Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[LG L9 P760] Dziwna Awaria Aparatu, Wi-Fi, karty SIM


Pae

Pytanie

Witam wszystkich,

 

Od jakiegoś czasu mam problem z moim LG L9. Mianowicie chodzi tu o kilka rzeczy, którę opiszę po kolei.

Na początku przestał mi działać aparat, sam od siebie. Gdy próbuję go włączyć wysakuje monit: "niestety aplikacja Aparat została zamknięta". Próbowałem wielu sposobów takich jak wgrywanie nowego androida przez CWM i LG Mobile Support Tool (awaryjne odzyskiwanie oprogamowania). Niestety nic to nie dało. W końcu kupiłem nowy aparat i po jego założeniu nic się nie zmianiło. Myśląc, że to może wina sterowników, ponownie wgrałem oprogramowanie poprzez jego awaryjne odzyskiwanie programem LG Mobile Support Tool. Dalej nic.

 

W międzyczasie gdy aparat nie działał, telefon służył mi normalnie, aż pojawił sę drugi problem: Wi-Fi. Tak jak i aparat, tak i Wi-Fi przestało działać same z siebie. Nie ma nawet mowy o włączeniu go. Gdy klikam na ikonkę Wi-Fi w menu wysuwanym (od góry ekranu), nie przestaje ona mrugac jak przy normlanym uruchamianiu.

 

Tak samo telefon przestał odbierać jakiekolwiek sygnały z sieci komórkowej. W końcu zapadła decyzja o zmianie anteny Wi-Fi i kabelka antenowego, bo podejrzenia najbardzej dotyczyły ich. Teraz gdy mam NOWY aparat, NOWĄ antenę (cała z plastikiem i buzzerem) oraz NOWY kabelek antenowy, nic nie uległo zmianie. Nie mam już siły szukać po internecie co raz to nowych rozwiązań, bo gdzie bym nie wszedł mam wrażenie, że już tu byłem kilka razy. Czy ktokolwiek z Was, drodzy forumowicze ma jakiś pomysł aby wskrzesić mój telefon? Od razu zaznaczam, że nigdy nie został zalany, raz spadł na podłogę po czym nic mu nie było.

 

Pozdrawiam i czekam na dpowiedzi,

Pae.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Wgraj Stocka, lecz nie przez Lg ST, tylko przez LG Flasthool


http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/4959-lgsamsung-sk%C4%85d-wzi%C4%85%C4%87-stocki/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hmmm dziwne, a spróbuj przez kdz updater

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

 

Po próbie wgrania softu przez KDZ (http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/1061-poradnik-jak-wgrywa-sie-soft-do-lg-l3-u%C5%BCywaj%C4%85c-pliku-kdz/) za każdym razem pojawia się to:

 

[R&D Test Tools Log File]

19:51:04 : Launching SW update  
19:51:04 : Unpacking KDZ   
19:51:37 : KDZ file extraced  
19:52:20 : Files were extracted.
19:52:20 : LGMobileDL Load.
19:52:20 : Port = -1
19:52:20 : Connecting to phone    
19:52:44 : PHONE WAS NOT FOUND!      
19:52:46 : ===FINISHED===

 

Co robić?

Pozdrawiam.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

sterowniki wgraj,

podpinasz telefon oczywiście z włączonym trybem download?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak o ten tryb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

 

Tak, za każdym razem jest ten tryb. Ponadto jak odepnę kabel, to telefon nadal w nim zostaje.

 

Pozdrawiam.

 

[00:14, 06-06-2015]

 

Właśnie zaktualizowałem telefon do wersji V20I przez program LG Mobile Support Tools, niestety nic to nie dało. Nadal Wi-Fi, aparat i karta SIM nie działają. Co może być przyczyną?

 

Ps. Co chwilę wyskakuje informacja: "Przepraszamy! Niestety, LGSystemServer został zatrzymana."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Musisz zrobić wipe w recovery,bądź reset do fabrycznych w ustawieniach (to to samo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

 

Nawet Hard Reset (Vol-, Home, Power) robiłem i nic to nie dało. Nadal to samo, wyświetlanie tej informacji oraz brak odpowiedzi z Wi-Fi, aparatu oraz karty SIM.

Niekiedy pojawia się jeszcze taka sama informacja ale dotyczy ona aplikacji Talk.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

więc tak, wyłącz lg support tool, wgraj sterowniki

z taką nazwą LGUnitedMobileDriver_S50MAN310AP22_ML_WHQL_Ver_3.10.1  lub nowszą wejdź w tryb DL i spróbuj wgrać przez kdz'ta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

 

Próbowałem już tych wszystkich sposobów:

 

1. http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/4646-wszystkie-lg-lg-flashtool-jak-u%C5%BCywa%C4%87/
2. <ciach>
3. http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/1061-poradnik-jak-wgrywa-sie-soft-do-lg-l3-u%C5%BCywaj%C4%85c-pliku-kdz/
4. <ciach>
5. <ciach>

Z czego na metodzie nr 7 po wgraniu telefon wisiał na logo LG i nie odpowiadał. Wyciągnąłem baterie, zrobiłem Hard Reset, telefon się uruchomił i nadal nic. Najlepsze jest to, że Bluetooth działa, reszta nie.

 

Spróbuję jeszcze raz tą metodą:

więc tak, wyłącz lg support tool, wgraj sterowniki

z taką nazwą LGUnitedMobileDriver_S50MAN310AP22_ML_WHQL_Ver_3.10.1  lub nowszą wejdź w tryb DL i spróbuj wgrać przez kdz'ta

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez PeliKan
Nie czytałeś regulaminu? nie podajemy linki z konkurencyjnych forum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

hmmm

A weź ten stock pobierz i spróbuj wypakować

https://mega.co.nz/#!uYFEUDbI!UAYKZgTJuvqljIkgk8RQ-C_8qoRiYrVY3Z8lS6lK-Rw

musi być dz i dll

jak nie będzie to daj zanć


/edit wgraj androida ICS przez KDZ'ta lub lg flashtool

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

 

Bardzo przepraszam za wklejanie linków z konkurencyjnych forum, w tym roztargnieniu zupełnie o tym zapomniałem.

Po pobraniu i rozpakowaniu wcześniejszą metodą nadal otrzymuję dwa pliki: LGP760.dll oraz V20H.wdb

 

Pozdrawiam.

 

[EDIT]

Obecnie mam zainstalowaną wersję V10A czyli ICS 4.0.4. A zainstalowałem ją 2 godziny temu. Nic to nie zmieniło. Co mam robić, jak nie mogę uzyskać pliku *.DZ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hmmm a może jak wstawisz ten wdb w flashtoolu to wgra, codo tych rozszerzen to ciezko mi to rozkminić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
 

Witam,

 

Na innym komputerze również wypakowywuje mi w tych dwóch rozszeszeniach, tzn. .dll oraz .wdb

Czy jest możliwe, że to płyta główna jest wadliwa i to ona jest winna temu problemowi?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No właśnie że staram się poszukać wszystkich metod softwarowych by jakimś cudem go naprawi-, bo zakup płyty głównej nie jest tani i lepiej się zastanowić, przed zakupem itd

PS: Ale że kdz'tem udało Ci się wgrywać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,


Poradnik, do którego otrzymałem link nie działa. Przez Flashtool nie chce mi wypakować pliku *.DZ, a jeśli chodzi o metodę KDZ to nie widzi telefonu przy podpięciu (LOG umieściłem parę postów wyżej).


Pozdrawiam.


Witam,

 

Co mam zrobić by móc wgrać softa tym KDZ? Próbowałem już zmieniać porty, ale portu -1 (jak wskazuje LOG z programu) nie posiadam.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

jeszcze raz stery wgraj, najlepiej na koncie nowego użytkownika, i wyłącz LG Support tool i wtedy próbuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

 

Mam pewną metodę, którą jestem w stanie bezproblemowo wgrać każde oprogamowanie. Niestety nic to nie pomaga. Wgrywałem już V20I, V20H oraz V10A (takie też mam obecnie), niestety nic to nie dało. Co mam zrobić w takiej sytuacji? Czy jednym wyjściem jest serwis, który zdiagnozuje jakąś mechaniczną usterkę? Czy mogę załatwić to na poziomie softu? Osobiście myślę, że po wymianie tych części na nowe, powinno się zainstalować na nowo sterowniki do nich. Niestety nie wiem jak mógłbym zrobić to domowym sposobem.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

hmmmmm wiem, wyłącz usb lg modem w menadżerze urządzeń, wtedy powinien go widzieć kdz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

 

Próbowałem z włączonym i wyłączonym. Nadal nic.

Pojawia się ten sam log, tylko że w linijce 16:36:51 : jest zmienione z -1 na 0. Reszta jak wcześniej.

 

[R&D Test Tools Log File]

16:35:57 : Launching SW update  
16:35:57 : Unpacking KDZ   
16:36:24 : KDZ file extraced  
16:36:49 : Files were extracted.
16:36:49 : LGMobileDL Load.
16:36:51 : Port = 0
16:36:52 : Connecting to phone    
16:37:15 : PHONE WAS NOT FOUND!      
16:37:18 : ===FINISHED===
 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

pokarz ss z czego dokładnie wgrywasz stocka,

z tego? post-16996-0-08403100-1433699791_thumb.p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A podasz błędy dlaczego Ci KDZ nie działał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności