Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

Telefon się nie włącza


Fander

Pytanie

Witam, dzisiaj chciałem zaktualizować Cyana 10.2 do 11 z tego tematu. http://www.ibtimes.co.uk/update-galaxy-ace-gt-s5830-android-4-4-2-kitkat-cyanogenmod-11-rom-how-install-1430916

A więc, pobrałem oba pliki załączone w temacie, CM wgl nie był czytany przez telefon, plik był pusty, yayy. Pobrałem więc z innego źródła tę wersję z rozszerzeniem .zip.  Wcześniej zrrotowałem system z tematu na tym forum, wszystko było okay. Nie wiem co się stało, ale po próbie uruchomienia nie chciał się załączyć Cyan, włączało mi się Menu Główne. Próbowałem więc zainstalować tego CM'a, nie udało się. Wyłączyłem telefon i od tamtej pory leży, nic nie działa. Ani trzymanie Power, samego Home czy też obydwu na raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dzisiaj otrzymałem telefon, już sprawny. Były małe problemy z nim po pierwszej naprawie. Właśnie serwisant który przyjmował telefon powiedział że musi zamówić jakieś urządzenie (to chyba to o czym Ty mówisz). Czekałem tydzień, bo zanim zamówił to urządzenie itd. Zapłaciłem 50zł, więc myślę że było warto. Zaraz zabieram się za wgrywanie Cyan'a, myślę że tym razem nic nie zepsuje. Temacik do zamknięcia. Dzięki za pomoc.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ubić telefon jest strasznie ciężko, ale pokusiłeś się na zainstalowanie z jakiejś strony (to nie jest oficjalny suport), no i teraz "cierp ciało coś chciało".

Teraz jedynym rozsądnym rozwiązaniem będzie program kiess i "odzyskiwanie awaryjne oprogramowania układowego" - oczywiście po tym można bawić się dalej, ale lepiej na stronie XDA - tam masz większą pewność że prace dotrą do końca, i będziesz cieszyć się z CMa, a nie z uwalonego fona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wyciągnij baterię na 10s, włóż i podłącz telefon. W komputerze powinien być dźwięk podpisania urządzenia USB - to wystarczy by przywrócić awaryjnie soft.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A bateria czasami nie jest rozładowana? Spróbuj podpiąć tel do ładowarki. Spróbuj też podłączyć tel do innego komputera żeby sprawdzić czy w ogóle jest gdziekolwiek wykrywany, zmienić port USB itp. Mało realne że ucegliłeś telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chyba jednak tak. Bateria była naładowana jak się bawiłem jeszcze, teraz jak podłączam ładowarkę nic się nie dzieje. Do kompa to samo, zmieniłem port i nic a działa na pewno bo pendrive wykrywa. Chyba trzeba zamówić inny bo z tego już raczej nic nie zrobię, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wybacz ale tłumaczyłem na kolanie :

 

Krok 1 - Przygotowanie Odina z oprogramowaniem które chcesz wgrać (w moim przypadku było Gingerbread 2.3.3) i był gotowy do pracy;

Krok 2 - Wyjmij baterię i podłączyć twój galaxy ace do komputera;

Krok 3 - Włóż akumulator trzymając Volume down + Power + Home

Krok 4 - W tym momencie Odin powinien wykryć swój SG Ace (powinien pojawić się żółty prostokąt);

Krok 5 - Kliknij przycisk Uruchom w Odyna i odczekać ok. 5 min.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze powinien wrócić do życia.

 

Proponuję stronę:

 

http://www.sammobile.com/firmwares/ - pobierz oficjalny najnowszy rom i jego wgraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ten Odin to to http://forum.cyanogenmod.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_id=394 ?? Wolę zapytać niż coś zepsuć. Druga sprawa, mam to wrzucić na kartę czy na PC zostawić? I trzecia sprawa, ten rom znalazłem na mój telefon ale dla Play i Orange, nie ma dla plusa. Jak pobiorę dla innych sieci to zapewne nie będę mógł korzystać z mojej? 

edit. Oczywiście miałem na myśli polskie te romy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ad1. http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/367-aktualizacja-samsunga-galaxy-s-advance-412-odin/?p=2089

ad2. Odina trzeba odpalić na PC jak worda :D oczywiście zapyta się o prawa administratora - potwierdzić.

ad3. Na ta chwilę to nie ma znaczenia jakiego operatora wrzucisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Możesz wgrać hinduski rom i ci będzie działał telefon.
Sieć - to tylko wariant.

 

Jeżeli masz problem ze sterownikami..to podłączej telefon i go uruchamiaj przy USB (wyjmuj baterię włóż i włącz)

Niech w tle działa KIES, być może wskaże ci telefon. Ja tak uratowałem Ace 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

http://live.samsung-updates.com/index.php?device=GT-S5830 - XEU chyba będzie najodpowiedniejszym (europa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

musisz postąpić zgodnie z instrukcją - najlepiej z pomocą drugiej osoby.

 

Nie miałem takiej sytuacji więc tu moja pomoc się kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

może się okazać że tańszy będzie zakup używki z allegro z uszkodzonym ekranem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie chce już tego samego, na oku mam Pentagram Combo 4 Core, i jak będę wymieniał to tylko na ten. Ace, jakby to powiedzieć, jest za słaby na dzień dzisiejszy. No nic, oddam jeszcze do serwisu jak Neo się nie odezwie i zobaczę co i jak. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pentagram Combo 4 Core
Na takie cuda CMa chyba nie ujrzysz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To nie jest temat o tym więc tylko stwierdzę informacyjnie - bubel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

za 80 otrzymasz działający telefon - tak to rozumiem. Czyli 50 naprawa a 30 ponowne wgranie systemu.

Ja bym sobie w cenie zażyczył odblokowanie i wgrany CM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności