Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Galaxy Ace 2] Pomoc przy instalacji CyanogenMod 10.2


astroov

Pytanie

Witka

 

Mój problem wygląda następująco:

 

Miałem na telefonie Android Gingerbread 2.3.6., ale postanowilem sobie wgrać z pomocą poradnika z tego forum [4.3.1][TeamCanjica] CyanogenMod 10.2 Galaxy Ace 2.  Wszystko ładnie działało, ale nie wykrywało mi karty sim. Wyczytałem, że przed wgraniem cyanogena powinienem mieć androida 4.1.2. więc wgrałem go przez Odina, dokładnie to wgrałem wersje: I8160XXMG2_I8160OXXMG1_XEO. Problem polega na tym, że telefon nie chce się włączyć a dokładnie "zawiesza się" wyświetla nazwę modelu i nic się nie dzieje. Mogę jedynie uruchomić tryb download i wgrać coś przez Odina, pytanie co, wrócić do gingerbread?

 

Docelowo chce wgrać  [4.3.1][TeamCanjica] CyanogenMod 10.2 Galaxy Ace 2, ale tak żeby wykrywało SIM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Proponuje ci wgrać jakiś stock z seri 4.0.x, gdyż nie miały one hard-bricka, po instalacji dopiero zainstaluj CM.

 

@Edit

Pamietaj zainstalować CWM przez ODINA po instalacji stock-a

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Proponuje ci wgrać jakiś stock z seri 4.0.x, gdyż nie miały one hard-bricka, po instalacji dopiero zainstaluj CM.

 

@Edit

Pamietaj zainstalować CWM przez ODINA po instalacji stock-a

Niestety nie mogę znaleźć nic takiego do tego modelu smartfona (galaxy ace 2) wszędzie są tylko 2.3.6 lub 4.1.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

http://www.sammobile.com/firmwares/1/?model=GT-I8160&pcode=XEO#firmware sciągnij tego 4.1.2 z tej strony załaduj przez odina, uruchom, następnie wgraj CWM przez ODINA, zrób Full Wipe a potem przez CWM wgraj CM

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

OK ściągam co radzisz, ale obawiam się, że wgrałem to samo i telefon nie odpala, znalazłem poradnik jak wrócić na 2.3.6 i chyba bedę się tym ratował jeśli Twoja rada nie pomoże.

 

Edit: Dalej to samo sam już nie wiem niby wszystko idzie ok, ale telefon nie chce się włączyć cały czas wyświetla logo z numerem modelu. Może mam odczekać swoje, ale ile ;/ Myślę, że odczekam 10 minut i spróbuje wgrać 2.3.6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Spokojnie kolego... mam coś co ci pomoże...

mi uratowało telefon, a miałem uwalony, tak że nawet odin nie wgrywał firmware...

http://androidos.webig.pl/poradniki/samsung-galaxy-ace-2-unbrick-przywrocenie-w-dzialaniu-systemu/

 

ps. to mój blog, więc opis jest pewny. :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności