Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Galaxy Note N7000] Globalny problem z CM 10.2


Olaf Wilkosz

Pytanie

Niedawno mój Note zaczął tracić połączenie z siecią komórkową, po restarcie urządzenia wszystko niby grało, ale powtarzało się to z bolesną regularnością. Oprócz tego na wykresie pracy na baterii zauważyłem, że cały czas ma włączone WiFi, mimo że w ustawieniach jest ono na 100% wyłączone, a w zasięgu nie ma żadnej sieci, z którą telefon mógłby się połączyć. Niedługo po tym Android wyrzucił powiadomienie, że zaczyna brakować miejsca na oprogramowanie - faktycznie, zostało 60 MB, więc wyczyściłem dane części aplikacji, kolejnych kilku się pozbyłem... ale następnego dnia okazało się, że syf się odbudował i znów mam ułamek pamięci - więc postanowiłem zrobić wipe i przywrócić wszystko do nowości. CyanogenMod instalowałem przez ichni installer, czyli bez konieczności własnoręcznego rootowania, wgrywania odpowiedniego recovery z odpowiednim jądrem i innych uroków tradycyjnej instalacji. Więc ostatnio zrobiłem sobie backup potrzebnych danych, w recovery dałem nie tylko wipe data i cache, ale i dalvik w zaawansowanych (chociaż tak naprawdę nie wiem, co to daje, a chciałem po prostu wysprzątać jak najwięcej), system postawił się od nowa, a ja z ciekawości wszedłem po wszystkim w dostępną pamięć i okazało się, że mam jej... 2 GB - czyli tyle, ile na aplikacje przewiduje sam system i co jest dramatycznie małą wartością, jeżeli producent wyposaża telefon w 16 GB pamięci. Więc w ramach dalszego śledztwa zagłębiłem się w system plików i z moich obserwacji wynika, że zostały mi wszystkiego pliki po systemie od Samsunga - przed instalacją CM zrobiłem tylko backup swojego stuffu, nie robiłem żadnego wipe'a i może to jest przyczyna takiego stanu rzeczy. W każdym razie teraz się zastanawiam, jak dojść z tym do ładu, bo nie wiem, które katalogi mógłbym na ślepo wywalić, żeby nie uszkodzić bieżącej instalacji, i dlaczego nie tyka ich wipe, czy może pomoże wrzucenie stockowego recovery i romu, zrobienie wipe i wgranie znowu customa, ale czy wtedy nie zostaną tak samo śmieci po bieżącej instalacji CM... a przy tym wszystkim szkoda mi zachodu z przywracanie wszystkiego do stocka, bo już w tej chwili mam recovery CWM 6.0.4.5, które z tego co wyczytałem jest kompatybilne z KitKatem, a chciałem spróbować SlimKata, którego z kolei nie opłaca mi się wgrywać, póki nie rozwiążę problemu zmarnowanej pamięci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Najlepiej pracuje CM z TWRP Recovery.

I sam się o tym przekonałem.

 

Pro po tak to jest, jak sie używa pół środków (instalatorów) a nie robi się tego w sposób ręczny. 

Zalecam instalować on nowa stocka i wgrać wszystko ręcznie.

 

Pro po polecam rom na bazie CM czyli Luquid czy Sonic AOSP (bardzo dobrze się sprawują... ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Akurat CWM to nie był mój wybór :P I to dziwne, że instalator od CM sam go narzucił, skoro wszyscy polecają TWRP :)

Kolejny raz okazuje się, że pójście na łatwiznę na dłuższą metę się nie sprawdza :(

 

To jeszcze mam jedno pytanko, bo zagłębiłem się w recovery, gdzie wszystkie funkcje wipe i format są niby jasne, tylko nie mam pewności co do formatowania "preload" - bezpieczne czy mogę się z tym formatowaniem posunąć za daleko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tu masz podstawowy opis funkcji.

http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/1466-jak-instalowa%C4%87-romy-za-pomoc%C4%85-funkcji-cwm-clockworkmod-recovery/

 

Co jakiś czas dodawane są nowe opcje do recovery, ja z nich nie korzystam. Nie wiadomo co może się stać. Większość to testy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności