Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Galaxy S II] Problem z roamingiem w CM11


dzeju555

Pytanie

Witam serdecznie. Piszę w tym dziale, gdyż nie wiem, czy problem, z którym się borykam dotyczy tylko mnie czy większej liczby użytkowników, niekoniecznie i9100. Opiszę dokładnie sytuację. Korzystałem jeszcze do niedawna z nieofcjalnej wersji CM11 [LINARO/SABERMOD] CyanogenMod 11, niestety okazało się, że transmisja danych działa tam tylko przy użyciu sieci macierzystej (jestem użytkownikiem Play, jednak ze względu na bardzo słaby zasięg - i to jeszcze Edge - przełączam się na sztywno na Orange, gdzie mam dość silny sygnał HSPA). Miałem włączony roaming danych (opcja national data roaming znikła w CM11), jendak mimo to nic to nie dało. Troszkę poguglałem i ktoś polecał sprawdzić plik build.prop. W pliku tym. w linii dataroaming, znalazłem wartośc ustawioną na false, a więc czym prędzej to zmieniłem. Jednak nie przyniosło to żadnych korzyści. Dziś postanowiłem przejść na oficjalną wersję CM, myśląc, że to w tym problem. Ściągnąłem więc zipa, zrobiłem wipe cache'a i dalvika a następnie zainstalowałem pobrany plik (nie zrobiłem wipedata bo nie chcę tracić aplikacji/ustawień/itd.). Wszystko się ładnie uruchomiło, lecz problem nadal występuje. W pliku build.prop znów zmieniłem dataroaming na true, bez efektów. Spotkał się ktoś z tym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie, nie, mówię o roamingu wewnętrznym, czyli krajowym. Mam kartę sim z Play, jednak korzystam z nadajników Orange, bo tylko one umożliwiają mi komfortową rozmowę. Na podstawie porozumienia Play z innymi operatorami jest to dostępne od dłuższego czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności