Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Samsung Galaxy S3] Kilka pytań początkującego


QBAQ

Rekomendowane odpowiedzi

Cześc wszystkim :)
Jestem tutaj nowy i totalnie zielony w temacie Cyanogen etc.

Mam Galaxy S3, zrootowany Samsungowski room, android 4.3.
Znudziłem się totalnie tym oprogramowaniem, lubię pogoń za nowszym - oszukuję sam siebie Nova Launcherem i jakimiś dialerami przypominającymi Lollipopa... ale to nie to samo.
Kumpel ma ten sam telefon, aczkolwiek on ma wgranego Cyanogenmod (nie wiem jaki) i bardzo sobie chwali, zachwala i ogólnie cały jest w skowronkach - nie ma co ukrywać, że irytujące jest jak Samsung traktuje klienta nie racząc go nowszym oprogramowaniem, a z tego co czytam to jedynie TouchWiz jest faktycznym problemem samsunga bo to on pochłania spore zasoby pamięci tej maszyny - ale to pewnie wszyscy tu obecni wiedzą.

W myśl zasady "jeden temat jeden problem" - mam pytania typu "be or not to be":
1) Czy warto zmieniać rom na Cyanogenmod w GT-I9300?
2) Na ile stabilne jest to oprogramowanie dla tego modelu?
3) Co tracę/co nie działa na Cyanogenmodzie na S3?
(częściej google w wynikach pokazuje mi jakie są problemy z Cyanogen na S3-kach niż jakie są zalety; a to aparat nie działa, a to dioda LED etc.)
4) Jak wygląda kwestia korzystania z aplikacji (np. z Play Store) na Cyanogenmodzie, czy są normalnie odstępne czy są to "specjalne edycje z Waszych źródeł"?
5) Pytanie za 1oo pkt.:Czy w razie gdybym się zdecydował przeskoczyć na CM pomożecie mi przebrnąć przez wszystkie niezbędne do ogarnięcia ROMy, aplikacje etc.? (Pomożecie...?!)


Sorry jeśli zły dział, czy cokolwiek - świeżak jestem.
Pozdrawiam, proszę o odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Tak warto zmienić
  2. Na 90% nigdy nie można dać 100% stabilności nawet stock potrafi zawieść
  3. To zależy jaką wersje wybierzesz wszystko w tematach jest opisane
  4. Sklep normalnie dostępny
  5. Wszystkie poradniki dostępne na forum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopie rób ale po zmianie systemu nie przywracaj bo mogą być błędy potem w użytkowaniu. 

Jeżeli chodzi o stocka to wszystko zależy od użytkownika. Ja nie miałem problemów, inni po czasie mają problemy ze stabilnością. Nie chce wprowadzać w błąd musisz sam przetestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, znalazłem jakieś info w temacie o którym pisałem - jednakże jestem raczej laikiem w te klocki i cały ten proces mnie lekko przeraża, na forum jest to co prawda opisane ale mam podobnie jak inni użytkownicy sprawia do wrażenie dosyć skomplikowanego procesu jak na takiego głąba jak ja. Znalazłem w sieci taką stronkę z takimi aplikacjami od Cyanogenmod: http://bartoszpiatkowski.pl/szybki-i-prosty-sposob-na-instalacje-cyanogenmod-na-samsung-galaxy-sii/ - czy wykonana w sposób opisany na tej stronie instalacja się uda? Wygląda na totalny, samodzielny plik instalacyjny który pozwala takim jak ja na instalacje Cyanogenmod. Będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności