Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[LG 4X HD] Cyanogen Mod, czym to się je - czyli zielonek prosi o lekcje


sulfur

Pytanie

Cześć, planuję jutro lub pojutrze zainstalować CyanogenModa (11) na swoim LG P880 bowiem stockowy ROM tak ładnie prosi aby go wywalić na zbity... (tnie, przycina, zamula, laguje, wiesza się coraz bardziej a LG anyway olało do niego aktualizacje).

 

Mam zainstalowanego Root'a. Nigdy nie instalowałem CM (ani nie odblokowywałem Bootloadera) więc niezbyt wiem czym to się je. A każdy poradnik wygląda... całkiem inaczej.

 

Rozumiem że jeżeli mam już ROOT'a powinienem wykonać czynności w tej kolejności?

 

1) Odblokowanie Bootloadera

- po zrobieniu tego zrobić całkowity backup na wypadek gdybym chciał wrócić do stockowego ROM'u

2) Wgranie Clockworkmod Recovery

3) Instalacja Cyanogen Moda poprzez Recovery (czy Kernel CM'owy zainstaluje się jednocześnie z ROMem?)

 

Cyanogenmoda i CWM Recovery mam zamiar pobrać najnowsze możliwe wersje pod mego P880 (właściwie już czekają na kompie przygotowane).

 

Co do tego potrzebuje? Pobrałem jeszcze jak abd (coś jak konsola typu .bat?). Jak przebiega proces odblokowywania bootloadera? Bo jak się domyślam ROM wgrywa się jak BIOS na kompie (tzn wchodzi się pewnie w Recovery i podaje adres to obrazu, instaluje się i włącza się gotowy)?

 

Bardzo proszę o ew. pomoc. Jeżeli znacie jakieś sprawdzone i pewne poradniki, które nie zamienią mojego telefonu w cegłę to będę wdzięczny za linki :) Chodzi mi o takie do manualnej instalacji (nie ufam aplikacjom które same wykonują instalacje, z reguły takie uniwersalne rozwiązania są... niepewne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Znaczy się,....

Masz tu wszystko na forum.

Teraz zajmij się odblokowaniem bootloadera. 

Ja robiłem tym sposobem:

http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/1145-odblokowanie-bootloadera-w-lg-optimus-4x-hd/

 

A potem zajmiemy się resztą.. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niezbyt ogarniam ten twój poradnik... Co ma SDK do fastboota? A tej Javy nie można pobrać bez konta Oracle. A w paczce anyway nie ma czegoś takiego jak SDK setup.exe

Po wpisaniu w cmd adb reboot-bootloader  telefon restartuje się i zatrzymuje się na "running factory reset for the first bootloader unlock" i tyle. ADB/fastboot/drivery mam z http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2588979 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

SDK to zawiera w sobie m.in fastboota. Tak to od a do z o androidzie.

 

Tam dalej wątku jest sposób na sprawdzenie statusu bootloadera.

Prześledź. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sprawdzałem 4 minuty temu, locked.

 

Telefon zawiesza mi się na reboocie po 1 komendzie na logu LG z tym napisem i nie mogę wpisać "adb reboot oem-unlock"

 

Wpisuje adb reboot-bootloader

Telefon się restartuje

Pokazuje się logo LG

Jest napis z tym running factory reset for the first bootloader unlock please wait

I stoi (zwiecha), a ten factory reset nawet nic nie robi 

 

Czy ta java jest wymagana do tego SDK? Aktualnie na komputerze mam tylko Jave 7 oraz 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A ty masz najnowszy system? jaka wersja? Najlepiej mieć "A", "B", "C" czym nowsze tym gorzej właśnie odblokować. 

 

Sterowniki USB wszystko masz?

 

Ta jawa styknie co masz. Innej nie warto instalować. A te sdk co pobrałeś z Fastboot to jest okey.

Teraz problem masz z telefonem. 

 

Popróbuj z innymi portami USB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pobierz SDK

Ale dla wersji Jelly Bean 

Tam możesz wybrać.

Potem zrób jak w poradniku..dopisz opcje środowiskowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

wykonaj mu hard reset

i spróbuj jeszcze raz od nowa.

Pierw root potem ten unlock bootloader


Ale sdk ..tzn ten CMD otwierasz z C:/sdk-platrofms.. ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

tzn? korzystam z tego SDK'owego co jest w platform-tools czy jakoś tak

Jak zrobię hard reset to mi chyba cofnie androida do 4.0, nie? został 4.1.2 :3

 

edit: nadal to samo, stoi na ekranie LG

 

EDIT2: Udało się! W konsoli cmd użyłem adb reboot oem-unlock (a nie adb reboot-bootloader - niepoprawna komenda). Dodatkowo zainstalowałem sterowniki fastboota (na chama trochę, bo to coś jest po chińsku) z (post 17) - http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2180497&page=2. Mój bootloader został odblokowany (to epickie uczucie gdy pisze Unlock). Następny port do jakiego będę płynąć to CWM Recovery. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności