Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Galaxy S4] Czy opłaca się instalować CyanogenMod 12.1?


Rolo129

Pytanie

To fajnie :) Jeżeli będziesz mieć jeszcze jakiekolwiek problemy lub pytania założ nowy temat my Ci spróbujemy pomóc :)

Tak więc zakładam :)

 

Słuchajcie, mam taką sprawę.

Wrzuciłem sobie Cyanodenmoda 11 na kitkacie 4.4 i wszystko jest pięknie ładnie, jestem zadowolony, ale...

Jest Cygan 12.1 i może to jego bym wrzucił?

Opłaca się? Bo czytałem, że tak, ale nie mogę znaleźć na mój telefon. To znaczy jak klikam w prawy górny róg na stronie pobierz Cyanogenmod, to po wpisaniu modelu mam tylko do 11. Znaczy to, że na mój telefon nie ma 12.1? Bo 12 widziałem na forum. Czy może po prostu nie ma na naszej stronie? A chciałbym być aktualny :)

 

Po co więc zakładam wątek?

 

Ano po to, żeby się was poradzić, co zrobić, żeby maksymalnie zoptymalizować moje urządzenie. S4 to fajny telefon, tak myślę, i zasługuje, by być rakietą, tak przynajmniej mi się wydaje ;)

Więc mam takie pytania:

 

1. Słyszałem, że bardzo dużo daje zmiana kernela, ale jest trudne i lepiej odpuścić, jak się człowiek nie zna. Myślę jednak, że z waszą pomocą dam sobie radę ;)

Prosiłbym o jakiś tutek, najlepiej po polsku, ale i po angielsku dam radę. Jakie jest ryzyko przy zmianie kernela? I jak jest duże?

 

2. Cygan 12.1? Czy zostać pry 11? Opłaca się? Może bateria lepiej trzyma? Albo coś?

 

3. Nie lubię launcherów a w Cyganie 11 nie ma możliwości zrobienia folderów w menu, a nie lubię mieć nasrane ikonkami. Wrzuciłem Go Launcher Ex i tam sobię wrzucam aplikacje do aplikacji, gry do gier i mam wszystko na jednej stronie w menu. Jest jakiś mod do Cygana, by była opcja tworzenia folderów bez launchera? Może jest to w 12.1?

 

4. Jakie inne czynności wykonalibyście mając akurat ten model co ja?

Chciałbym zrobić wszystko po kolei i mieć spokój :)

 

 

Myślę, że temat może być fajny i może powstać coś na miarę tutorialu? Może się podchwyci? ;)

 

Jak założylem temat niezgodnie z zasadami, to można mi wypomnieć na PW i poprawię co trzeba :)

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Pozdrawiam, Roland !!

 

Educja: Literówka, przecinek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Oczywiście, że jest tylko trzeba znaleźć w google. Jest parę linków. 

Ogólnie opłaca się ściągać aktualizacje jeśli są bo zawsze cos poprawiają, bądź rozpierniczają. Warto potestowac w każdym razie.

A jeśli na forum tu nie ma oznacza to, że nie został jeszcze wrzucony na forum ale jest gdzieś może w internetach.


a podaj która to wersja. i9505 czy i9515 itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tu masz wszystko forum.cyanogenmod.pl/index.php/forum/386-poradniki-romy-i-mody/

Jeśli czegoś nie ma, to się pojawi wkrótce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pojawią się wkrótce, dziś po pracy dodam je ;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

podpinam sie pod temat ;) jaki kernel? wydajność na cemowskim kernelu jest super ale troszke bym zmienil. co polecacie? na miui lecialem na googymax. jego spadkobierca jest chyba hulk. brak mi czasu na eksperymenty;) licze i chyba nie tylko ja na Wasze doświadzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Spróbuj ten kernel, raz kozie śmierć xD i napisz jak działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Jeyson poszukaj ostawień prywatności, w ustawieniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności