Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Galaxy Core GT- i8260] Jak podkręcić procesor?


bartus2003

Pytanie

Witam czy wiecie może jak podkręcić procesor w tym samsungu? Widziałem na internecie opisy jak podkręcać procesory w różnych telefonach, chciałem zrobić to u siebie, ale przeszkodą był jakiś kernel zablokowany czy coś.
I moje pytanie jest takie czy już jest jakiś odblokowany kernel do tego telefonu? Jeśli tak to czy może ktoś mi napisać krok po kroku najprostszą drogą jak podkręcić procesor?

Z góry dziękuję za pomoc, to dla mnie bardzo ważne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Odpowiadając na Twoje pytanie, aby podkręcić procesor możesz zainstalować CyanogenMod, a następnie sprawdzić czy w ustawieniach jest opcja podkręcenia procesora. Jeżeli chodzi o zablokowany Kernel - nie słyszałem nigdy o tym, jednakże zmiana jego może pozwolić na podkręcenie procesora za pomocą aplikacji, która dostępna jest w sklepie GooglePlay, pod adresem ----> https://play.google.com/store/apps/details?id=it.sineo.android.noFrillsCPU. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli najprostszą drogą dla mnie do podkręcenia procesora jest zainstalowanie CyanogenMod ? I nadal wtedy nie mam pewności czy mogę go podkręcić?
Gdzieś na necie wczoraj widziałem opisy jak podkręcić Galaxy Core ale Duos, a nie mój zwykły. A mogę prosić o link do Cyjanka? Bo podałeś link do tego tematu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety w chwili obecnej CyanogenMod na Twój telefon jest w wersji testowej: http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/1886-galaxy-core-cyanogenmod-102-jls36i/, możesz przetestować czy będzie możliwość podkręcenia procesora i oczekiwać na pojawienie się stabilniejszej wersji oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A czy CyanogenMod jest oparty o Stockowy Firmware czy ten odblokowany? Tam w temacie nie mogłem odpisać bo zamknęliście, tam pisało co działa, a czy można się dowiedzieć co nie działa? Bo wtedy bym zadecydował czy go instalować. Bo jeśli wiele funkcji nie działa to nie ma sensu się nim interesować, bo telefony zwykłych użytkowiników to nie platformy testowe dla niewspieranych już wydań :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

CyanogenMod to odrębne oprogramowanie, posiadające własne narzędzia obsługujące podzespoły Twojego telefonu. Firmware  to po prostu oprogramowanie i tak samo jak oficjalne, od producenta, nie ma nic zablokowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności