Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

Pierwsze wgranie Cyanogenmod . POMOCY


Kamilcio1122

Pytanie

Witam serdecznie!

Zwracam się do was z wielka prośbą o pomoc w instalacji nowego oprogramowania na mój sgs .

Zaznaczam ,ze nigdy nie dokonywałem żadnych "grzebaninek" w systemie, poza aktualizacja oprogramowania z 2.2 bodajże do 2.3 Gingerbread. CZYLI JESTEM ZUPELNIE ZIELONY

Chciałbym zainstalować NA SGS coś na wzór ICS lub JBEN . Zależy mi aby wersje byly stabilne tak aby działało wszystko tak jak teraz nie zalezy mi na żadnych dodatkowych ustawieniach.

Info o oprogramowaniu:

Wersja oprogramowania : 2.3.6

Wersja pasma podstawowego : I9000XXJVT

Wersja jądra : 2.6.35.7-I9000XWJVX-CL716737root@DELL136 #2

Numer wersji : GINGERBREAD.XWJVX

Bardzo prosze o pomoc w instalacji (przedstawienie instrukcji "co i jak " no i dobór odpowiedniego CM )

Kaczu$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Postaram sie tutka wyskrobac (chyba ze ktos mnie wyprzedzi - na co po cichu licze :) ), ale nie bedzie to na dniach, gdyz mam troszke pracy domowej :( .

Wysłane z mojego HTC Vision

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po weekendzie bedzie. Wczesniej nie ma szans.

Wysłane z mojego HTC Vision

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A prosilem sie na SB. Nie ogarnam tematow kiedy na poczatku weekendu cos komus obiecam (w miedzy czasie tematow sie nawarstwi) a po weekendzie musze sobie wszystko przypomniec.

Wklej linka do SB a jutro zalatwie reszte ;)

Wysłane z mojego HTC Vision

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ROOT (dla ROM'u JVX, poprzez karnel voodoo 1.3 JVX)

1. ustawiamy w telefonie tryb debugowania USB

2. uruchamiamy Odin 1.85 ( LINK )

3. wyłączamy telefon i uruchamiamy go w trybie downlad (down,home,power)

4. odin wykrywa tele

5. dodajemy karnel w miescu PDA w Odin (karnel musi być dopasowany do ROM, jeśli mam ROM JVX to karnel też musi być JVX np. voodoo karnel 1.3 JVX )

6. nie wybieramy żadnych pitów i nie zaznaczamy żadnych innych opcji

7. klikamy Start

8. gdy telefon uruchomi się ponownie to mamy już uprawnienia roota na telefonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli ja mam JVX czy JVT ? Bo nie wiem bo tam jak pisałem w specyfikacji na górze to wystepuje i to i to ...

Czyli jakbym juz zrobil tego "roota" to dopiero potem sięinstalyje Cyanogenmod ? tak ?

Czyli ja mam JVX czy JVT ? Bo nie wiem bo tam jak pisałem w specyfikacji na górze to wystepuje i to i to ...

Czyli jakbym juz zrobil tego "roota" to dopiero potem sięinstalyje Cyanogenmod ? tak ?

Aha ale mam problem bo ten link do kernela który mi wyslałes nie chce się otworzyc...

.

OK przepraszam za zamieszanie jednak link odpalił .. wiec co dalej jakbym zrobił tego roota ?

O Bożze co ja przeżyłem haha.... Tel nie włączał się przez 5 miniut i mówił do mnie jakimś hybrydowym glosem po tym "kernelowaniu" co teraz dalej ?

NIe wiem czy tak ma byc ale w ustawieniach nic nie widze zeby pisało Kernel albo cos takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zrobiłeś roota czy co?? bo ja czytając tekst powyżej nie zrozumiałem ... nic :D Więc "replay" proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sprobuj dla JVT - ale watpie by to pomoglo. Docelowo chcesz wgrac cyana?

Wysłane z mojego HTC Vision

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

tak tak. chcialbym cyana . Ale nie wiem która wersje lepsza i najstabilniejsza. Teraz zauwazyłem zzee po instalacji kernela tego co przedtem mówiłem chyba 1.4 pojawił się program SuperSu i tam cos pisze o unroot...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

9.2 dla S2 to jeden ze stabilniejszych romow. Stabilniejszy jest tylko 7.2 - ale jest stary.

Wysłane z mojego HTC Vision

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
ale na mam s1 nie s2:/

Racja mój błąd. To najbezpieczniej będzie 7.2.

A powiedz mi czy takie paskowanie sie i mruganie okanu jak mozna naprzykład zauwazyc sie kasie kameruje state monitory aparatem to takie zaachowanie telefonu moze byc spowodowane tym kernelem ?

Przetłumacz mi po polsku bo nie wiem jakie pytanie mi zadałeś.

PISAĆ PO POLSKU - JA NISZT FERSZTEJEN WASZEGO GAWRIT!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chodzi o to że po tym kernelowaniu ekran w telefonie mruga i przesuwają sie na nim tabie paski z jakby ciut ciemniejszym kolorem.

Dla zobrazowania sytuacji mozesz sobie przypomnąć jak sie dawniej nagrywało stare monitory cyfrówwka to wtedy takie czarne paski goniły...

I pytam czy moze to byc spowodowane tym kernelem i czy to będzie sie powtarzac po romowaniu ?

Aha i jeszcze jegno pytanko: jest taki podpunkt w instrukcji

13. wybieramy "CyanogenMod update.zip" ( potem powtażamy punkt od 9 do 13 dla "Google Apps update.zip" )

czyli tą oplikacjie tez pobrać i wrzucić tam gdzie pliki cm 7.2 ? i dac to razem w osobny folder na sd ?

A wracając do tych pasków to ja odinstalowałem tą Aplikacjie SuperSu , bo myślałem ze to przez to mruga , ale nic sie nie zmieniło, czyli wychodzi na to ze musze znów wgrać tego kernela ? czy nie czy on dalj jest tylko apki nie ma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

SuperSU jest niezbedna. Co do "pasowania" to nie wiem bo niespodkalem sie z takim problemem. Co do gaps, to nalezy wybrac te pod system android 2.3.x.

Wysłane z mojego HTC Vision

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pamietaj o backupach. To nie raz uratowalo mi d...

Wysłane z mojego HTC Vision

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

tzn . backup ? czyli zresetowanie fona czy co?

teraz doczytalem o tych backupach i juz wiem .A jakim programem go zrobic ?

Pod względem interfejsu bardziej bodoba mi sie cm9 ? Czy wszystko na nim dziala? bo tn cm7.2 jest brzydki

9Ok a więc kolejny "problem" jak już wrzuciłem (nierozpakowane cm9.1 i gaps..) i jak włączam tel. w ten tryb (vol.down. home power. ) to nie włączami się ta lista tylko tryb download i pise cost tam (dot run of target ) "chyba tak' nio i nie mam jak wybierać tych polecen typu "wipe ...."

Moze to przez to ze po kernelowaniu wylączyłem tryb debugowania usb.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mozliwe ale zobacz czy masz rom manager. I tryb recovery wgrany. 9raczej powinna w wiekszosci dzialac (przynajmniej byc stabilna) jednak 7 jest w 100% dzialajaca a 9 niekoniecznie.

Wysłane z mojego HTC Vision

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
tzn . backup ? czyli zresetowanie fona czy co?teraz doczytalem o tych backupach i juz wiem .A jakim programem go zrobic ?Pod względem interfejsu bardziej bodoba mi sie cm9 ? Czy wszystko na nim dziala? bo tn cm7.2 jest brzydki9Ok a więc kolejny "problem" jak już wrzuciłem (nierozpakowane cm9.1 i gaps..) i jak włączam tel. w ten tryb (vol.down. home power. ) to nie włączami się ta lista tylko tryb download i pise cost tam (dot run of target ) "chyba tak' nio i nie mam jak wybierać tych polecen typu "wipe ...."

Moze to przez to ze po kernelowaniu wylączyłem tryb debugowania usb.. ?

Zamiast volume down home i power, wciśnij volume up home i power

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności