Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[GT-N7105] Problem z głośnością/słyszalnością rozmówcy


langolier

Pytanie

Witam

użytkuję GT-N7105, aktualnie ze zrootowanym stockowym softem 4.4.2 (wersja francuska, niebrandowana).

Ponieważ mam też CM11 na GT-I9100 i jestem z niego bardzo zadowolony, postanowiłem zainstalować go także na GT-N7105.

Ściągnąłem z cyanogen.org i zainstalowałem najnowszą wersję CM11-M11 z 2014-10-08.

Byłem bardzo zadowolony aż do momentu pierwszej rozmowy - bardzo słabo słyszałem rozmówcę. Myślałem, że to przypadek, że "to się zdarza"; jednak efekt powtórzył się w kolejnych rozmowach, zarówno inicjowanych przeze mnie, jak i odbieranych. Powtórna instalacja nic nie wnisła lepszego.

Przeszukałem sieć pod kątem naprawy tego problemu i próbowałem zastosować odnalezione rozwiązania, włącznie z modyfikacją nastaw telefonu w plikach konfiguracyjnych i wgrywaniem oprogramowania, ktore miało ten problem naprawić. Niestety nie udało się to, a najbardziej efektywną radą było naciśnięcie "Volume -" a po chwili "Volume +", co powoduje mozliwość nastawy pożądanej głośności, ale jest rozwiązaniem niezbyt wygodnym. Jednak IMO świadczy to o tym, że jest to problem samego CM a nie "nieoryginalnych plików sterujących wzmocnieniem, których używa CM", jak też już gdzieś indziej przeczytałem.

Nie jestem programistą i być może to jest bardzo poważny problem, trudny do rozwiązania - ale na pierwszy rzut oka laika wygląda na jakąś pierdołę z niewiadomych przyczyn pomijaną przy kolejnych update'ach... :blush:

Z chęcią napisałbym do twórcy/zespołu twórców, ktorzy robią naprawdę fajną robotę z CM, który poza tym bardzo mi się podoba w użytkowaniu, konfiguracji itd., i opisał cały problem, ale chyba wiedzą oni o nim, ponieważ opisywany jest na bardzo wielu stronach i to nie tylko w tematach dotyczących N7105.

Na chwilę obecną wróciłem do stockowego softu (jw) i oczywiście nie mam żadnych problemów z głośnością.

 

A może ktoś rozwiązał ten problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

A ja pytam poważnie. W cm 10.1 i wzwyż panel głośności jest trochę bardziej poszerzony o kilka funkcji, jeśli masz za cicho to sprawdź tam najpierw. Z drugiej strony cm 11 nie pozwala podglosic za bardzo żeby słuch ci nie siadl:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam ten sam problem po zainstalowaniu CM 12.1 na N 7105. Przeszukując zagraniczne fora znalazłem że parametry głośności podczas rozmów jak i inne ustawienia dźwięku można zmienić po wejściu w system androida system/etc/sound/tiny_hw.htlm. używając edytora tekstu istnieje możliwość przeprogramowania. Nie wnikam w szczegóły odczyt/zapis. Może któryś z kolegów na forum wie które wpisy za co odpowiadają w tym pliku htlm??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Maciej_R80

do xposed jest taki moduł,

Coś w stylu advance sounds czy coś, nie pamiętam na 100% nazwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności