nooba. Tak, użyłem opcji "szukaj" :(

moda* :D

a ten, jeśli urządzenie ma fabrycznego androida 5.0 od nowości i nie jest to aktualizacja z na przykład z stockowego kitkata na lolipopa, to nic na chwilę obecna nie zrobisz, Cyanogenmod pracuję pełną parą nad wsparciem dla urządzeń z domyślnie wgranym Androidem lolipop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

*nooba - pisałem o sobie ;)

 

Chyba najbardziej profesjonalna odpowiedź, z jaką kiedykolwiek spotkałem się na forum :) dzięki :)

 

Tak, to jest fabryczny Android. Rozumiem, że tej beznadziejnej nakładki EMUI nie da się odinstalować, ale może da się wgrać Androida 4.x jakiegoś czyściocha? Ja na prawdę nie muszę mieć 5.0, bo jedyne z czego korzystam to aparat, rozmowy, Gmail i Chrome. Gdyby nie fakt, że Chrome i Gmail rozrosły się w ciągu 4 lat, nadal używałbym SE Xperii Neo V.

 

Nie musi też obsługiwać Dual SIM. Da się wrzucić "starego" Androida?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tego co widzę, to twój model wyszedł z Lollipopem, więc nie posiada on starszych wersji firmware. Jego przygoda zaczyna się od tej wersji systemu.

A tobie chodzi o czysty system bez nakładki tak? Możesz zainstalować launcher od Googla.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności