Skocz do zawartości

• 0
traber

[Samsung Galaxy S5] Synchronizacja CM z MS Outlook przez USB

Pytanie

Dzień dobry,

Co trzeba zrobić / dograć / ustawić, żeby w CM uzyskać synchronizację po USB z MS Outlook (książka telefoniczna, kalendarz, notatki)? _Nie_ przez tą czy inną chmurę, tylko lokalnie, najchętniej po kablu.

Próbowałem to uzyskać przy SGS3 i poległem, więc już wtedy, przy SGS3 wróciłem do ROM-u stockowego, bo był w miarę zjadliwy. Teraz mam SGS5, bez simlocka, zrootowany, ROM stockowy (XEO 4.4.2, bo brandowany z Orange powodował oczopląs), ale widzę, że - przynajmniej dla mnie - kolejne wersje Androida idą w złym kierunku i chciałbym zrobić kolejne podejście do CM, jednak nie chciałbym stracić kolejnych godzin / dni na pobieranie, instalowanie i testowanie kolejnych paczek CM, żeby się dowiedzieć, że niezależnie od wersji CM przez USB mogę wgrać tylko muzykę i filmy, bo Kies i MyPhoneExplorer ignorują istnienie telefonu, a telefon jest rozpoznawany tylko jako dysk zewnętrzny, bo dla mnie, oprócz kilku dźwięków dzwonka i powiadomień, do których jestem przyzwyczajony i po których rozpoznaję połączenia i wiadomości od określonych kontaktów albo grup kontaktów, multimedia mogą w telefonie nie istnieć. Natomiast potrzebuję regularnej, lokalnej synchronizacji kontaktów i kalendarza (USB, ewent. BT lub WiFi).

Szukałem trochę i widzę, że nie jestem pierwszym, którego to gryzie:

Treść widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub Zarejestruj

Niby jest TouchDown for Smartphones, ale np.

"Buggy software. Absolute no support. Only via email and that's on a good day."
nie brzmi jak dobra recenzja...

Znalazłem Android-Sync:

i wygląda nieźle. Zgodnie z opisem jest szansa, że zadziała na moim komputerze (Win7 64bit, MS Office 2007), tylko czy dogada się z CM?

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki

t.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 0

KOLEGO. 

A próbowałeś może.. wgrać pliki na outlocka ale na koncie Live?

Następnie można utworzyć e-mail w ustawienia/konta/ dodaj nowe... wybierz outlook.com i powinieneś mieć opcje synchronizacji plików. 

Ja mam wszędzie konta.. na Google i na Live.

I na oby dwu mam identyczne dane.. zależności czy mam Androida, czy WP mam te same pliki. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Nie próbowałem i to świadomie, bo nie chcę żadnej chmury (MS, Google - obojętne).

Napisałem przecież: "_Nie_ przez tą czy inną chmurę, tylko lokalnie, najchętniej po kablu."

Dlatego jedynym wyborem, po WM 6.5 (HTC HD2) i Symbianie (Nokia E7), był Android, bo tu jeszcze są programy do synchronizacji lokalnej. Ewent. gdyby iPhone pozwalał na większe dostosowanie tel. do moich potrzeb, to może i Apple.

Konto na Gmailu i u Samsunga mam, bo inaczej nie pobrałbym potrzebnych mi aplikacji, ale na co dzień wprowadziłem w Xprivacy blokadę i te konta/aplikacje nie mają prawa do niczego. Tak samo jak Picassa uploader i inne.

Poza tym KK 4.4.2 przepuszcza maile wysyłane z aplikacji do normalnej poczty w mojej domenie (pop3/smtp) przez serwery Google (maile wychodzące mają Message-ID: <[email protected]>), o co nie prosiłem - mam nadzieję, że w CM tego nie będzie i dlatego chcę jeszcze raz spróbować instalacji CM. Tym bardziej, że w Lollipopie jest ponoć jeszcze gorzej niż w KK, bo "fabrycznie" system wymusza korzystanie z aplikacji Gmaila, chyba że zainstaluję jakąś dodatkową aplikację do poczty.

Ponawiam więc pytanie o możliwość lokalnej (po USB?) synchronizacji książki telefonicznej i kontaktów w CM z MS Outlook. Jest taka możliwość, a jeśli tak, to co trzeba zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Innej opcji nie widzę przyjacielu, niż tą co opisałem.

Z tego względu, iż CM nie jest rozwijany do takiego stopnia, aby pozwalał na synchronizację takich odrębnych programów.

Jest brak sposobu na ręczne sparowanie CM i Outlooka.

CyanogenMod jest tworzony z myślą na uwolnienie telefonu od zbędnych aplikacji i opcji. Ma być prosty w obsłudze, ale jak widać- może być nie dla każdego. 

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Dziękuję za odpowiedź. Miałem wprawdzie nadzieję na CM (SGS3 wręcz fruwał na CM, co nie było dziwne, skoro plik instalacyjny był afair 4-5 razy mniejszy niż ROM stockowy, tylko co z tego, skoro nie umożliwiał ręcznej synchronizacji), ale lepsza smutna prawda niż złudne nadzieje :)

Widzę, że jak długo będę miał SGS5, pozostanę przy KK 4.4.2.

W takim razie jeszcze jedno pytanie: jest jakaś sprawdzona, warta polecenia aplikacja do poczty? Może być płatna.

W Google Play Store jest tego trochę (za) dużo na samodzielne testowanie wszystkiego - może ktoś coś poleci?

Np. InoMail

wygląda całkiem nieźle, ale komentarz "Przydałoby się wysyłanie maili z każdego konta osobno a nie tylko z domyslnego." kończy rozmowę :(

Może Blue Mail?

Opis i opinie ma niezłe...

Mam nadzieję, że poniższa lista życzeń nie jest zbyt wyśrubowana:

1. Obsługa kilku kont w mojej domenie przez pop3/smtp.

1a. Maile nie przechodzą przez serwery Google.

2. Niby standard, ale na wszelki wypadek napiszę:

- pobieranie adresów z kontaktów w telefonie, a nie z jakiejś endemicznej ;) własnej książki;

- różne sygnaturki dla różnych adresów.

3. Możliwość ustawienia pobierania poczty według harmonogramu np. dla 1-2 kont, reszta ręcznie. W KK niby to mam, ale system i tak wie lepiej i te "ręczne" konta synchronizuje przynajmniej raz dziennie, a ja widzę niepotrzebne (w danej chwili) powiadomienia o nowej poczcie.

4. Opcje dodatkowe typu obsługa potwierdzeń przeczytania jak w normalnym programie pocztowym (coś takiego miałem w SGS3) - mile widziane.

TIA

t.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Nowy gmail ma opcję obsługi kilku kont.

Spradz...

Ja mam połączoną pocztę live i gmail.

Ale co do pełnej obsługi poczty (wraz sygnaturami itp) to nie wiem czy Ci jakąś polecę. Może ktoś inny korzysta i Ci podpowie.. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi