Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[MyPhone Luna] Czy ma jakąś przyszłość?


obodzin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie zauważyłem na forum żadnego tematu związanego z telefonem (myślę, że godnego uwagi) jakim jest MyPhone Luna.

Chciałbym się dowiedzieć, czy jest możliwość, aby w przyszłości pojawiły się jakieś ciekawe Custom ROMy lub CM na ten model? Na chwilę obecną jest kilka przeportowanych z różnych telefonów, ale nie są one do końca kompatybilne z tym telefonem i jego specyfikacja. Jego bliźniaczym modelem jest telefon Gionee Gpad G5.

Z góry dzięki za wszelkie informacje. :)

 

Jeśli jest trochę użytkowników Luny i chętnych na rozwijanie wątku o tym modelu, to założę niebawem kilka tematów. Na początek standardowo, jak zrobić root/unroot, wgrywanie CWM, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Wątpię, żeby ktoś zrobił w pełni działający custom ROM typu CM na ten telefon. Raczej mało znany i podejrzewam, że niewielu developerów chwyta się owej marki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takimi tematami możesz sprowadzić użytkowników. Chętnie utworze specjalnie dział dla tego modelu, aby lepiej wyglądał. Użytkowników pewnie jest mniejsza rzesza niż samsunga jednakże postaramy się wspólnymi siłami znaleźć ich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BR4KUS, dlaczego wątpisz? Bo jest to chiński telefon? Uważasz, że jest gorszy, bo nie kosztuje tyle co Samsung? I tak wszystkie części do telefonów 'znanych' marek są produkowane w chinach, więc nie rozumiem, w czym on jest gorszy, jeżeli parametry ma takie same lub lepsze, a przy tym cena jest o wiele niższa. Mówisz, że MyPhone jest mało znany... Ja natomiast nie kojarzę takich telefonów jak Oppo, czy Kruger&Matz, a na forum widzę osobne działy dla nich. Xiaomi, ZTE i wiele innych również są chińskie, a na pewno zamieniłbyś swój (nie uszczuplając nikomu) na któryś z tych 'chińskich' modeli. Poza tym widzę, że sam używasz sprzętu MyTab 7 DualCore, który jak się nie mylę pochodzi właśnie od MyPhone'a... Faktycznie firma MyPhone dopiero co wchodzi na rynek ze smartphonami, czy jak Luna - phabletami i całkiem dobrze jej to wychodzi, bo oferują naprawdę coraz lepszy sprzęt w bardzo dobrej cenie. Firma nie jest nowa, bo robiła kiedyś telefony 'dla dziadków' z dużymi przyciskami, ale od jakiegoś czasu poszli z duchem czasu i wypuszczają na rynek coraz to lepsze urządzenia. Jest wiele użytkowników tego modelu - można zauważyć to na innym forum, gdzie jest spory dział na temat Luny, być może jest i na tym forum kilka osób, którzy również mają lub zamierzają mieć ją w kieszeni. Jest tam również sporo Custom Romów na Lunę, lecz tak jak wspominałem są one niedopracowane, stąd też piszę o tym tutaj i liczę na to, że są developerzy, którzy zainteresują się tym modelem i może ugotują lub poprawią coś w tych, które już są. Tyle...

@Pawliniak, dzięki wielkie. Jeżeli utworzysz taki dział, to z chęcią napiszę kilka tematów, aby (może) dział jakoś ruszył z kopyta. Chętni na pewno się znajdą. :)

(przepraszam za nie dodanie tytułu do tematu, po utworzeniu i dodaniu chciałem go edytować, ale nie mogłem z pośpiechu znaleźć tej opcji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja wcale nie uważam, że jest gorszy ;) Sam mam jak już wspomniałem tablet tej marki i jestem ogólnie zadowolony ;) Niestety nie było na niego żadnego wsparcia developerskiego. Sam potem portowałem na niego CM10.1 (lekka pomoc znajomego-eksperta), który po odrobinie wysiłku działał niemalże idealnie :D Osobiście lubię tą markę, nie mam do niej zastrzeżeń jak do np. GoClever`a, którego 90% urządzeń to są jednym słowem shity. Oczywiście, że Samsung czy Sony ma (nie okłamujmy się) dużo lepsze wsparcie ze strony developerów, których jest cała masa. Ciężko jest się teraz wybić marce myPhone, która jest znana tak jak już powiedziałeś z telefonów dla starszych osób. Ludzie wolą teraz kupować często urządzenia znanych marek, które często nie są aż tak dużo droższe od mniej znanych odpowiedników o podobnych parametrach. Jakbyś znalazł ekipę kilkuosobową z chęciami do tworzenia systemów na ten telefon to by nie było problemu ;) Nie wiem akurat, jak jest ze źródłami od myPhone, ale zawsze można z oryginalnego ROMu korzystać ;)

 

Powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobienie root'a jest bardzo proste. :)

@BR4KUS, piszę właśnie w tej sprawie tu, bo niestety nie mam takich osób, które mogłyby coś ciekawego stworzyć na ten model. Być może znajdą się tutaj osoby chętne zrobić jakiś ciekawy ROM. :)
Nie chodzi mi tu o robieniu moda od nowa, tylko może to być oryginalny soft, po prostu odchudzony ze zbędnych aplikacji systemowych, beznadziejnej nakładki Amigo, dodane jakieś tweaki usprawniające pracę systemu - tak na początek. ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności