Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Galaxy S2] Jak powrócić do stoca


piol12

Pytanie

Witam.

Zainstalowałen parę dni temu cyanogenmoda 11 na SGSII, przed tym robiąc backupa stockowego systemu, noi tu zaczyna się problem... Do stocka nie mogę wrócić bo recovery wywala błąd z jakimś MD5 że go tam brakuje.. Inne backupu działają bo sprawdzałem tylko ten ze stocka nie działa. Sprawdzilem w plikach, ten ze stocka ma 6 plików - recovery.img nandroid.md5 boot.img data.img cache.img system.img a inne o wiele więcej. Backupa stocka zrobiłem na CWM 6.0.1.0 a teraz używam kernela + recovery od dorimanX-a i jest bazowany na 6.0.4.8. Próbowałem zmieniać recovery na takie na jakim zrobiłem backupa stocka.. Odpalal się ale żadna komenda nie działa. Po zrestartowaniu fona do recovery, był znowu ten 6.0.4.8.... Nie wiem już co mam zrobić, poradzcie...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Wgraj stock poprzez program ODIN

Co prawda nie będzie jak przy backupie.. ale będzie działać.

Z tymi backapami tak się czasem dzieje, że się źle zapisują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hmmm.... A dałoby radę zainstalować na dual-boocie tego stocka? Bo BD tam przechodził jedynie po to co nie działa dobrze na cm 11 ( MHL, allshare etc.) tylko potrzebuje firmware Roma do wydania przez CWM... A na necie są stocki ale tylko przez odina ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

dualboot - w samsungu? Określ to... 

 

Bo nikt nie udostępnia bacapów. Możesz wgrać zmodyfikowanego stocka... jedynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Opcję dualboot znajduję w recovery dorimanX, a dalbys radę zapisać jakiś ROM na którym by działało MHL oraz allshare i inne apki samsunga, wtedy bym zgral sobie takiego Roma na dual-boocie i będę miał 2 Romy ( Podstawowy CM11, drugi ten z NHL i allshare)

Edit: bodajdze na romach opartych na touchwizie działa NHL oraz ten allshare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak, wgrywalem, testowalem na ressurection remix 4.4.2 ROM i chodziło pieknie.http://forum.xda-developers.com/galaxy-s2/development-derivatives/kernel-dorimanx-test-builds-t2415759

Na oficjalnym też idzie, to poszukał byś jakiegoś takiego roku z działającym MHL oraz Allshare? Tylko tyle mi do szczęścia potrzebne :3 bo kabelek mam oraz TV z obsługą DLNA a nie mogę tego wykorzystać.... Wiem są appki dlna w markecie ale testowalem, działają tylko nie za fajnie

Edit. To można liczyć na Twoją pomoc? :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Szczerze nie widziałem tego beta testowego kernela.

Ja już tak nie siedzę w samsungu i to przez to.

Wydaje mi się, że u ciebie będzie trzeba wszystko wgrywać od początku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jakikolwiek tylko z tym co powiedziałem, nie musi mieć najnowszego andka. Tylko żeby te 2 fuknkcje działały (MHL i appki samsunga - wystarczy tylko allshare) z góry dzięki :3

Edit. I jakby było to parę opcji takich Romów jakby coś nie działało

Edit 2. Wyczytalem gdzieś że ROM musi być oparty na touchwizie (nam czy to prawda)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To musi być stock

Stock będzie miał te funkcje co potrzebujesz.. oczywiście custom rom na bazie stocka

 

tu masz taki : http://forum.xda-developers.com/galaxy-s2/development-derivatives/rom-jb-xwms2-neatrom-lite-aroma-mods-t1569686

 

W specyfikacji nawet ma te funkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • 0

Dziękuję Ci, tych jeszcze nie próbowałem, napiszę jak pobiorę i sprawdzę.

Edit. Drugi i pierwszy nie działa, nie odpalaja się

Inne opcje ? :)
Panie NeoCM?

Edit 2. Rom nie działa także jako podstawowy czyli jest zepsuty

Edit 3. Teraz to wgl drugiego romu nie dam rady zainstalować gdyż jak w recovery ruszam "wipe 2nd ROM data/cache" potem się to kończy i jak próbuje zainstalować to mi recovery każe ruszyć jeszcze raz ten proces który zrobiłem.... I mam pytanie co chwilę wyskakuje mi przeglądarka z log.errors są tam opisane jakiejś errorry a na końcu żebym w stweaksie włączył fix data on/off, włączam, resetuje fona tak jak pisze tam, "naprawia się" ale znowu to samo..

Wgl żadnego romu innego nie mogęzaisntalować..... pomooooocy

Edit 4. Wina była brakiem pamięci - teraz wszystko działa.. Tylko nadal tego drugiego tomu poszukuje....

 

 

EDIT MILIARDOWY. Udało mi się zrobić dual boota, tylko jest problem... wszystkei romy dedykowane pod dual boota nie czytaja karty pamieci... poprostu pisze "Karta SD uszkodzona"  nie wiem co mam robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Idzie sformatować tą kartę pamięci ?

Bo komputer ją czyta normalnie.

 

może być tak, że ten dualboot zmienia ścieżki pamięci i dlatego jej nie odczytuje i wywala błąd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie jestem pewny co do tych ścieżek.

 

Ale tak szczerze mówiąc..zobacz:

 

a) instalujesz beta kernel

B) z opcją dualboota - co podnosi m.in temp. procesora

c) kombinujesz z custom romami

d) ciągle coś ci nie działa

 

No i zobacz.. czy jest warty tych rzeczy ten dualboot ? 

Twierdzę, iż zawsze będziesz miał problem z telefonem.

Ta opcja nie jest powszechna w androidzie jak narazie (dualboot) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co do aparatu, to pobierz inną aplikację do zdjęć. I powinno działać.

Co do kernela.. to załóż nowy wątek i zapytaj użytkowników SII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności